Renault: APOLLÓN MASZKJA | Termékkód: 427222 |
Kiadó: Európa, 1970
Szerző: Mary Renault
Tartalom, ajánló: Az ókori tárgyú regényeiről ismert írónő ebben a művében ritka témát választott: egy görög színész történetét beszéli el - illetve mondatja el magával a főszereplővel. Nikératosz athéni, de sokat turnézik, és összeköttetésbe kerül Dionüsziosszal, Szirakúza zsarnokával is, akinek a színdarabjában szerepel. Dionüszosz fiának Platón, a filozófus a nevelője - izgalmas kísérlet: vajon a filozófia meg tudja -e javítani az államfőt és rajta keresztül az államot? A kísérlet persze kudarccal végződik, s csak öldöklés, pusztulás fakad belőle. Nikératosznak alkalma nyílik betekinteni kora történetének kulisszái mögé - az Olvasónak pedig a kor színészeinek mindennapi életébe: plasztikus képet kap arról, hogyan kerültek színre a görög tragédiák. Marx Renault könyve tehát, amely sokat merít hiteles forrásokból, szépirodalom és kultúrtörténeti tanulmány egyszerre.
SZÁZADOK - EMBEREK c. sorozat
Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Kívül-belül korának megfelelő, jó.
Terjedelem: 494 o.
Tömeg: 420 gr.
1570_kar
Árverés vége: 2018. Okt. 20. 11:45 Termék megtekintve: 982 |