Zola: ÁLLAT AZ EMBERBEN | Termékkód: 420144 |
Kiadó: Európa, 1962
Szerző: Emile Zola
Tartalom, ajánló: A Rougon-Macquart ciklus Állat az emberben című kötete, bármily különös is ez Zolánál - vérbeli bűnügyi regény. Zola indítéka természetesen nem azonos a detektívregény-írókéval, célja ezúttal is a környezet és életmód, a társadalmi és biológiai körülmények hatásának vizsgálata. Ebben a regényében azonban olyan területen folytatja tanulmányait, olyan súlyosan terhelt figurákon végzi vizsgálatait, hogy - talán szándéktalanul - izgalmas bűnügyi történettel, érdekes kriminálpszichológiai tanulmánnyal lepi meg olvasóit. A cselekmény két szálon fut: az egyik egy lány megrontásának és megrontója szörnyű bűnhődésének és megrontója szörnyű bűnhődésének története, a másik pedig egy alkoholista szülőktől származó, roncsolt idegzetű emberé, akit terheltségében szüntelenül a legiszonyúbb bűn, a kéjgyilkosság kényszere kísért...
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, gerinc kopott. Beltartalom: a fedlap belső oldalai és az un üres lapok sárgultak. A továbbiakban egy szám bejegyzés kivételével, megkímélt, jó állapotú kötet.
Terjedelem: 333 o.
Tömeg: 415 gr.
1486_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 17. 08:58 Termék megtekintve: 807 |