Tüskés Tibor: ZALAMENTE, SOMOGYORSZÁG | Termékkód: 434968 |
Móra, 1979
EZERSZÍNŰ MAGYARORSZÁG sorozat 1. kötete
Vallomások a szülőföldről -így lehetne röviden jellemezni kiadónk sorozatát, amely tizenkét kötetben egy sokak számára kevéssé ismert, felfedezésre váró országot mutat be: Magyarországot. Neves írók, költők vállalkoztak arra, hogy a ?fölnevelő táj" arculatát megrajzolják, megcsodáltassák műemlékeit, népi művészetét, irodalmi hagyományait, bemutassák az ott élők táj- és életformáló mindennapjait. Más-más hangon, de közös céllal szólnak hozzánk ezek az írások: országjárásra, fölfedező utakra sarkallnak, jól tudva, hogy csak az átélt élmény maradandó.
Első kötetünk is ennek a gondolatnak jegyében született. Somogy és Zala kedves dombjain kalauzol végig, római és Árpád-kori emlékekről éppoly színesen vall, mint az egykori balatoni fürdőéletről vagy a Drávamente madárparadicsomáról, s nem hiányzik belőle a mai valóság sem, örömeink és gondjaink őszinte feltárása. A kötetet több mint száz művészi fénykép gazdagítja.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kopottas, egy helyen blülről javított, + Kiadói egészvászon, újszerű. Beltartalom: könyvtári példány volt jelzetekkel ellátva. A fedlap belseje és az előzéklap feléje eső része halvány sárga pöttyös. A továbbiakban akár újszerűnek is mondható, hófehér lapokkal és sok-sok fekete-fehér fényképpel.
Műfaj: helyrajz, helytörténet, egy kiváló író szemléltető leírásában
Terjedelem: 287 o.
Tömeg: 718 gr.
2075_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 18. 21:22 Termék megtekintve: 610 |