Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 1.

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1968 (Ver.2) 9kép+tartalom Termékkód: 1062335839

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 19 óra
2026. Jan. 07. 17:13

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13411)

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1968 (Ver.2)

belül foltokat nem láttam
kívül a lapélek foltosak, díszborító sérült-javított

kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1968 , 3.kiadás , 86.900 példány
nyelve : Magyar
azonosító : Sz 901-h-6869
típus : regény
oldalak száma : 588 oldal a borítóval együtt
mérete : 20 x 15 x 3.5 cm és 617gramm
készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (67.818.1)
eredeti ára : 63.- Ft

Diego Velázquez, a regény csendes hőse látszólag alig lép az események előterébe, ám négy évtizedet tölt a XVII. század első felének leghatalmasabb udvarában, a madridi Alcázarban. Itt félelmes megfigyelőképességével, művészetének géniuszával rögzíti le a spanyol világhatalom szétbomlásának oly válságos és változatos korszakát.
A Spanyol Aranyszázad a rendkívüli szellemek különös ragyogásával árasztja el az alapjában szegény, kivérzett országot, mely fölött örök árnyékként húzódik meg az Inkvizíció. A feltartóztathatatlan katasztrófa súlyát a majdnem félszázadon át uralkodó IV. Fülöpnek kell viselnie, aki kóros tehetetlenségében, minden emberi értékei mellett, nem tud úrrá lenni az eseményeken.
Diego Velázquez a rangléta legalacsonyabb fokán áll, s mégis mint udvari fest minden történetírónál hívebben örökíti meg ennek a kis világnak egész belső életét. Királyportréi nyomon követik annak a Fülöpnek fokozatos hanyatlását, akinek birodalmában "soha nem megy le a nap". A korra rányomja bélyegét a mindenható miniszternek, Olivaresnak negyedszázada. A képek megőrzik nagyravágyását, gőgjét és lelki depresszióit is. Az infánsok s infánsnők egyhangú menetéből kiemelkedik a lázadó királyné, a francia Isabelle, s külön színt ad a "felség gyönyörének" galériájához a törpék s udvari bolondok félelmes realitású arcképsorozata. A mester kompozícióiban árulja el leginkább, hogy mily szoros kapcsolatot tart a mindennapi élettel. Kocsmaasztal, kovácsműhely, paraszti életkép után születik meg talán az első nagy munkáskép, a páratlan gazdaságú Szövőnők
Négy évtized európai története a háttér, mely e talányos művész sorsát szegélyezi. Két itáliai utazása visszavetíti a kor szétdarabolt Olaszországának rajzát, a nagy nápolyi forradalom leírása - fénysugár a nagy spanyol hanyatlás életképében. A regény sok szereplője művész: Rubens, Ribera s Murillo - Bernini mellett, a költőket Lope de Vega, Calderon, Quevedo s Gongora képviseli. Egyetlen talányos figura él a regényben, az a Magdalena, akinek képét a Hölgy a legyezővel utolérhetetlen portréjában örökíti meg Velázquez.

imgbox.com/g/27269acVwe

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 08. 17:13
Árverés vége: 2026. Jan. 07. 17:13
Termék megtekintve: 160

Dinamó (1940-es évek) Ver. 1 (teszteletlen& #41;

Játék Billentyűzet (sérült) teszteletlen

Rózsakikötő (Stella Mae) 2006 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Autó Motor 1977/10 (poszter: FIAT 126 Personal) VW SP-2

Bridget Jones Mindjárt Megőrülök DVD Borító (jogtiszta) ;

Egy Múló Pillanat II. (Lin Yutang) 1990 (3kép+tartalom )

BKV Havibérlet Tanuló 2007 Szeptember v2 (2képpel)

Nokia 7230 (2010) Üres Doboz (Ver. 1) viseltes

Nyakamban az Élet (Sipkay Barna) 1968 (5kép+tartalom )

Kartal Kalandos Esküvője (Rónaszegi Miklós) 1981 (8kép+tartalom )

Az Öreg Halász és a Tenger (1965) Ver. 2 (viseltes) 8kép+tartalom

Grand Hotel (Vicki Baum) 1990 (5kép+tartalom )

Autó Motor 1993/8 (10kép+tartalo m) Pannónia TLT250F

Szilvia 35. Tengerparti Álom (Lisa Wendt) 1993 (romantikus 1;

Holdbéli Dávid Csodálatos Tapasztalatai a Földön (Laczkó Géza) 1972

Hihetetlen Történetek (Juliusz Jerzy Herlinger) 1985 (8kép+tartalom )

IPM 1984/5 Május (4kép+tartalom )

Hajtóvadászat (Max Brand) 1991 (8kép+tartalom )

Nokia 3120 (Ver. 4) 2004 (sérült, hibás, hiányos)

Süss Föl Nap (Kresz Mária-Urai Erika rajzaival) 1981 (viseltes)