Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062300816

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 2 nap, 7 óra
2026. Jan. 21. 10:23

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13608)

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974

szép állapotú és foltmentes
díszborító és a borító sarkai enyhén sérültek

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1974
Azonosító : ISBN 963 15 0172 8 , SZ 2002-h-7476
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 716 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 4.5 cm és 720gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (74.1462.66-14-1)
Eredeti ára : 67.- Ft

Diego Velázquez, a regény csendes hőse látszólag alig lép az események előterébe, ám négy évtizedet tölt a XVII. század első felének leghatalmasabb udvarában, a madridi Alcázarban. Itt félelmes megfigyelőképességével, művészetének géniuszával rögzíti le a spanyol világhatalom szétbomlásának oly válságos és változatos korszakát.
A Spanyol Aranyszázad a rendkívüli szellemek különös ragyogásával árasztja el az alapjában szegény, kivérzett országot, mely fölött örök árnyékként húzódik meg az Inkvizíció. A feltartóztathatatlan katasztrófa súlyát a majdnem félszázadon át uralkodó IV. Fülöpnek kell viselnie, aki kóros tehetetlenségében, minden emberi értékei mellett, nem tud úrrá lenni az eseményeken.
Diego Velázquez a ranglétra legalacsonyabb fokán áll, s mégis mint udvari fest minden történetírónál hívebben örökíti meg ennek a kis világnak egész belső életét. Királyportréi nyomon követik annak a Fülöpnek fokozatos hanyatlását, akinek birodalmában "soha nem megy le a nap". A korra rányomja bélyegét a mindenható miniszternek, Olivaresnak negyedszázada. A képek megőrzik nagyravágyását, gőgjét és lelki depresszióit is. Az infánsok s infánsnők egyhangú menetéből kiemelkedik a lázadó királyné, a francia Isabelle, s külön színt ad a "felség gyönyörének" galériájához a törpék s udvari bolondok félelmes realitású arcképsorozata. A mester kompozícióiban árulja el leginkább, hogy mily szoros kapcsolatot tart a mindennapi élettel. Kocsmaasztal, kovácsműhely, paraszti életkép után születik meg talán az első nagy munkáskép, a páratlan gazdaságú Szövőnők
Négy évtized európai története a háttér, mely e talányos művész sorsát szegélyezi. Két itáliai utazása visszavetíti a kor szétdarabolt Olaszországának rajzát, a nagy nápolyi forradalom leírása - fénysugár a nagy spanyol hanyatlás életképében. A regény sok szereplője művész: Rubens, Ribera s Murillo - Bernini mellett, a költőket Lope de Vega, Calderon, Quevedo s Gongora képviseli. Egyetlen talányos figura él a regényben, az a Magdalena, akinek képét a Hölgy a legyezővel utolérhetetlen portréjában örökíti meg Velázquez.

imgbox.com/g/OX2RMVNQpH

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 10:23
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 10:23
Termék megtekintve: 436

Magnókazetta (Ver. 148) Sony HF60 (teszteletlen& #41;

Beszél a Kéz (Takács Mari-Vincze Tamás) 2004 (7kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 34) TDK AD60 (teszteletlen& #41;

A Lélek Kialszik (Zilahy Lajos) 1977 (7kép+tartalom )

A Láthatatlan Ember (Gárdonyi Géza) 1967 (viseltes) 8kép+tartalom

Leltár (Kellér Dezső) 1976 (10kép+tartalo m)

Communicator (1991) Tolmácsgép (hibás)

Bélügyek (Giulia Enders) 2015 (megkímélt) ; 8kép+tartalom

Computer Panoráma 2004/3 CD3 (jogtiszta) ;

Sas - Mindenki Mindenkivel (kazetta) jogtiszta (teszteletlen& #41;

Szelep Nyomásmérővel (teszteletlen& #41;

Magyar-Orosz/Orosz -Magyar Iskolai Szótár (1969) 8. kiadás (viseltes)

Lenin Művei 21. kötet (1914 augusztus-1915 december) 1951 (9kép+tartalo

National Geographic Magyarország 2003/2 Április (viseltes) 5kép+tartal

Samsung Autós Töltő Használt (hibásan működik)

Garmin Graffiti 2 Palm Bőr Fedlap (2003)

A Hetedik Testvér (1995) 2005 (DVD) jogtiszta

BKV Havibérlet 2011 December (2képpel)

Lóerő 2006/2 (144. szám) 2kép+tartalom

Pom Pom Meséi - Szegény Gombóc Artúr (1979) 8kép+tartalom