Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 18.

A Csillagszemű II. (Kolozsvári Grandpierre Emil) 1956 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062260277

Fixár: 400 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 25 nap, 4 óra
2026. Febr. 12. 07:59

400 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

A Csillagszemű II. (Kolozsvári Grandpierre Emil) 1956
Olcsó Könyvtár sorozat (szerkeszti: Gordon Etel)
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

szép állapotú de nem hibátlan
foltokat nem láttam, több lap széle sérült, borító kopottas

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1956 , 53.500 példány
Nyelve : Magyar , illusztrálta: Kondor Lajos , utószó: Réz Pál
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 276 oldal a borítóval együtt
Mérete : 15.5 x 11 x 1.5 cm és 130gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (1-562554)
Eredeti ára : 3.- Ft

A népmesék játékos költőisége csillámlik és az adomák vaskos szókimondó merészsége, ki-kitörő nevetése harsan fel minduntalan a csillagszemű juhász életének kalandos történetében. Nem sokkal Mátyás király halála után, a birtokos urak torzsalkodásai közepette kezd vándorolni Kicsi Jankó az országban, hogy szolgálatot kerítsen magának. Rövidesen a becsületes Darkóczy uraság juhásza lesz, feleséget szerez magának, boldogsága azonban nem sokáig tart. A szomszéd, a harácsoló Ambrus püspök török segítséggel elfoglalja Darkóczy birtokát, s az asszonyokkal együtt Kicsi Jankó feleségét is foglyul ejti. A fiatal juhász erről kezdve minden úton-módon igyekszik borsot törni a garázda főpap orra alá, számításait minduntalan áthúzza, s a nép már első "odacsapása" után azt híreszteli róla, hogy ő az igaztevő, csillagszemű juhász. Így lesz a saját igazáért harcoló Kicsi Jankóból a nép igazságának védelmezője és jelképe. Ambrus püspök hatalmát megtöri, feleségét is visszaszerzi - de a kötelesség nem hagyja többé nyugodni, további életét is a nép szolgálatának szenteli.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/qw2pxTcHTQ

Árverés kezdete: 2026. Jan. 13. 07:59
Árverés vége: 2026. Febr. 12. 07:59
Termék megtekintve: 529

A Manderley-ház Asszonya (Daphne du Maurier) 1986 (viseltes) 8kép+tart

Univerzum 1961/5 (51. kötet) A Tűzoltás Művészete (6kép+tartalom )

IPM 1992/11 November (6kép+tartalom )

Földrajz 7. Tankönyv (Brecsok Mária) 2016

Képregényes Rocktörténet (1988) 9kép+tartalom

Das Baumchen (1990) német nyelvű

UFO Magazin 1999/2 Február (89. szám) 6kép+tartalom

Szép Lak 1999/12. szám December (6kép+tartalom )

Futólépés az Alvilágba (Ádám Zsigmond) 1983 (5kép+tartalom )

A Két Hunyadi (Dümmerth Dezső) 1985 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Csipkebolt Brüsszelben (Kertész Erzsébet) 1982 (7kép+tartalom )

BHSE 30 Év Program (1979) Budapesti Honvéd Sport Egyesület

Kerámia Tányér (Ver. 1) Sevilla 1980 (sérült)

Csodálatos Világ - Óceánok (Happy Meal) 2012 (8kép+tartalom )

Egri Csillagok (Gárdonyi Géza) 1959 (sérült) 9kép+tartalom

Rajzos Zenetörténet az Őskortól Napjainkig (1985) 8kép+tartalom

A Holdviola Kovácsai (Spencer Walls) 1988 (8kép+tartalom )

Júlia 74. Rangon Alul (Jo Ann Algermissen) v3 (romantikus 1;

Bujkál a Hold (Szilvási Lajos) 1960 (8kép+tartalom )

Dél Csillaga (Jules Verne) 1955 (szétesik) 5kép+tartalom