Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 1.

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062300816

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 9 óra
2026. Jan. 21. 10:23

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13369)

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974

szép állapotú és foltmentes
díszborító és a borító sarkai enyhén sérültek

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1974
Azonosító : ISBN 963 15 0172 8 , SZ 2002-h-7476
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 716 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 4.5 cm és 720gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (74.1462.66-14-1)
Eredeti ára : 67.- Ft

Diego Velázquez, a regény csendes hőse látszólag alig lép az események előterébe, ám négy évtizedet tölt a XVII. század első felének leghatalmasabb udvarában, a madridi Alcázarban. Itt félelmes megfigyelőképességével, művészetének géniuszával rögzíti le a spanyol világhatalom szétbomlásának oly válságos és változatos korszakát.
A Spanyol Aranyszázad a rendkívüli szellemek különös ragyogásával árasztja el az alapjában szegény, kivérzett országot, mely fölött örök árnyékként húzódik meg az Inkvizíció. A feltartóztathatatlan katasztrófa súlyát a majdnem félszázadon át uralkodó IV. Fülöpnek kell viselnie, aki kóros tehetetlenségében, minden emberi értékei mellett, nem tud úrrá lenni az eseményeken.
Diego Velázquez a ranglétra legalacsonyabb fokán áll, s mégis mint udvari fest minden történetírónál hívebben örökíti meg ennek a kis világnak egész belső életét. Királyportréi nyomon követik annak a Fülöpnek fokozatos hanyatlását, akinek birodalmában "soha nem megy le a nap". A korra rányomja bélyegét a mindenható miniszternek, Olivaresnak negyedszázada. A képek megőrzik nagyravágyását, gőgjét és lelki depresszióit is. Az infánsok s infánsnők egyhangú menetéből kiemelkedik a lázadó királyné, a francia Isabelle, s külön színt ad a "felség gyönyörének" galériájához a törpék s udvari bolondok félelmes realitású arcképsorozata. A mester kompozícióiban árulja el leginkább, hogy mily szoros kapcsolatot tart a mindennapi élettel. Kocsmaasztal, kovácsműhely, paraszti életkép után születik meg talán az első nagy munkáskép, a páratlan gazdaságú Szövőnők
Négy évtized európai története a háttér, mely e talányos művész sorsát szegélyezi. Két itáliai utazása visszavetíti a kor szétdarabolt Olaszországának rajzát, a nagy nápolyi forradalom leírása - fénysugár a nagy spanyol hanyatlás életképében. A regény sok szereplője művész: Rubens, Ribera s Murillo - Bernini mellett, a költőket Lope de Vega, Calderon, Quevedo s Gongora képviseli. Egyetlen talányos figura él a regényben, az a Magdalena, akinek képét a Hölgy a legyezővel utolérhetetlen portréjában örökíti meg Velázquez.

imgbox.com/g/OX2RMVNQpH

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 10:23
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 10:23
Termék megtekintve: 432

Szép Házak 1997/3. szám (3kép+tartalom )

Parkside PLS 3000 A1 Elektromos Lombszívó/Fújó (3000W) rendben működik

Állatismeret (Varga Zoltán) 2007 (8kép+tartalom )

Cedar R-530 Rádió (kb. 1995) hiányos, teszteletlen

Az Oroszlán Játszmája (Nelson DeMille) 2001 (3kép+tartalom )

Vákum Zsák Ruháknak 80x60cm (új bontatlan)

Dluhopolszky László - Bochkor Gábor (2000) Dedikált (Ver. 2)

FHM 2004/Január (40. szám) 9kép+tartalom

Magyar Nyelv 10. Tankönyv (Fráter Adrienne) 2020 (6kép+tartalom )

Becsületbeli Ügy (Larry Hicks) 1991 (8kép+tartalom )

Praktika 2002/7. szám Július (tartalomjegyz ékkel)

Vörös Rózsa - Az Utolsó Esély (Sandra Chastain) 1993 (8kép+tartalom )

A Láthatatlan Ember (Gárdonyi Géza) 1967 (viseltes) 8kép+tartalom

Noé Bárkája Nyomában (1991) 6kép+tartalom

McDonald's Kislány Játék (2003) hiányos

BKV Autóbuszbérlet 1994 Március (2képpel)

Történelem 11. Tankönyv (Száray Miklós) 2016 (újszerű) 7kép+tartalom

4x4 Magazin 2004/7 (Santana PS-10) 10kép+tartalom

Tiffany 23. Szeretni Születtem (Leslie Davis Guccione) v2 (romantikus 1;

Bianca 28. Hatos Fogat (Jenna Lee Joyce) v2 (romantikus 1;