Az ingyenes aukciós piactér | 2022. Aug 18.

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974 (foltmentes) 9kép+tartalo Termékkód: 1062300816

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 55 perc
2022. Szept. 05. 02:54

1.500 Ft Villámár

  zozozozo (28 ) starY.gif
  Minősítések száma: 28
Pozitív minősítés: 28 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (9335)

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974

szép állapotú és foltmentes
díszborító és a borító sarkai enyhén sérültek

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1974
Azonosító : ISBN 963 15 0172 8 , SZ 2002-h-7476
Típus : Történelmi regény
Oldalak száma : 716 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 4.5 cm és 720gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (74.1462.66-14-1)
Eredeti ára : 67.- Ft

Diego Velázquez, a regény csendes hőse látszólag alig lép az események előterébe, ám négy évtizedet tölt a XVII. század első felének leghatalmasabb udvarában, a madridi Alcázarban. Itt félelmes megfigyelőképességével, művészetének géniuszával rögzíti le a spanyol világhatalom szétbomlásának oly válságos és változatos korszakát.
A Spanyol Aranyszázad a rendkívüli szellemek különös ragyogásával árasztja el az alapjában szegény, kivérzett országot, mely fölött örök árnyékként húzódik meg az Inkvizíció. A feltartóztathatatlan katasztrófa súlyát a majdnem félszázadon át uralkodó IV. Fülöpnek kell viselnie, aki kóros tehetetlenségében, minden emberi értékei mellett, nem tud úrrá lenni az eseményeken.
Diego Velázquez a ranglétra legalacsonyabb fokán áll, s mégis mint udvari fest minden történetírónál hívebben örökíti meg ennek a kis világnak egész belső életét. Királyportréi nyomon követik annak a Fülöpnek fokozatos hanyatlását, akinek birodalmában "soha nem megy le a nap". A korra rányomja bélyegét a mindenható miniszternek, Olivaresnak negyedszázada. A képek megőrzik nagyravágyását, gőgjét és lelki depresszióit is. Az infánsok s infánsnők egyhangú menetéből kiemelkedik a lázadó királyné, a francia Isabelle, s külön színt ad a "felség gyönyörének" galériájához a törpék s udvari bolondok félelmes realitású arcképsorozata. A mester kompozícióiban árulja el leginkább, hogy mily szoros kapcsolatot tart a mindennapi élettel. Kocsmaasztal, kovácsműhely, paraszti életkép után születik meg talán az első nagy munkáskép, a páratlan gazdaságú Szövőnők
Négy évtized európai története a háttér, mely e talányos művész sorsát szegélyezi. Két itáliai utazása visszavetíti a kor szétdarabolt Olaszországának rajzát, a nagy nápolyi forradalom leírása - fénysugár a nagy spanyol hanyatlás életképében. A regény sok szereplője művész: Rubens, Ribera s Murillo - Bernini mellett, a költőket Lope de Vega, Calderon, Quevedo s Gongora képviseli. Egyetlen talányos figura él a regényben, az a Magdalena, akinek képét a Hölgy a legyezővel utolérhetetlen portréjában örökíti meg Velázquez.

imgbox.com/g/OX2RMVNQpH

Árverés kezdete: 2022. Aug. 06. 02:54
Árverés vége: 2022. Szept. 05. 02:54
Termék megtekintve: 51

BKV Havibérlet 2011 Június (BKV Bérlet Gyűjteménybe) 2db állapot képpe

Noname Retro Mini Manager Calculator Gyűjteménybe 3kép 1990-es évek

Hálózati Trafo Akkus Fúrógéphez (Hibás) barkács célokra (2kép:)

Motorola V525 (2003) Hibás Hiányos Alkatrésznek (7képpel)

Ezermester Kiskönyvtára 13. Ötletparádé (1974) foltmentes (8kép+tart. )

Ninja Mester 3. A Pokol Kapujában (Wade Barker) 1990 (3kép+Tartalom :)

Mami 37. A Makrancos Tim (Anette Mansdorf) 1995 Romantikus 2képpel :)

Sárkány-háromszög (Charles Berlitz) 1992 (Paranormális& #41; 5kép+tartalom

Nők Egészségkönyve (Dr. Anne de Kervasdoué) 1992 (6kép+tartalom )

Nokia 6111 (2005) Üres Doboz (Ver. 2) 10képpel

Csata a Boldogságért (Tömörkény István) 1981 (8kép+tartalom )

Zsubiabá (Jorge Amado) 1964 (Szépirodalom& #41; foltmentes

Samsung GT-S5230 (2010) Üres Doboz (Ver. 4) LaFleur

Az Élet Tudománya (Kontra György-Stohl Gábor) 1967 (8kép+tartalom )

Vadölő (James Fenimore Cooper) 1960 (viseltes ! !) Ifjúsági kaland

A Bagolyvár és Lakói (Kiss Tamás-Gyulai Liviusz) 1983

Kárpáti Rapszódia (Illés Béla) 1971 (szépirodalom& #41; 8kép+tartalom

Édes Mandula (Lavinia Lasal) 2003 (3kép+Tartalom :) Romantikus

Kémia 8. (1970) 5. kiadás (viseltes ! !)

Szerelem Három Tételben (Berkesi András) 1985 (Romantikus regény)