Lev Tolsztoj: HÁBORÚ ÉS BÉKE I-IV. | Termékkód: 429387 |
Európa Könyvkiadó Budapest - Kárpáti Kiadó Uzsgorod,
1967
Ajánló: Tolsztoj eredetileg a dekabrista összeesküvésről akart könyvet írni, de anyaggyűjtés közben visszatért a napóleoni háborúk korához. Így alakult át műve a honvédő orosz nép eposzává. A regény eszmeiségét leginkább a három főalak képviseli. Pierre Bezuhov Tolsztoj eszmei fejlődését tükrözi; Andrej herceg a hamis eszményeket követő, majd magára találó orosz nemes figurája; Natasa alakjában az írót a lány természetessége, a néphez való közelsége vonzotta. A regényben benne van az egész 19. század eleji orosz élet: az író pazar bőséggel, hitelesen mutatja be az egész cári udvart, az arisztokrata szalonokat, a csatatereket, a béke és a háború világát, s nemcsak a főalakjait dolgozta ki aprólékos gonddal, hanem a közel ötszáz epizódfigurát is szemléletesen állította az olvasó elé. A mű szerkezetét meghatározza, hogy az egyes sorsok párhuzamosan futnak, majd bizonyos csomópontokban találkoznak. Tolsztoj különös gonddal figyeli az emberi lét örök mozzanatait: születés-szerelem-halál. A Háború és béke közösségi, családi, szerelmi, társasági, háborús regény egyszerre, természeti idillt és véres történelmet, lírát és filozófiát foglal magába: az egyetemes irodalom kivételes alkotása.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, az 1 és 3. fedlapján halvány folt, a továbbiakban korát meghazudtoló, polcképes. Beltartalom: a dedlapok belseje és a hozzá tartozó üres lapok, halvány barana pöttösek. A továbbiaban korának megfelelő állapotú, antikvár kötet.
Tömeg: 1837 gr.
Pécsen esetlegesen átvehető. Szállatási költség: postai díjszabás és a Vevő igénye szerint.
1700_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 17. 18:27 Termék megtekintve: 922 |