Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 23.

G. (John Berger) 1982 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062185171

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 19 nap, 5 óra
2026. Febr. 11. 11:42

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13648)

G. (John Berger) 1982
Európa Zsebkönyvek sorozat 251.kötet

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 2.kiadás , 59.850 példány
Eredeti címe : G. (1972)
Nyelve : Magyar , fordította: András T. László (1976)
Azonosító : ISBN 963 07 2335 2 , HU ISSN 0324-2722
Oldalak száma : 388 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19.5 x 11 x 2 cm és 275gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (6121.66-14-2)
Eredeti ára : 35.- Ft

John Berger öt regénnyel a háta mögött a modern angol irodalom legjelesebbjei közé számít - noha eredetileg művészettörténészként szerzett hírnevet.
A G. a világirodalom egyik örökkön visszatérő, nagy témája, a Don Juan-motívum újraértelmezése. G. a főszereplő, azaz Don Giovanni reinkarnációja 1886-ban, négy évvel Garibaldi halála után jön a világra egy Európában utazgató gazdag és emancipált amerikai nő és egy levernói nagykereskedő törvénytelen gyermekeként. Vándorlásai közben élete összefonódik a múlt és jelen történelmének eseményeivel, a vég az osztrák-magyar Triesztben éri utol, ahol eljön érte a Kővendég. G. látszólag passzív, mégis valósággal az életerő forrása, nem személy, hanem mítosz. John Berger értelmezése szerint a szabadság princípiumát testesíti meg, pillantása felszabadítja a meghódított nőkben rejtett valódi énjüket, kiszabadítja őket abból a testi-lelki kényszerzubbonyból, amelybe a polgár erkölcse és társadalma kényszeríti birtoktárggyá alázott asszonyát. John Berger írói célkitűzése: megérteni és elemeire bontani az emberek viselkedését és a történelmi folyamatokat, külön-külön szemügyre venni a létezés társadalmi, biológiai és lélektani csavarjait, fogaskerekeit - és megtalálni mindegyikre az egyedül pontos, semmi mással nem helyettesíthető szót, mert hiszen ez a világ megértésének a titka.

imgbox.com/g/EiEH4cGdds

Árverés kezdete: 2026. Jan. 12. 11:42
Árverés vége: 2026. Febr. 11. 11:42
Termék megtekintve: 811

McDonald's Játék (Ver. 9) Hupikék Törpike sérült (2000)

Zárt Körű Gyilkosságok (Gregory McDonald) 1988 (3kép+tartalom )

Akkus Borotva KM-2801 (sérült, hiányos, teszteletlen)

Hairhan Rejtélyei (I. M. Zabelin) 1970 (viseltes) 10kép+tartalom

Tóparti Idill (Katharina Gold) 1993 (5kép+tartalom )

Szalvéta (Ver. 65) papír (retró)

Bianca 7. Amiért Élünk (Penny Jordan) 1991 (3kép+tartalom )

Telefonkártya 2000/05 - Olimpia

Az Angyal - Halálos Játék (1966) VCD (feliratos) ;

Csokoládé DVD Borító (jogtiszta) ;

A Latin Zene Gyöngyszemei (3CD-s) 2006 (jogtiszta) ;

Júlia Bestseller 1994/4 Barát a Bajban (Tracy Huhes) v1 (2kép+tartalo

Grundig HotelTV Táv (rendben működik)

A Kreml Ügynöke (Colin Forbes) 1990 (5kép+tartalom )

3 Regény 1 Könyvben (Ivan Olbracht) 1963 (foltmentes 1; 3kép+tartalom

Nokia 3410 (2002) Ver. 2 (sérült, hiányos, teszteletlen)

103 Magyar Népdal (Péczely Attila) 1939 (8kép+tartalom )

Kilóméteróra (Ver. 6) teszteletlen

Humphrey Bogart (Balogh Gyöngyi) 1983 (2kép+tartalom )

LEGO Technic Katalógus 1993 (109382/109482 -EU)