Kodolányi János: A VAS FIAI I-II. | Termékkód: 1062146543 |
Kiadó: Magvető1981
Ajánló: A tatárjárás ideje, IV. Béla tragikus küzdelme országa világi és egyházi nagyjaival, a ?hűséges? szövetségessel, Harcias Frigyes osztrák herceggel, Batunak, a hódításra éhes, mégis megfontolt mongol vezérnek pusztító hadjárata elevenedik meg Kodolányi János jelentős regényében, e szélesen hömpölygő, művészi hitelű krónikában. Gyöngéd szerelem és erőszak diplomáciai cselfogások és belső viszályok, hazaszeretet és árulás, emberi nagyság és önzés váltják egymást, és szövődnek össze a könyv lapjain, mely felidézi történelmünk egyik legválságosabb, de ugyanakkor legérdekesebb korát. Kodolányi írói vállalkozása igen jelentős alkotást hozott létre, mely megjelenése idején alkalmas volt arra, hogy a történelmi regény eszközeivel intse, figyelmeztesse az országot, annak haladó és hazaszerető erőit a német fasizmus terjedésének veszélyére. A könyv értékei, művészi szépségei ma is élvezetet nyújtanak az olvasónak.
Kötés, állapot: papírvédő, újszerű, ( a II. kötethátlapjának közepénél2 cm-nyi nem zavaró beszakadás), polcképes. Arany nyomot fekete kiadói egészvászon: új. Beltartalom: sérülés és bejegyzésmentes, új, újszerű.
Terjedelem: 588 + 581 o.
Tömeg: 1.027 gr.
Méret: 19 x 13 x 6,5 cm.
Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL szerint.
4698_kar
Árverés vége: 2018. Okt. 14. 10:25 Termék megtekintve: 223 |