Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

A Csillagszemű II. (Kolozsvári Grandpierre Emil) 1956 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062260277

Fixár: 400 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 3 óra
2026. Jan. 13. 07:59

400 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13336)

A Csillagszemű II. (Kolozsvári Grandpierre Emil) 1956
Olcsó Könyvtár sorozat (szerkeszti: Gordon Etel)
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

szép állapotú de nem hibátlan
foltokat nem láttam, több lap széle sérült, borító kopottas

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1956 , 53.500 példány
Nyelve : Magyar , illusztrálta: Kondor Lajos , utószó: Réz Pál
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 276 oldal a borítóval együtt
Mérete : 15.5 x 11 x 1.5 cm és 130gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (1-562554)
Eredeti ára : 3.- Ft

A népmesék játékos költőisége csillámlik és az adomák vaskos szókimondó merészsége, ki-kitörő nevetése harsan fel minduntalan a csillagszemű juhász életének kalandos történetében. Nem sokkal Mátyás király halála után, a birtokos urak torzsalkodásai közepette kezd vándorolni Kicsi Jankó az országban, hogy szolgálatot kerítsen magának. Rövidesen a becsületes Darkóczy uraság juhásza lesz, feleséget szerez magának, boldogsága azonban nem sokáig tart. A szomszéd, a harácsoló Ambrus püspök török segítséggel elfoglalja Darkóczy birtokát, s az asszonyokkal együtt Kicsi Jankó feleségét is foglyul ejti. A fiatal juhász erről kezdve minden úton-módon igyekszik borsot törni a garázda főpap orra alá, számításait minduntalan áthúzza, s a nép már első "odacsapása" után azt híreszteli róla, hogy ő az igaztevő, csillagszemű juhász. Így lesz a saját igazáért harcoló Kicsi Jankóból a nép igazságának védelmezője és jelképe. Ambrus püspök hatalmát megtöri, feleségét is visszaszerzi - de a kötelesség nem hagyja többé nyugodni, további életét is a nép szolgálatának szenteli.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/qw2pxTcHTQ

Árverés kezdete: 2025. Dec. 14. 07:59
Árverés vége: 2026. Jan. 13. 07:59
Termék megtekintve: 522

IDE HDD Kábel (Ver. 1) teszteletlen

Zárt Körű Gyilkosságok (Gregory McDonald) 1988 (3kép+tartalom )

Szerelem és Árulás (David Osborn) 1991 (8kép+tartalom )

Aknamező I. (Zalka Miklós) 1961 (viseltes) 8kép+tartalom

Romana 1994/6 Karácsonyi Különszám (2kép+tartalom )

Tárcsás Telefon CB811 (MM) 1985 (teszteletlen& #41;

Headset (Ver. 7) Nokia (teszteletlen& #41;

Hálózati Táp 4. 5V 600mA (RFEA419E) tesztelve

Scooby-Doo Felfedezi a Világ Csodáit 6. (2007) 8kép+tartalom

Antenna Kábel (Ver. 14) Coax 180cm (teszteletlen& #41;

Rendkívüli Játszma (Juan Ángel Cardi) 1987 (8kép+tartalom )

Éjszakai Kirándulás (Mág Bertalan) 1985 (8kép+tartalom )

Bianca 52. A Menyasszony Új Ruhája (Muriel Jensen) 1995 (romantikus 1;

Panasonic KX-TGA171FX Telefon (működik, hiányos, teszteletlen)

A Császári Sas Lehull (Farkas Márton) 1982 (10kép+tartalo m)

A Fellegvári Vénusz (Kőszegi Imre) 1987 (7kép+tartalom )

Élet és Tudomány 2001/24 (8kép+tartalom )

Autó Motor 1977/9 (Van Veen OCR 1000)

Tomica No. 27 Toyota JPN Taxi 1:62 (2022) új

Szívhang 33. Ébredő Álmok (Marion Lennox) 1994 (6kép+tartalom )