Rapcsányi László: JERUZSÁLEM | Termékkód: 455510 |
Kiadó: Gondolat, 1984
KÖZREMŰKÖDŐ: Jossi Stern,
Jeruzsálem, ez a négyezer éves város évtizedek óta a nemzetközi politikai érdekek metszéspontja. A középkori térképeken Jeruzsálem a világ közepe. Nem földrajzi mérések, hanem egy eszme koordinátái határozták meg ezt a helyzetét.
A szerző megismertet a régészeti kutatások eredményeivel, feljegyezte a szent helyek sokszínű legendáit, a három monoteista vallás féltő tisztelettel óvott emlékeit.
Rapcsányi László egyszerre volt zarándok és kritikus szemlélődő. A helyszínen készült felvételek, a XVI-XVII. századi mesterek és a magyar származású Jossi Stern művészi grafikái az egyetemes kultúra egyik örök helyszínét mutatják be az olvasónak. Gazdagon illusztrált kötet.
Tartalomból: kérem tekintse meg a képgalériát.
Kötés, állapot: papírvédő, a kötet felső élénél két helyen szakadt. Kiadói egészvászon, a hátlap éle egy helyen kissé benyomódott a továbbiakban korának megfelelő. Beltartalom: ÚJ, ÚJSZERŰ állapotban.
Terjedelem: 351 o.
Tömeg: 835 gr.
2959_kar_2798_szil
Árverés vége: 2018. Júl. 26. 21:16 Termék megtekintve: 792 |