Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 12.

A Francia Hadnagy Szeretője (John Fowles) 1983 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062317112

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 18 óra
2026. Jan. 18. 21:28

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13394)

A Francia Hadnagy Szeretője (John Fowles) 1983

szép megkímélt állapotú
a leghátsó üres lapon láttam egy enyhe halvány foltot
pár lap alján nyomdafesték van de a szövegbe nem ér bele

Kiadó : Árkádia , Budapest
Kiadás Éve : 1983
Eredeti címe : The French Lieutenant's Woman (1969)
Nyelve : Magyar , fordította: Gy. Horváth László (1983) , versbetéteket fordította: Kiss Zsuzsa (1983) , utószó: Takács Ferenc
Azonosító : ISBN 963 307 022 8
Típus : romantikus filmregény
Oldalak száma : 420 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 2 cm és 310gramm
Készítette : Sylvester Nyomda , Szombathely (4792)
Eredeti ára : 60.- Ft

Izgalmas, sokrétű mű. Romantikus múlt századi cselekmény: egy fiatal angol arisztokrata, Charles Smithson eljegyzi egy nemrég feltört gazdag kereskedő lányát, Ernestinát, ami már magában is kissé "szégyellni való", majd pedig önmaga számra is váratlanul (és persze sokak megbotránkozására) beleszeret egy különös, hisztérikus, ráadásul rossz hírű nevelőnőbe, Sarah-ba, akinek cselekedetei nem csak kiszámíthatatlanok, de megmagyarázhatatlanok is.
A történet lehetőséget ad az írónak a múlt századi angol társadalom és szokások lenyűgöző ábrázolására, a legérdekesebb azonban mégis a történelmi és történelem feletti szabadság körüljárása: elképzelhető-e 1867 Angliájában, hogy egy arisztokrata, aki épp egy polgárlányt készül feleségül venni, ország-világ előtt vállalja egy tengerész hadnagy állítólagos szajhája iránti imádatát. Egy korszakváltás hajnalán melyik lesz az erősebb: a fűzős-krinolinos Viktória-éra, vagy a szabad szerelmet már nyíltan hirdető, sőt gyakorló művészvilág. Egyáltalán, van-e átjárás a kettő között, s ha igen, a három főszereplőnk közül melyiknek nyílik ajtó? Boldog (szabad) lehet-e bármelyikük, és milyen áron? A kérdésre három választ is kapunk a szerzőtől, s az olvasó maga döntheti el, melyik a valószínűbb - és melyik tetszik neki a legjobban!

imgbox.com/g/dewid2iMqG

Árverés kezdete: 2025. Dec. 19. 21:28
Árverés vége: 2026. Jan. 18. 21:28
Termék megtekintve: 328

Ne Add Fel Soha! (Ella Stone) 1992 (6kép+tartalom )

Kisdobos 1977/5 Május (5kép+tartalom )

Futballvilágbajnok ok A-tól Z-ig (Vándor Kálmán) 1986 (8kép+tartalom )

Neonfény a Nílus Felett (Claire Kenneth) 1990 (foltmentes 1; 3kép+tartal

Nokia Szilikon Hátlap (Lumia 720) Használt

NEC Floppy Drive (FD1231H) 2005 (teszteletlen& #41;

A Sakkjátékos (Henry Dupuy-Mazuel) 1927 (8kép+tartalom )

Nokia 2730c-1 (Ver. 2) 2009 (30-as) sérült

Dóra (kazetta) teszteletlen

Labtec M-RBD109 Optikai Kábel Nélküli Egér (hiányos, teszteletlen)

Lángoló Óceán (Milos Hubacek) 1978 (9kép+tartalom )

LEGO Katalógus 2003 (hiányos)

Autó Motor 1993/1 (10kép+tartalo m)

Sharp Elsi Mate EL-231S Számológép (kb. 1988) hibás

Set Top Box Táv (sérült, hiányos) rendben működik

Júlia 148. Közvetítés Nélkül (Liz Fielding) 1997 (romantikus 1;

Mr. Tökéletes (Linda Howard) 2000 (4kép+tartalom )

Philips RC239 Autós Magnós Rádió (4x12W) sérült, teszteletlen

Vándorbot (Végh Antal) 1984 (5kép+tartalom )

4x4 Magazin 2004/2 (Jeep Rescue, AMV Al Dhabi) 10kép+tartalom