Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 26.

A Csillagszemű II. (Kolozsvári Grandpierre Emil) 1956 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062260277

Fixár: 400 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 2 óra
2026. Febr. 12. 07:59

400 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13621)

A Csillagszemű II. (Kolozsvári Grandpierre Emil) 1956
Olcsó Könyvtár sorozat (szerkeszti: Gordon Etel)
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

szép állapotú de nem hibátlan
foltokat nem láttam, több lap széle sérült, borító kopottas

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1956 , 53.500 példány
Nyelve : Magyar , illusztrálta: Kondor Lajos , utószó: Réz Pál
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 276 oldal a borítóval együtt
Mérete : 15.5 x 11 x 1.5 cm és 130gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (1-562554)
Eredeti ára : 3.- Ft

A népmesék játékos költőisége csillámlik és az adomák vaskos szókimondó merészsége, ki-kitörő nevetése harsan fel minduntalan a csillagszemű juhász életének kalandos történetében. Nem sokkal Mátyás király halála után, a birtokos urak torzsalkodásai közepette kezd vándorolni Kicsi Jankó az országban, hogy szolgálatot kerítsen magának. Rövidesen a becsületes Darkóczy uraság juhásza lesz, feleséget szerez magának, boldogsága azonban nem sokáig tart. A szomszéd, a harácsoló Ambrus püspök török segítséggel elfoglalja Darkóczy birtokát, s az asszonyokkal együtt Kicsi Jankó feleségét is foglyul ejti. A fiatal juhász erről kezdve minden úton-módon igyekszik borsot törni a garázda főpap orra alá, számításait minduntalan áthúzza, s a nép már első "odacsapása" után azt híreszteli róla, hogy ő az igaztevő, csillagszemű juhász. Így lesz a saját igazáért harcoló Kicsi Jankóból a nép igazságának védelmezője és jelképe. Ambrus püspök hatalmát megtöri, feleségét is visszaszerzi - de a kötelesség nem hagyja többé nyugodni, további életét is a nép szolgálatának szenteli.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/qw2pxTcHTQ

Árverés kezdete: 2026. Jan. 13. 07:59
Árverés vége: 2026. Febr. 12. 07:59
Termék megtekintve: 536

Réztábla a Kapu Alatt I-II. (A. J. Cronin) 1975 (13kép+tartalo m)

Nahát 1997/2 Február (3kép+tartalom )

Samsung Hálózati Töltő (ATADM10EBE 1; Ver. 1 (5V 700mA) teszteletlen

Magnókazetta (Ver. 37) Philips CD One 90 (teszteletlen& #41;

Kerámia Tányér (Ver. 5) Gránit gyári (kb. 1980)

Autósélet 1997/6 Június (4kép+tartalom )

Autó Makett Fából Új (kb. 20cm) leírás nélkül

Top Gun 1993/7 (poszterrel 1; 5kép+tartalom

Hannibál, az Elefántok Ura (Fabian Lenk) 2013 (8kép+tartalom )

Otthon 1996/8. szám Augusztus v1 (2kép+tartalom )

Romana 339. Tűz a Fjordok Között (Lee Wilkinson) 2005 (2kép+tartalom )

Muzica Bizantina II. (2001) CD (jogtiszta) ; egyházi zene

Univerzális Távirányító (Somogyi) 2006 (rendben működik)

Koponyák Hegye (Ördögh Szilveszter) 1976 (3kép+tartalom )

Fognyűvő Manócska (Hanna Künzel-Günter Schmitz) 2009 (8kép+tartalom )

LG G2 (2013) Üres Doboz (viseltes)

Get to the Top 1 CD (teszteletlen& #41;

Ingersoll Ébresztő Óra (kb. 1994) hibás

Hungaroring Ferrari Zászló (kb. 1988) 47x31cm

Szívhang 240. Védtelenül (Anne Herries) 2003 (2kép+tartalom )