Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 8.

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062300816

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 12 nap, 13 óra
2026. Jan. 21. 10:23

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13353)

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974

szép állapotú és foltmentes
díszborító és a borító sarkai enyhén sérültek

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1974
Azonosító : ISBN 963 15 0172 8 , SZ 2002-h-7476
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 716 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 4.5 cm és 720gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (74.1462.66-14-1)
Eredeti ára : 67.- Ft

Diego Velázquez, a regény csendes hőse látszólag alig lép az események előterébe, ám négy évtizedet tölt a XVII. század első felének leghatalmasabb udvarában, a madridi Alcázarban. Itt félelmes megfigyelőképességével, művészetének géniuszával rögzíti le a spanyol világhatalom szétbomlásának oly válságos és változatos korszakát.
A Spanyol Aranyszázad a rendkívüli szellemek különös ragyogásával árasztja el az alapjában szegény, kivérzett országot, mely fölött örök árnyékként húzódik meg az Inkvizíció. A feltartóztathatatlan katasztrófa súlyát a majdnem félszázadon át uralkodó IV. Fülöpnek kell viselnie, aki kóros tehetetlenségében, minden emberi értékei mellett, nem tud úrrá lenni az eseményeken.
Diego Velázquez a ranglétra legalacsonyabb fokán áll, s mégis mint udvari fest minden történetírónál hívebben örökíti meg ennek a kis világnak egész belső életét. Királyportréi nyomon követik annak a Fülöpnek fokozatos hanyatlását, akinek birodalmában "soha nem megy le a nap". A korra rányomja bélyegét a mindenható miniszternek, Olivaresnak negyedszázada. A képek megőrzik nagyravágyását, gőgjét és lelki depresszióit is. Az infánsok s infánsnők egyhangú menetéből kiemelkedik a lázadó királyné, a francia Isabelle, s külön színt ad a "felség gyönyörének" galériájához a törpék s udvari bolondok félelmes realitású arcképsorozata. A mester kompozícióiban árulja el leginkább, hogy mily szoros kapcsolatot tart a mindennapi élettel. Kocsmaasztal, kovácsműhely, paraszti életkép után születik meg talán az első nagy munkáskép, a páratlan gazdaságú Szövőnők
Négy évtized európai története a háttér, mely e talányos művész sorsát szegélyezi. Két itáliai utazása visszavetíti a kor szétdarabolt Olaszországának rajzát, a nagy nápolyi forradalom leírása - fénysugár a nagy spanyol hanyatlás életképében. A regény sok szereplője művész: Rubens, Ribera s Murillo - Bernini mellett, a költőket Lope de Vega, Calderon, Quevedo s Gongora képviseli. Egyetlen talányos figura él a regényben, az a Magdalena, akinek képét a Hölgy a legyezővel utolérhetetlen portréjában örökíti meg Velázquez.

imgbox.com/g/OX2RMVNQpH

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 10:23
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 10:23
Termék megtekintve: 433

Sony Vaio (PGC-41214M 1; Laptop (2012) bontott Kábel (v1) teszteletlen

Hálózati Kábele Valaminek 40cm Fehér (sérült) teszteletlen

LG 55SM8050PLC típusú 2020-as TV (bontott) Szalagkábel Ver. 4

National Geographic Magyarország 2008/8 Augusztus (10kép+tartalo m)

Autós Fityegő Espania Tapadókorongos 54cm

Tavasz Kapitány (Pierre Gamarra) 1979 (5kép+tartalom )

Siemens Hálózati Töltő (FW 4199) Ver. 1 (sérült) rendben működik

Milyen Vagyok? - Horoszkópok az Önismerethez (Danner Anna) 1989 (visel

Emlékképek (Diana Dorth) 2007 (szétesik) 8kép+tartalom

Otthon 2002/10. szám Október (melléklettel& #41;

Romana 206. Titkolt Feleség (Lynne Graham) 2000 (6kép+tartalom )

Tiffany 72. A Fültanú (Joan Hohl) v3 (2kép+tartalom )

Fiat 1900 Granluce (1952) 1:43 (új bontatlan) Hatchette

T-kulcs Csuklós 16és21mm (használt)

Szilvia 46. Barcelonai Tavasz (Sybille Simon) 1995 (v1) romantikus

Helliconia: Tavasz (Brian W. Aldiss) 1992 (3kép+tartalom )

Tárcsás Telefon CB76MM kb. 1985 (Ver. 2) hiányos, teszteletlen

Sport és Játék II. (Pálfy György) 1932 (sérült) 10kép+tartalom

A Maddon-szikla (Hammond Innes) 1986 (3kép+tartalom )

Sport a Szexben-Szex a Sportban (1989) foltmentes (5kép+tartalom )