Karsai Elek: A BUDAI SÁNDOR-PALOTÁBAN TÖRTÉNT / 1919-1941 | Termékkód: 430949 |
Táncsics Könyvkiadó, 1964
Szerző: Karsai Elek
Ajánló: A ?Berchtesgaden? írójának újabb könyve csaknem negyedszázadot ölel fel hazánk történelméből, az 1919. augusztus 1-től, a Tanácsköztársaság bukásától, 1941. június 27-ig, Magyarországnak a II. világháborúba való belépéséig tartó időszakot tárgyalja.
Felvonulnak az olvasó előtt az ellenforradalmi korszak jellegzetes alakjai, Horthy Miklós kormányzó és miniszterelnökei: Teleki, Bethlen, Károlyi, Gömbös, Darányi, Imrédy, Bárdossy. Bemutatja azonban Karsai a ?mellékkormányok? jól-rosszul leplezett akcióit, s a nemzetközi erők hatásait is. A nagypolitika mellett szó esik a nagyarányú visszaélésekről, az Esküdt-Nagyatádi, a Dréhr-Vass panamáról, a frankhamisításról, az erőszakos képviselőválasztásokról, az elsikkasztott földreformról. A kötet bőségesen ismerteti a Sándor-palotában bizalmasan megtanácskozott akciókat, a bécsi döntések, Imrédy bukása és más események kulisszatitkait. Számos ? részben eddig ismeretlen ? okmány, bizalmas feljegyzés, levél, közlemény, jegyzőkönyv, jelentés, intim napló anyaga szolgál dokumentumokkal a két világháború közötti időszak krónikájához.
Kötés, állapot: keménytáblás karton, kissé kopottas, korának megfelelő, jó. Beltartalom: A címoldalon tulajdonosi bejegyzés található, a továbbiakban megkímélt, korát meghazudtoló, jó állapotban. Fekete-fehér képekkel jól dokumentált kötet.
Terjedelem: 568 o.
Tömeg: 811 gr.
1805_kar
Árverés vége: 2018. Dec. 30. 12:07 Termék megtekintve: 724 |