Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062300816

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 17 óra
2026. Febr. 20. 10:23

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13643)

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974

szép állapotú és foltmentes
díszborító és a borító sarkai enyhén sérültek

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1974
Azonosító : ISBN 963 15 0172 8 , SZ 2002-h-7476
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 716 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 4.5 cm és 720gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (74.1462.66-14-1)
Eredeti ára : 67.- Ft

Diego Velázquez, a regény csendes hőse látszólag alig lép az események előterébe, ám négy évtizedet tölt a XVII. század első felének leghatalmasabb udvarában, a madridi Alcázarban. Itt félelmes megfigyelőképességével, művészetének géniuszával rögzíti le a spanyol világhatalom szétbomlásának oly válságos és változatos korszakát.
A Spanyol Aranyszázad a rendkívüli szellemek különös ragyogásával árasztja el az alapjában szegény, kivérzett országot, mely fölött örök árnyékként húzódik meg az Inkvizíció. A feltartóztathatatlan katasztrófa súlyát a majdnem félszázadon át uralkodó IV. Fülöpnek kell viselnie, aki kóros tehetetlenségében, minden emberi értékei mellett, nem tud úrrá lenni az eseményeken.
Diego Velázquez a ranglétra legalacsonyabb fokán áll, s mégis mint udvari fest minden történetírónál hívebben örökíti meg ennek a kis világnak egész belső életét. Királyportréi nyomon követik annak a Fülöpnek fokozatos hanyatlását, akinek birodalmában "soha nem megy le a nap". A korra rányomja bélyegét a mindenható miniszternek, Olivaresnak negyedszázada. A képek megőrzik nagyravágyását, gőgjét és lelki depresszióit is. Az infánsok s infánsnők egyhangú menetéből kiemelkedik a lázadó királyné, a francia Isabelle, s külön színt ad a "felség gyönyörének" galériájához a törpék s udvari bolondok félelmes realitású arcképsorozata. A mester kompozícióiban árulja el leginkább, hogy mily szoros kapcsolatot tart a mindennapi élettel. Kocsmaasztal, kovácsműhely, paraszti életkép után születik meg talán az első nagy munkáskép, a páratlan gazdaságú Szövőnők
Négy évtized európai története a háttér, mely e talányos művész sorsát szegélyezi. Két itáliai utazása visszavetíti a kor szétdarabolt Olaszországának rajzát, a nagy nápolyi forradalom leírása - fénysugár a nagy spanyol hanyatlás életképében. A regény sok szereplője művész: Rubens, Ribera s Murillo - Bernini mellett, a költőket Lope de Vega, Calderon, Quevedo s Gongora képviseli. Egyetlen talányos figura él a regényben, az a Magdalena, akinek képét a Hölgy a legyezővel utolérhetetlen portréjában örökíti meg Velázquez.

imgbox.com/g/OX2RMVNQpH

Árverés kezdete: 2026. Jan. 21. 10:23
Árverés vége: 2026. Febr. 20. 10:23
Termék megtekintve: 439

BKV Havibérlet (T. ,Ny. ) 2000 Január (2képpel)

A Két Hunyadi (Dümmerth Dezső) 1985 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Headset-hez Gumivég Készlet 4db-os ÚJ Fekete (Ver. 2)

Romantikus Kedvencek (5CD-s) 2006 (jogtiszta) ;

Az Utolsó Vonat (Örkény István) 1977 (10kép+tartalo m)

Hálózati Telefon Vonalkábel (kb. 1m) új

Panasonic TX-47ASM651 típusú 2014-es TV (bontott) Bluetooth

Zilahy Lajos Munkái IX. (1929) 3db Színmű (9kép+tartalom )

386-os PC RAM (Ver. 4) 1db Panasonic (kb. 1992) teszteletlen

Nokia CR-119 Autós Tartó Alkatrésze (Gyári) 5228/5230/5800

DIN Kábel (Ver. 9) 2m (teszteletlen& #41;

Telefonkagyló Alkatrész (Ver. 6) 1970-es évek Tesla

Ablak a Tegnapra (Joan Hohl) 1990 (Ver. 1) 5kép+tartalom

Az Egészséges Nő (Gerhard Döring) 1981 (8kép+tartalom )

Holdfény Ének (Constance Bennett) 1993 (7kép+tartalom )

A Loch Ness-i Szörny (Nicholas Witchell) 1991 (5kép+tartalom )

Szalvéta (Ver. 57) papír (retró)

Lineáris Algebra Példatár (Egyetemi Segédkönyv) 1973 (3. kiadás)

Agrárgazdaságtan (VA) 1984 (8kép+tartalom )

Arany Júlia 2. Alkalmi Vétel (Alison York) v2 (2kép+tartalom )