Sienkiewicz: TŰZZEL-VASSAL I-II. | Termékkód: 430217 |
Európa Könyvkiadó, 1980
Henryk Sienkiewicz
Ajánló: Az izgalmas, mesteri szerkezetű regény, Sienkiewicz nagyszerű történelmi trilógiájának első része, a XVII. század vérzivataros esztendeibe viszi az olvasót, amikor Bogdan Hmelnickij, a hírneves és rettegett kozákvezér, az elnyomott nép élén felkelt a lengyel feudális kiskirályok önkényeskedése ellen. Szélsőségekkel teljes időszak volt ez, csupa kegyetlen küzdelem, vereség és diadal. A romantika eszközeivel megfestett színpompás történelmi tabló remek lehetőséget ad a kitűnő Nobel-díjas írónak alakjai erőteljes jellemzésére. A romantikus túlzások, a lengyel nemesi világ idealizálása ellenére, felejthetetlen figurákat alkotott. Örökre emlékezetünkbe vésődik a rettenthetetlen Skrzetuski kapitány, csodálatos szépségű és tisztaságú szerelmese, Helena, a félelmetes erejű Podbipieta, a nyers, vad ösztönökkel teli kozákvér, Bohun, és a lengyel köztudatban azóta fogalommá lett, garabonciás figura, Zagloba.
Kötés, állapot: Papírvédő, a 2. példány egy helyen belülről javított, a továbbiakban szép, megkímélt állapotban. + kiadói egészvászon, újszerű. Beltartalom: sárgulásmentes, megkímélt, jó állapotban.
Terjedelem: 347 o. + 324 o.
Tömeg: 872 gr.
1728_szil
Árverés vége: 2018. Jún. 12. 22:43 Termék megtekintve: 848 |