Boccaccio: DEKAMERON I-II. | Termékkód: 496610 |
Kiadó: Európa, 1980
Szerző: Giovanni Boccaccio
Ajánló: Hat évszázaddal ezelőtt írta Boccaccio, a nagy olasz író, a novellairodalom atyja, világhírű elbeszéléseit. Dekameron címmel egybegyűjtött borsos történetei azóta se veszítettek elevenségükből, mert az író nem éri be azzal, hogy egyszerűen elbeszéli a szerencsétlen vagy boldog szerelmesek megpróbáltatásait vagy kacagtató kalandjait, a tréfás vagy szomorú történeteket: elbeszéléseiben ott kavarog korának egész társadalma, megtollasodott vagy tönkrement kereskedők, uzsorások, művészek, kalandorok, féktelen nemes urak, ravasz kópék, huncut parasztok, álszent, nagybélű, parázna papok, ostoba és agyafúrt törvénytudók, orvosok. Boccaccio a középkor alkonyán már az újkor hírnöke: a vakhit helyett a kétkedést, a józan észt, az önsanyargató vezeklés helyett a derűs életörömöt hirdeti.
Kötés, állapot: Papírvédő felső éle, kicsit sérült, belülről, alog észrevehető módon javítható.Kiadói egészvászon, jó. Beltartalom: az 1. kötet 2. lapja egyszer begyűrődött, a továbbiakban bejegyzésmentes, korának megfelelő állapotban. A kép illusztráció.
Terjedelem: 468 o. + 378 o.
Tömeg: 857 gr.
3882_kar- 3377_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 19. 19:46 Termék megtekintve: 457 |