Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 28.

A Francia Hadnagy Szeretője (John Fowles) 1983 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062317112

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 4 óra
2026. Febr. 17. 21:28

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13664)

A Francia Hadnagy Szeretője (John Fowles) 1983

szép megkímélt állapotú
a leghátsó üres lapon láttam egy enyhe halvány foltot
pár lap alján nyomdafesték van de a szövegbe nem ér bele

Kiadó : Árkádia , Budapest
Kiadás Éve : 1983
Eredeti címe : The French Lieutenant's Woman (1969)
Nyelve : Magyar , fordította: Gy. Horváth László (1983) , versbetéteket fordította: Kiss Zsuzsa (1983) , utószó: Takács Ferenc
Azonosító : ISBN 963 307 022 8
Típus : romantikus filmregény
Oldalak száma : 420 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 2 cm és 310gramm
Készítette : Sylvester Nyomda , Szombathely (4792)
Eredeti ára : 60.- Ft

Izgalmas, sokrétű mű. Romantikus múlt századi cselekmény: egy fiatal angol arisztokrata, Charles Smithson eljegyzi egy nemrég feltört gazdag kereskedő lányát, Ernestinát, ami már magában is kissé "szégyellni való", majd pedig önmaga számra is váratlanul (és persze sokak megbotránkozására) beleszeret egy különös, hisztérikus, ráadásul rossz hírű nevelőnőbe, Sarah-ba, akinek cselekedetei nem csak kiszámíthatatlanok, de megmagyarázhatatlanok is.
A történet lehetőséget ad az írónak a múlt századi angol társadalom és szokások lenyűgöző ábrázolására, a legérdekesebb azonban mégis a történelmi és történelem feletti szabadság körüljárása: elképzelhető-e 1867 Angliájában, hogy egy arisztokrata, aki épp egy polgárlányt készül feleségül venni, ország-világ előtt vállalja egy tengerész hadnagy állítólagos szajhája iránti imádatát. Egy korszakváltás hajnalán melyik lesz az erősebb: a fűzős-krinolinos Viktória-éra, vagy a szabad szerelmet már nyíltan hirdető, sőt gyakorló művészvilág. Egyáltalán, van-e átjárás a kettő között, s ha igen, a három főszereplőnk közül melyiknek nyílik ajtó? Boldog (szabad) lehet-e bármelyikük, és milyen áron? A kérdésre három választ is kapunk a szerzőtől, s az olvasó maga döntheti el, melyik a valószínűbb - és melyik tetszik neki a legjobban!

imgbox.com/g/dewid2iMqG

Árverés kezdete: 2026. Jan. 18. 21:28
Árverés vége: 2026. Febr. 17. 21:28
Termék megtekintve: 349

Füstkutyák (Bertha Bulcsu) 1965 (9kép+tartalom )

A Holdviola Kovácsai (Spencer Walls) 1988 (8kép+tartalom )

Holtomiglan-Holtod iglan (Alfred Hitchcock) 1997 (8kép+tartalom )

Csodaszerelem 3. A Csúnya Lány (Linda Taylor) 1998 (romantikus 1;

Hálózati Kábel (Ver. 9) 180cm (teszteletlen& #41;

UFO Magazin 1993/4 Április (19. szám) 4kép+tartalom

Rod Stewart - Lead Vocalist (1993) kazetta (jogtiszta) ; teszteletlen

Samsung DDR2 667MHz 512MB RAM (Ver. 1) teszteletlen

A Szeretet Útja (Anthony De Mello) 2007 (8kép+tartalom )

ASUS M2V-MX SE Alaplap AM2 DDR2 800MHz (2007) teszteletlen

HTC Akku (Ver. 2) RHOD160 1500mAh HTC G8 (hibás)

Havi Bp-Bérlet Közöktatásban Tanulóknak 2013 November (2képpel)

Édes Anna (Kosztolányi Dezső) 1967 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Samsung Galaxy Xcover2 GT-S7710 (2013) Üres Doboz

De Rouck - Great Britain (kb. 1999) térkép

Solutions Intermediate Munkafüzet (2016) viseltes

Korszerű Televízió-Áramkörö k (Ferenczy Pál) 1965 (8kép+tartalom )

A Madárasszony (Meggyes Mária) 1986 (sérült) 8kép+tartalom

Kerámia Szuvenír Mini Korsó (Bné)

Sony Hálózati Táp 3V 1A (AC-ES3010K 1; sérült, teszteletlen