Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 7.

A Francia Hadnagy Szeretője (John Fowles) 1983 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062317112

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 23 óra
2026. Jan. 18. 21:28

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13361)

A Francia Hadnagy Szeretője (John Fowles) 1983

szép megkímélt állapotú
a leghátsó üres lapon láttam egy enyhe halvány foltot
pár lap alján nyomdafesték van de a szövegbe nem ér bele

Kiadó : Árkádia , Budapest
Kiadás Éve : 1983
Eredeti címe : The French Lieutenant's Woman (1969)
Nyelve : Magyar , fordította: Gy. Horváth László (1983) , versbetéteket fordította: Kiss Zsuzsa (1983) , utószó: Takács Ferenc
Azonosító : ISBN 963 307 022 8
Típus : romantikus filmregény
Oldalak száma : 420 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 2 cm és 310gramm
Készítette : Sylvester Nyomda , Szombathely (4792)
Eredeti ára : 60.- Ft

Izgalmas, sokrétű mű. Romantikus múlt századi cselekmény: egy fiatal angol arisztokrata, Charles Smithson eljegyzi egy nemrég feltört gazdag kereskedő lányát, Ernestinát, ami már magában is kissé "szégyellni való", majd pedig önmaga számra is váratlanul (és persze sokak megbotránkozására) beleszeret egy különös, hisztérikus, ráadásul rossz hírű nevelőnőbe, Sarah-ba, akinek cselekedetei nem csak kiszámíthatatlanok, de megmagyarázhatatlanok is.
A történet lehetőséget ad az írónak a múlt századi angol társadalom és szokások lenyűgöző ábrázolására, a legérdekesebb azonban mégis a történelmi és történelem feletti szabadság körüljárása: elképzelhető-e 1867 Angliájában, hogy egy arisztokrata, aki épp egy polgárlányt készül feleségül venni, ország-világ előtt vállalja egy tengerész hadnagy állítólagos szajhája iránti imádatát. Egy korszakváltás hajnalán melyik lesz az erősebb: a fűzős-krinolinos Viktória-éra, vagy a szabad szerelmet már nyíltan hirdető, sőt gyakorló művészvilág. Egyáltalán, van-e átjárás a kettő között, s ha igen, a három főszereplőnk közül melyiknek nyílik ajtó? Boldog (szabad) lehet-e bármelyikük, és milyen áron? A kérdésre három választ is kapunk a szerzőtől, s az olvasó maga döntheti el, melyik a valószínűbb - és melyik tetszik neki a legjobban!

imgbox.com/g/dewid2iMqG

Árverés kezdete: 2025. Dec. 19. 21:28
Árverés vége: 2026. Jan. 18. 21:28
Termék megtekintve: 325

Autó Motor 1990/18 (10kép+tartalo m) Renault 9 (1982)

Dinamó (1940-es évek) Ver. 1 (teszteletlen& #41;

Csipkebolt Brüsszelben (Kertész Erzsébet) 1982 (7kép+tartalom )

Levelek Szerelmes Fiataloknak (Ellen G. White) 1995 (8kép+tartalom )

Csempészkirályok (Szabó József-Halász Kálmán) 1987 (5kép+tartalom )

Egy Magyar Nábob (Jókai Mór) 1959 (8kép+tartalom )

Szőrmetolvajok (Michel Dedina) 1973 (viseltes) 6kép+tartalom

Vicckosár (N. Varga György) 1987 (szétesik) 8kép+tartalom

Tanulj Szórakozva Pogóval - Ellentétek (2009)

Regények és Elbeszélések (Albert Camus) 1983 (10kép+tartalo m)

Kalandos Regények 3. Robinson Crusoe (1994) foltmentes (7kép+tartalom )

Sony Vaio (PGC-41214M 1; Laptop (2012) bontott Kábel (v5) teszteletlen

Reader's Digest Válogatott Könyvek 1999 (10. kötet) 9kép+tartalom

Autó Motor 1994/2 (10kép+tartalo m)

Fa Díszdoboz Faragott Retro kb. 1975 (22x14cm) sérült

CXD2587Q (Sony) új (CD Digital Signal Processor)

Mini USB Töltőkábel USB-s Ver. 20 (Canon) 120cm (tesztelve) ;

4x4 Magazin 2003/1 Február (Unimog típusok) 10kép+tartalom

Bianca 11. Terád Vártam (Judith Arnold) 1992 (romantikus 1;

Samsung X450 (Ver. 3) 2003 (hibás, sérült)