Termék kategóriája: Könyv, Újság»Zene
Gál György Sándor: TITÁNOK /Beethoven életregénye | Termékkód: 432877 |
Kiadó: Móra, 1979
Szerző: Gál György Sándor
Ajánló: "Főiskolás korom óta foglalkoztat a téma: Beethoven és a forradalmi Európa. Összegyűjtöttem mindent, ami fellelhető volt: partitúrákat, életrajzi műveket, az emberről, a muzsikusról, a szerelmesről, a forradalmárról, a gondolkodóról.
A második világháború vihara után elölről kellett kezdenem az egészet. Könyveim eltűntek mind, de megmaradt a harminckét Beethoven szonáta. Körülzsongtak ismét az Appassionata melódiái, hallottam megint a Hammerklavier pörölycsapásait, a konok akkord-zakatolást, ahogy a Waldstein szonáta indul?
Újra kezdtek benépesedni a kéziratpapírosok. Együtt láttam őket: Mirabau-t, Napóleont, Metternichet, Kaunitz őexellenciáját, Marie Antoinette-et, a Halhatatlan Kedvest, Goethét ? és Beethovent! ?-Gál György Sándor
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kopottas, két helyen belülről javított. + Kiadói egészvászon teljesen hibátlan. Beltartalom: korának megfelelő, mondhatni újszerű állapotban.
Terjedelem: 519 o.
Tömeg: 582 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL szerint.
1940_kar
Árverés vége: 2018. Nov. 04. 10:17 Termék megtekintve: 732 |