Az ingyenes aukciós piactér | 2021. Ápr 13.

A Csillagszemű II. (Kolozsvári Grandpierre Emil) 1956 Termékkód: 1062260277

Fixár: 200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 24 nap, 21 óra
2021. Máj. 08. 02:22

200 Ft Villámár

  zozozozo (21 ) starY.gif
  Minősítések száma: 21
Pozitív minősítés: 21 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (7759)

A Csillagszemű II. (Kolozsvári Grandpierre Emil) 1956
Olcsó Könyvtár sorozat (szerkeszti: Gordon Etel)
csak a II. kötet !! a mű két kötetes !!

szép állapotban van a korához képest és foltokat nem láttam de nem hibátlan
(több oldala beszakadt picikét, borító kopottas)

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1956 , 53.500 példány
Nyelve : Magyar , illusztrálta: Kondor Lajos , utószó: Réz Pál
Típus : Szépirodalom / Történelmi regény
Oldalak száma : 276 oldal a borítóval együtt
Mérete : 15.5 x 11 x 1.5 cm és 130gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (1-562554)
Eredeti ára : 3.- Ft

A népmesék játékos költőisége csillámlik és az adomák vaskos szókimondó merészsége, ki-kitörő nevetése harsan fel minduntalan a csillagszemű juhász életének kalandos történetében. Nem sokkal Mátyás király halála után, a birtokos urak torzsalkodásai közepette kezd vándorolni Kicsi Jankó az országban, hogy szolgálatot kerítsen magának. Rövidesen a becsületes Darkóczy uraság juhásza lesz, feleséget szerez magának, boldogsága azonban nem sokáig tart. A szomszéd, a harácsoló Ambrus püspök török segítséggel elfoglalja Darkóczy birtokát, s az asszonyokkal együtt Kicsi Jankó feleségét is foglyul ejti. A fiatal juhász erről kezdve minden úton-módon igyekszik borsot törni a garázda főpap orra alá, számításait minduntalan áthúzza, s a nép már első "odacsapása" után azt híreszteli róla, hogy ő az igaztevő, csillagszemű juhász. Így lesz a saját igazáért harcoló Kicsi Jankóból a nép igazságának védelmezője és jelképe. Ambrus püspök hatalmát megtöri, feleségét is visszaszerzi - de a kötelesség nem hagyja többé nyugodni, további életét is a nép szolgálatának szenteli.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/qw2pxTcHTQ

Árverés kezdete: 2021. Ápr. 08. 02:22
Árverés vége: 2021. Máj. 08. 02:22
Termék megtekintve: 35

Ezüst Álom (Sandra Chastain) 1996 (5kép+Tartalom :)

Tiffany 49. Másnapi Mámor (Constance Conrad) Tartalommal :)

Elsíelt Szerelem (Ella Assuana) 1992 (Romantikus 1; 5kép+tartalom

Mackó Testvér (2003) CD (PC játék) jogtiszta (Disney)

A Maddon-szikla (Hammond Innes) 1986 3kép Tartalommal :) Magvető Albat

Jack Adapter 6. 3/3. 5 Stereo Használt (2képpel)

Kerámia Váza (Ver. 2) Bodrogkeresztúri kb. 1977 (4képpel)

CKM Magazin 2009/11 November (tartalomjegyz ékkel)

Otthon 2002/9. szám Szeptember (Tartalomjegyz ékkel :)

Történelem IV. 1944-1990 (1992) Tankönyv (5kép+tartalom )

LEGO Katalógus (Újdonságok 1; 1990 Német (921390-A) 6képpel :)

A weydoni Asszonyvásár (Thomas Hardy) 1979 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Egy Múló Pillanat I. (Lin Yutang) 1941 (Révai) csak az I. kötet ! !

Női Mini Retro Divat LCD Karóra (KS) Hihetetlen ritka antik darab

Telefonkártya 1996/12 - ISDN (2képpel :)

Gurulós Fotel Hintázós (Ver. 2) Hibás Alkatrésznek (9képpel)

Pace Sat Táv (MSS series) rendben működik (Made in U. K. , 51206A)

A Halál Útvesztője (PH. K. Dick) 1986 (5kép+tartalom ) SciFi

Nahát 1998/5 Május (Ismeretterjes ztő Magazin) 3kép+Tartalom :)

Kábel Vonalas Telefonhoz 4-eres (5méter) Használt (2képpel :)