Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 24.

A Fekete Tulipán (Alexandre Dumas) 1957 (sérült) 8kép+tartalom Termékkód: 1062316155

Fixár: 500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 8 óra
2024. Máj. 03. 00:29

500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10473)

A Fekete Tulipán (Alexandre Dumas) 1957 (sérült)
Neptun Könyvek sorozat 3.kötet

hiányzik a borító
belül jó állapotú, pár lapon láttam foltokat főleg enyhéket
kívül enyhén foltos, lapélek foltosak

Kiadó : Neptun Könyvek
Kiadás Éve : 1957 , 20.000 példány
Eredeti címe : La tulipe noire
Nyelve : Magyar , fordította: Hevesi Sándor , jegyzetek és utószó: Esti Béla
Típus : filmregény
Oldalak száma : 274-4! oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 13 x 1.5 cm és 190gramm
Készítette : Terv Nyomda (343.)
Eredeti ára : ??.- Ft

A dús fantáziájú francia regényíró ezúttal Hollandiába vezeti olvasóit, és - jó szokása szerint - valóságos történelmi keretben meséli el két soha nem élt ember valószínűtlen, de megindító szerelmének kedvesen naiv történetét. Mert igaz a Witt fivérek és Orániai Vilmos történelmi figurája, de már Van Baerle nevét hiába is keresnénk a lexikonban; nem találnánk sem őt, sem fekete tulipánját.
De hiszen éppen ez a színes képzelet az, ami Dumas írásaiban úgy magával ragadja minden olvasóját. Jókai például azt vallja, hogy Dumas művei indították regényírásra, Petőfi rajong érte, mert oly szépnek festi az életet, hogy az ő mesevilágában az ember édesnek érzi a bánatot, a szegénységet, vagy akár a vérpadot is. Cornelius van Baerle ugyan nem ezért és nem is önként választja a vértanúságot, inkább a szakmájába merült, "tulipomániás" tudós világtól elrugaszkodott életmódja az oka, hogy útja a vesztőhelyre visz. Ám a regényből mégsem lesz tragédia: Dumas igazságszeretete, optimizmusa végül is idillé formálja.

imgbox.com/g/oZ8bKzWGBn

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 03. 00:29
Árverés vége: 2024. Máj. 03. 00:29
Termék megtekintve: 167

Bianca 58. Taníts Boldogságra (Kathleen Creighton) v1 (romantikus 1;

Panoráma Magyar Városok - Szentendre (1985) foltmentes (9kép+tartalom )

Natalia Oreiro - Tu Veneno (2000) jogtiszta (teszteletlen& #41;

A Félrevezetett Diana (April Kihlstrom) 1996 (7kép+tartalom )

Tüzes Éden (Jennifer Blake) 1992 (5kép+tartalom )

Kártyaaffér, Hölgykörökben (Hunyady Sándor) 1991 (5kép+tartalom )

Hidak Egymáshoz (2011) újszerű (8kép+tartalom )

Nokia LD-3W Wireless GPS Module (2006) Üres Doboz (viseltes)

Párbaj (Alekszandr Kuprin) 1980 (regény és elbeszélések) 8kép+tartalom

Mária, a Skótok Királynője I-II. (Antonia Fraser) 1979 (foltmentes 1;

Otthon 2002/1. szám Január (tartalomjegyz ékkel)

Grant Kapitány Gyermekei I. (Jules Verne) 1962 (7kép+tartalom )

Beleszerettem a Férjembe (Sheila Bruckner) 1993 (6kép+tartalom )

Vörös Rózsa - Őrangyal (Leanne Banks) 1994 (8kép+tartalom )

Tamás Bátya Kunyhója (Harriet Beecher-Stowe) 1955 (8kép+tartalom )

Régi Magyar Ékszerek (Héjjné Détári Angéla) 1976 (8kép+tartalom )

Nokia E51 (2007) Üres Doboz (Ver. 2)

Észkerékkapcsoló az Edukinesztetika Alapjai (1995) 7kép+tartalom

Sony Xperia Z1 Compact (2012) Üres Doboz (Ver. 1)

A Három Testőr (Alexandre Dumas) 1972 (10kép+tartalo m)