Az ingyenes aukciós piactér | 2021. Jún 20.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Művészet

A Ferenczy család Erdélyben Termékkód: 1062056967

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 8 óra
2021. Júl. 11. 01:48
Eladó helye: Budapest

900 Ft Villámár

  licit (7 )
  Minősítések száma: 10
Pozitív minősítés: 8 (80%)
Semleges minősítés: 1 (10%)
Negatív minősítés: 1 (10%)

Regisztráció dátuma: 2009.05.06.
  A felhasználó egyéb termékei (283)

Murádin Jenő: A Ferenczy család Erdélyben
Kriterion könyvkiadó,Bukarest 1981.
139 oldal, 8 színes és 30db fekete-fehér képpel.
Összesen 38 oldal képmelléklettel.

A bánsági származású Ferenczy Károly a nagybányai művésztelep megalapítói között a modern festészet úttörőinek klasszikus mestere volt. Felesége, Fialka Olga ígéretes munkáira még a német későromantika hatott. Mindhárom gyermekük Nagybányáról indult el a művészpályán. Valér a rézkarcművészet erdélyi meghonosítója, Béni a huszadik századi szobrászat kiváló alkotója, Noémi pedig a modern gobelin egyik megújítója lett.

Átvétel csak személyesen a lakcímemen,óbuda 3. ker.

Eladó helye: Magyarország Budapest (1037)
Árverés kezdete: 2021. Jún. 11. 01:48
Árverés vége: 2021. Júl. 11. 01:48
Termék megtekintve: 584