Robert Neumann: A KIRÁLYNÉ KEGYENCE | Termékkód: 429408 |
Európa Könyvkiadó, 1973
SZÁZADOK-EMBEREK c. sorozat kötete
Ajánló: A történelmi regény Dániában, a 18. század második felében játszódik. Egy rousseauista orvos, Struensee megnyeri a király bizalmát, barátságát és a királyné szerelmét. A szépséges Matild ugyanis boldogtalanul él az újdonsült királlyal, a beteges, kicsapongó Keresztéllyel. Struensee szenvedélyes szerelemmel teljesíti ki életét, az országot pedig merész reformok bevezetésével alakítja át. Dánia felvirágzik, a nép élteti jótevőjét, az arisztokraták sértődötten vidéki kastélyaikba vonulnak vissza. A király elméje ezenközben teljesen elborul, a tényleges hatalmat Struensee gyakorolja. Egy álarcosbál utáni hajnalon azután elfogatási parancsot íratnak alá a királlyal a bűnös szerelmesek ellen...
A romantikus történetben jól jellemzett alakok szerepelnek.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, jó, korának megfelelő. Beltartalom: a címoldalon egy ajándékozási bejegyzés található a továbbiakban megkínélt, jó állapotban.
Terjedelem: 389 o.
Tömeg: 341 gr.
1703_kar
Árverés vége: 2019. Ápr. 20. 18:55 Termék megtekintve: 679 |