Alexandr Kuprin: Verem | Termékkód: 460966 |
Kiadó: Európa, 1964
Ajánló: Kuprin az orosz naturalista próza képviselője. Tehetsége főként jellem- és környezetábrázoló, valamint hangulatteremtő készségben összpontosul.
Az író ebben a regényében egy dél-oroszországi város, Kiev vöröslámpás házairól, elsősorban Anna Makarovna házáról és lakóiról ad részletes képet. Ez a tabló három fontosabb történetre: a nyilvános házba való visszahullás szükségszerűségét jelképező Ljuba, a betegség elől a halálba menekülő Zsenyka és a bűnözés felé kitörni készülő Tamara történetére bontható tovább. A népes és jól egyénített szereplőgárda, valamint a gondos környezetrajz nem hagy kétséget az olvasóban arról, hogy az író embertelennek tartja és megveti a korabeli polgári társadalmat, de kiutat, megoldást nem talál. Ezért a mű szomorú, sőt leverő olvasmány. Témája miatt mégis számítani kell rá, hogy sokan fogják keresni. A könyvtárosnak ügyelni kell, hogy csak azok kezébe kerüljön, akik már túl vannak a serdülés és az irodalmi érés korán. Kuprin zolai szókimondással próbálja százezrek szemét felnyitni és százezrek lelkét megvilágítani, hogy mindenki megértse, milyen szörnyű társadalmi körülmények szülik a prostitúciót.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kissé kopottas egy helyen belülről javított. A műbőr jellegű kiadói egészvászon kötés és a beltartalom, korát meghazudtolóan új, újszerű állapotban van.
Terjedelem: 352 o.
Tömeg: 321 gr.Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint.
3285_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 03. 16:48 Termék megtekintve: 574 |