Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

A Francia Hadnagy Szeretője (John Fowles) 1983 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062317112

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 29 nap, 16 óra
2026. Febr. 17. 21:28

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13618)

A Francia Hadnagy Szeretője (John Fowles) 1983

szép megkímélt állapotú
a leghátsó üres lapon láttam egy enyhe halvány foltot
pár lap alján nyomdafesték van de a szövegbe nem ér bele

Kiadó : Árkádia , Budapest
Kiadás Éve : 1983
Eredeti címe : The French Lieutenant's Woman (1969)
Nyelve : Magyar , fordította: Gy. Horváth László (1983) , versbetéteket fordította: Kiss Zsuzsa (1983) , utószó: Takács Ferenc
Azonosító : ISBN 963 307 022 8
Típus : romantikus filmregény
Oldalak száma : 420 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 2 cm és 310gramm
Készítette : Sylvester Nyomda , Szombathely (4792)
Eredeti ára : 60.- Ft

Izgalmas, sokrétű mű. Romantikus múlt századi cselekmény: egy fiatal angol arisztokrata, Charles Smithson eljegyzi egy nemrég feltört gazdag kereskedő lányát, Ernestinát, ami már magában is kissé "szégyellni való", majd pedig önmaga számra is váratlanul (és persze sokak megbotránkozására) beleszeret egy különös, hisztérikus, ráadásul rossz hírű nevelőnőbe, Sarah-ba, akinek cselekedetei nem csak kiszámíthatatlanok, de megmagyarázhatatlanok is.
A történet lehetőséget ad az írónak a múlt századi angol társadalom és szokások lenyűgöző ábrázolására, a legérdekesebb azonban mégis a történelmi és történelem feletti szabadság körüljárása: elképzelhető-e 1867 Angliájában, hogy egy arisztokrata, aki épp egy polgárlányt készül feleségül venni, ország-világ előtt vállalja egy tengerész hadnagy állítólagos szajhája iránti imádatát. Egy korszakváltás hajnalán melyik lesz az erősebb: a fűzős-krinolinos Viktória-éra, vagy a szabad szerelmet már nyíltan hirdető, sőt gyakorló művészvilág. Egyáltalán, van-e átjárás a kettő között, s ha igen, a három főszereplőnk közül melyiknek nyílik ajtó? Boldog (szabad) lehet-e bármelyikük, és milyen áron? A kérdésre három választ is kapunk a szerzőtől, s az olvasó maga döntheti el, melyik a valószínűbb - és melyik tetszik neki a legjobban!

imgbox.com/g/dewid2iMqG

Árverés kezdete: 2026. Jan. 18. 21:28
Árverés vége: 2026. Febr. 17. 21:28
Termék megtekintve: 340

Sony Ericsson W300i User Guide (2006) bontatlan

Igéző (Lengyel József) 1977 (5kép+tartalom )

Lányok az Éjszakában (Balázs Anna) 1985 (8kép+tartalom )

Sony Ericsson D750i (2005) Üres Doboz

LEGO Leírás 42000-2 (2013) (6037211/60372 12)

Halál a Forma-1-en (Alistair MacLean) 1990 (5kép+tartalom )

Sony Ericsson T280i (Ver. 2) 2008 (30-as) sérült

Az Arany Legenda (Longfellow W. Henrik) 1886 (dedikált) átkötött

Mami 19. Valaki Gondol Rád. .. (Susanne Svanberg) 1994

A Világítótorony (Virginia Woolf) 1971 (viseltes) 10kép+tartalom

Szalvéta (Ver. 4) papír (retró)

Séta az Állatkertben (Terry Jennings) 2013 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

Delfin és Medúza (Garai Gábor) 1982 (9kép+tartalom )

Rekviem Egy Manekenért (Ungvári Tamás) 1985 (5kép+tartalom )

Bengáli Tűz (G. Hajnóczy Rózsa) 1972 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Élő Történelem - Történelmi Montázs 1944-1962 (Asperján György) 1984

Abarth Simca 2000 GT (1963) 1:43 (új bontatlan)

Jack Átalakító (Ver. 2) teszteletlen

Bianca 25. Az Év Esküvője (Elda Minger) v2 (2kép+tartalom )

Otthon 2002/12. szám December (melléklettel& #41;