Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

A Jegyesek I-II. (Alessandro Manzoni) 1975 (12kép+tartalom) Termékkód: 1062314547

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 9 nap, 13 óra
2026. Jan. 24. 18:57

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13622)

A Jegyesek I-II. (Alessandro Manzoni) 1975
a teljes mű két kötetben
A Világirodalom Remekei 6.sorozat

szép állapotú mindkét kötet, belül foltokat nem láttam
a II.kötet gerincén láttam egy enyhe foltot és a kötése a borítónál megtört

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1975 , 3.kiadás , 138.300 példány
Eredeti címe : I Promessi Sposi
Nyelve : Magyar , fordította: Révay József (1956) , utószó: Kardos Tibor
Azonosító : ISBN 963 07 0182 0 (I.) , ISBN 963 07 0190 1 (II.) , ISBN 963 07 0198 7 (I-II.)
Oldalak száma : 338+352 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 4 cm és 760gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (75.1345.66-14-1 / 75.1346.66-14-1)
Eredeti ára : 26+26.- Ft

Egy Milánó környéki faluban, a XVII. század első felében egy fiatal mátkapár készül boldogan az esküvőre; kihirdették már őket, elkészült a kelengye is, már csak a papi áldás van hátra. Miért kezd hát egyszerre homályos magyarázkodásba, miért húzza-halasztja a szertartást a nyájas-kenetes don Abbondio tisztelendő úr? Renzo és Lucia nem tudják még, hogy a környék mindenható urának brávói fenyegették meg a papot, hogy ő áll boldogságuk útjába, mert szemet vetett a szép Luciára. S nem sejtik azt sem, mikor szülőfalujukból éjten-éjjel elmenekülnek, hogy mennyi hányattatás vár még rájuk, hogy egyszerű sorsukba beleavatkoznak egy számukra ismeretlen világ hatalmai, jók és gonoszak, nagyurak és egyházi méltóságok, mindenre kész haramiák, lelketlen poroszlók - és hősünket egyszer csak sodorni kezdi a történelem: tanúja a nevezetes milánói éhségtüntetésnek, az 1630-as nagy pestisjárványnak, az olasz fejedelemségek, a spanyol és osztrák hódítók fel-fellobbanó marakodásának. S milyen színesen, milyen drámai erővel jeleníti meg Manzoni a történelem és a személyes sors megsűrűsödő pillanatait! Milyen éles szemmel néz az emberi lélek mélyeire, milyen nagyszerűen festi hőseit, nemes indulatok, apró gyarlóságok, gonosz szenvedélyek hordozóit! S mennyi mindent tud mondani Alessandro Manzoni (1785-1873) korról, erkölcsről, szokásokról, a történelemről és az emberről, mennyi ma is eleven fénnyel ragyogó igazságot! A jegyesek azok közé a nagy regények közé tartozik, amelyek nélkül szegényebb volna egy nép szellemi vagyona, szegényebb az egész emberiség.

12db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/W6zzeT12vt

Árverés kezdete: 2025. Dec. 25. 18:57
Árverés vége: 2026. Jan. 24. 18:57
Termék megtekintve: 332

Nokia 2610 (Ver. 1) 2006 (20-as) sérült, hiányos

Reader's Digest Válogatás 2000/3 Március (6kép+tartalom )

A Horogkereszt Rémtettei (Lord Russell) 1955 (viseltes) 8kép+tartalom

Spanyolország Utifilm (DVD) 2006 (jogtiszta) ;

A Magyar Sport Aranykönyve (Havas László) 1978 (megkímélt) ; 8kép+tartal

Singsonic SS-668SP Walkman (kb. 1998) sérült, teszteletlen

Telefonkártya 2000/11 - Golden Gate Híd

Romana 1998/5 Különszám (v2) 2kép+tartalom

Autó-Motor 2000/20 (poszter: Toyota) Mercedes W124, BMW 2500 (10kép+ta

Tiffany 83. Mint Két Tojás (Mary Anne Wilson) v2 (2kép+tartalom )

Futólépés az Alvilágba (Ádám Zsigmond) 1983 (5kép+tartalom )

Helyesírási Gyakorlófüzetek 5. (melléklet) ; kb. 1996

. .. Se Nélküled (Turczi István) 1994 (8kép+tartalom )

National Geographic Magyarország 2008/7 Július (6kép+tartalom )

Coca Cola Pohár (Ver. 6) 13cm

Polski Fiat 125p Generátor (teszteletlen& #41;

Az Ideál Csókja (P. C. Wren) 1990 (8kép+tartalom )

Kassai Őrjárat (Márai Sándor) 1941 (7kép+tartalom )

Unitra MK 122 IC Magnó (1972-1977) ; hiányos, működik

Ami a Híradóból Kimaradt (Vasali Szabó László) 1984 (4kép+tartalom )