Váci Mihály: VÁCI MIHÁLY ÖSSZEGYŰJTÖTT MŰVEI | Termékkód: 445752 |
MAGVETŐ, 1979
Ajánló: ?Lehet értékmérője egy versnek az, hogy miről szól? Nyilván nem. S az, hogy mint vélekedik arról a költő, amit bemutat, vagyis - hogy így mondjuk: - mit szól ő ahhoz, amiről a verse szól? Az sem, bár itt már számolni kell, hogy ez a körülmény is ízlést vonzhat és taszíthat, vagyis a költő szavához az olvasó is hozzászólhat, személy a személyhez, kívül a rejtelmes esztétika - a tetszéstan! - törvényein. Ezért mély ars poeticái tanács: minél pártosabban szólnál olvasódhoz, te költő, annál ékesebben szóljon a vers önmagáért: annál hitelesebben legyen költői is. Váci Mihály erre tört. Ezt is anélkül, hogy tudatában lett volna. Nem valamiféle fölismerés vezette. Annál is mélyebb. Itt is a hűség, a mese kívánalmai szerint.
Majdnem úgy győzött s kapott jutalmat, mint a mesehősök. Miután átment a próbákon. Mert kapta azokat is bőven; bővebben, mint bírta.
Alig volt vele egykorú költő, akinek fejében annyi tervet, szívében annyi friss érzelmet állított meg a halál.? - Illyés Gyula
Kötés, állapot: papírvédő, kopottas, különös tekintettel az élekre. + Kiadói egészvászon, jó, újszerű. Beltartalom: a könyv a borítót követően törött, a továbbiakban megkímélt, bejegyzés-, és sárgulásmentes állapotban.
Terjedelem: 1590 o.
Tömeg: 1.001 gr.
2344_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 15. 18:24 Termék megtekintve: 626 |