Termék kategóriája: Könyv, Újság»Művészet
Krén Katalin-Marx József: A NEOAVANTGARDE | Termékkód: 1062125626 |
Kiadó: Gondolat: 1981
Ajánló: Számos olvasónk régi kívánságának tesz eleget kiadónk ezzel a kötettel és a sorozat többi kötetével, amelyek a világirodalom legjelentősebb irányzatainak, áramlatainak, stílustörekvéseinek ? a barokk, szentimentalizmus, romantika, futurizmus, szocialista realizmus stb. ? összefoglaló ismertetését, mintegy feltérképezését tűzték ki célul. Természetes, hogy a világirodalmi stílusirányzatokkal kapcsolatban szóba kerülnek más művészetek stílustörekvései is.
A kötetek nagyjából azonos felépítésűek: a bevezető esszé ismerteti a tárgyalt irányzat keletkezésének körülményeit, társadalmi alapját, jellemző stílusjegyeit. Ezt követik az egyes irányzatok megalapítóinak és reprezentáns képviselőinek kiáltványai, programművei, legjelentősebb elméleti megnyilatkozásai.
Kötés, állapot: papíevédő kissé kopottas, polcképes. Lsd. képgaléria. Kiadói egészvászon, korának megfelelő. Beltartalom: tanulásra ill. tanításra használták, ezért helyenként sorkiemelővel áthúzták a szöveget.
Terjedelem: 560 o.
Tömeg: 436 gr.
Méret: 19 x 10,5 x 3,2 cm.
Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL szerint. Közepes postakész borítékba belefér.
4526_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 10. 19:07 Termék megtekintve: 152 |