Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062300816

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 21 nap, 4 óra
2026. Febr. 20. 10:23

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13689)

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974

szép állapotú és foltmentes
díszborító és a borító sarkai enyhén sérültek

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1974
Azonosító : ISBN 963 15 0172 8 , SZ 2002-h-7476
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 716 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 4.5 cm és 720gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (74.1462.66-14-1)
Eredeti ára : 67.- Ft

Diego Velázquez, a regény csendes hőse látszólag alig lép az események előterébe, ám négy évtizedet tölt a XVII. század első felének leghatalmasabb udvarában, a madridi Alcázarban. Itt félelmes megfigyelőképességével, művészetének géniuszával rögzíti le a spanyol világhatalom szétbomlásának oly válságos és változatos korszakát.
A Spanyol Aranyszázad a rendkívüli szellemek különös ragyogásával árasztja el az alapjában szegény, kivérzett országot, mely fölött örök árnyékként húzódik meg az Inkvizíció. A feltartóztathatatlan katasztrófa súlyát a majdnem félszázadon át uralkodó IV. Fülöpnek kell viselnie, aki kóros tehetetlenségében, minden emberi értékei mellett, nem tud úrrá lenni az eseményeken.
Diego Velázquez a ranglétra legalacsonyabb fokán áll, s mégis mint udvari fest minden történetírónál hívebben örökíti meg ennek a kis világnak egész belső életét. Királyportréi nyomon követik annak a Fülöpnek fokozatos hanyatlását, akinek birodalmában "soha nem megy le a nap". A korra rányomja bélyegét a mindenható miniszternek, Olivaresnak negyedszázada. A képek megőrzik nagyravágyását, gőgjét és lelki depresszióit is. Az infánsok s infánsnők egyhangú menetéből kiemelkedik a lázadó királyné, a francia Isabelle, s külön színt ad a "felség gyönyörének" galériájához a törpék s udvari bolondok félelmes realitású arcképsorozata. A mester kompozícióiban árulja el leginkább, hogy mily szoros kapcsolatot tart a mindennapi élettel. Kocsmaasztal, kovácsműhely, paraszti életkép után születik meg talán az első nagy munkáskép, a páratlan gazdaságú Szövőnők
Négy évtized európai története a háttér, mely e talányos művész sorsát szegélyezi. Két itáliai utazása visszavetíti a kor szétdarabolt Olaszországának rajzát, a nagy nápolyi forradalom leírása - fénysugár a nagy spanyol hanyatlás életképében. A regény sok szereplője művész: Rubens, Ribera s Murillo - Bernini mellett, a költőket Lope de Vega, Calderon, Quevedo s Gongora képviseli. Egyetlen talányos figura él a regényben, az a Magdalena, akinek képét a Hölgy a legyezővel utolérhetetlen portréjában örökíti meg Velázquez.

imgbox.com/g/OX2RMVNQpH

Árverés kezdete: 2026. Jan. 21. 10:23
Árverés vége: 2026. Febr. 20. 10:23
Termék megtekintve: 446

Lélekharang (Szilvási Lajos) 1983 (5kép+tartalom )

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1971 (szétesik) 8kép+tartalom

Walkie Talkie (Ver. 1) hiányos, teszteletlen

Sanyo TV Táv (JXPLA) rendben működik

Sony Ericsson K300i (2004) Ver. 2 (20-as) megkímélt

A Magányosság Iskolája (Székely Júlia) 1975 (9kép+tartalom )

Zseb-Garfield 21. Edzésben (1998)

Júlia 1998/2 Anyák Napja Különszám (v1) benne 3db romantikus regény

LG 42LB5500 típusú 2014-es TV (bontott) szalagkábel (Ver. 2)

A Bükk Hegység Turistatérképe (1958)

Ébresztő Óra (Ver. 1) Sunny Rózsaszín (hiányos, sérült)

Samsung Galaxy Ace 2 (2012) Üres Doboz GT-I8160

Érem Informatikai Jégkorong Torna 2015

Piezós Öngyújtó (teszteletlen& #41;

A Főzőkanál Művészei (a Magyar Konyha) 1982 (7kép+tartalom )

Hód és Fején Kalap (Mattyasovszky Jenő) 1990 (Ver. 2) 7kép+tartalom

Sony Ericsson W810 gyári CD (2005) karcmentes jogtiszta

Nokia 108 (2014) Üres Doboz

Az Erőszak Városa (1970) 2008 DVD (jogtiszta) ;

Siemens Gigaset A100 Telefon Bázis (teszteletlen& #41;