Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 14.

A Jegyesek I-II. (Alessandro Manzoni) 1975 (12kép+tartalom) Termékkód: 1062314547

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 8 óra
2026. Jan. 24. 18:57

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13617)

A Jegyesek I-II. (Alessandro Manzoni) 1975
a teljes mű két kötetben
A Világirodalom Remekei 6.sorozat

szép állapotú mindkét kötet, belül foltokat nem láttam
a II.kötet gerincén láttam egy enyhe foltot és a kötése a borítónál megtört

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1975 , 3.kiadás , 138.300 példány
Eredeti címe : I Promessi Sposi
Nyelve : Magyar , fordította: Révay József (1956) , utószó: Kardos Tibor
Azonosító : ISBN 963 07 0182 0 (I.) , ISBN 963 07 0190 1 (II.) , ISBN 963 07 0198 7 (I-II.)
Oldalak száma : 338+352 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 4 cm és 760gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (75.1345.66-14-1 / 75.1346.66-14-1)
Eredeti ára : 26+26.- Ft

Egy Milánó környéki faluban, a XVII. század első felében egy fiatal mátkapár készül boldogan az esküvőre; kihirdették már őket, elkészült a kelengye is, már csak a papi áldás van hátra. Miért kezd hát egyszerre homályos magyarázkodásba, miért húzza-halasztja a szertartást a nyájas-kenetes don Abbondio tisztelendő úr? Renzo és Lucia nem tudják még, hogy a környék mindenható urának brávói fenyegették meg a papot, hogy ő áll boldogságuk útjába, mert szemet vetett a szép Luciára. S nem sejtik azt sem, mikor szülőfalujukból éjten-éjjel elmenekülnek, hogy mennyi hányattatás vár még rájuk, hogy egyszerű sorsukba beleavatkoznak egy számukra ismeretlen világ hatalmai, jók és gonoszak, nagyurak és egyházi méltóságok, mindenre kész haramiák, lelketlen poroszlók - és hősünket egyszer csak sodorni kezdi a történelem: tanúja a nevezetes milánói éhségtüntetésnek, az 1630-as nagy pestisjárványnak, az olasz fejedelemségek, a spanyol és osztrák hódítók fel-fellobbanó marakodásának. S milyen színesen, milyen drámai erővel jeleníti meg Manzoni a történelem és a személyes sors megsűrűsödő pillanatait! Milyen éles szemmel néz az emberi lélek mélyeire, milyen nagyszerűen festi hőseit, nemes indulatok, apró gyarlóságok, gonosz szenvedélyek hordozóit! S mennyi mindent tud mondani Alessandro Manzoni (1785-1873) korról, erkölcsről, szokásokról, a történelemről és az emberről, mennyi ma is eleven fénnyel ragyogó igazságot! A jegyesek azok közé a nagy regények közé tartozik, amelyek nélkül szegényebb volna egy nép szellemi vagyona, szegényebb az egész emberiség.

12db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/W6zzeT12vt

Árverés kezdete: 2025. Dec. 25. 18:57
Árverés vége: 2026. Jan. 24. 18:57
Termék megtekintve: 331

Szívhang 103. Új Látóhatár (Stella Whitelaw) 1998 (2kép+tartalom )

Nők Lapja Egészség 2019/8-9 Augusztus-Szeptemb er (8kép+tartalom )

Szép Versek 1975 (1976) foltmentes (11kép+tartalo m)

PC Kártya LCS-6210D (HDD és FDD) 1989 (teszteletlen& #41;

Hazafelé (Danielle Steel) 1997 (megkímélt) ; 5kép+tartalom

PC Guru 1994/3 (10kép+tartalo m)

Casio DC-200 Manager Calculator 1995 (rendben működik) hiányos

Monszun (Leslie L. Lawrence) 1996 (viseltes) 9kép+tartalom

Te meg Én 10. Sivatagi Vihar (Sylvia F. Morton) 1991

Romana 52. Viharmadár (Rosalie Henaghan) v2 (2kép+tartalom )

BMW 323 (E21 1982) Légszűrőház Több Alkatrésszel (bontott)

Irodalom 5. (Alföldy Jenő) 2003 (2. kiadás) 6kép+tartalom

Libresse Díszdoboz (Ver. 1)

Tiffany 45. Dinner For Two (Vanessa Victor) 1993 (romantikus 1;

Hangulatos Filmzenék 4. (kazetta) 1997 (teszteletlen& #41;

Nokia Headset (HS-5) Ver. 2 (rendben működik)

Júlia 1998/4 Különszám (viseltes-sérü lt) 3kép+tartalom

Paranoid-Sziget (A. Colony) 1991 (6kép+tartalom )

Autó Kettő 1999/8 Augusztus (melléklettel& #41; Cadillac story (10kép+tarta

MDA Herm300 (HTC) 2006 (Ver. 5) 30-as (sérült)