Boleslaw Prus: A BÁBU I-II. | Termékkód: 458665 |
Kiadó: Európa, 1978
Ajánló: A XIX. századi lengyel próza mesterének, Boleslaw Prusnak legkiemelkedőbb műve A bábu. Hőse, a nemesi származású Wokulski, először kereskedősegédként próbál szerencsét, s volt főnöke özvegyével kötött házassága hamarosan vagyonhoz juttatja. Lelke mélyén azonban mégsem tipikus polgár, képzelete, álmai messze ragadják. Felesége halála után megismerkedik egy elszegényedett gőgös arisztokrata család leányával, Izabellával, és halálosan beleszeret. Jól tudja, hogy egyszerű kereskedőként sohasem közeledhet szerelméhez. Hihetetlen lendülettel veti magát az üzleti életbe, nagyszabású vállalkozásokba fog: semmitől sem retten vissza, csak hogy elnyerhesse Izabella kezét.
Ez a nagy realista regény a múlt század második felében hirtelen nagyvárossá fejlődő Varsóban játszódik, a nemesi-polgári átalakulásnak bravúros lélektani elemzéssel alátámasztott pompás társadalmi rajza.
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, a nyereg felirata kopott. A továbbiakban kívül-belül akár újszerűnek is kategorizálható kötetek. Mindkét kötet tartalmazza a kiadói könyvjelző-ajánlót is.
Terjedelem: 436 o. + 431 o.
Tömeg: 945 gr.
3165_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 24. 09:04 Termék megtekintve: 932 |