Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 28.

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062301168

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 11 óra 49 perc
2026. Jan. 28. 17:32

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13706)

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973
(Lavotta és Csokonai)

a könyv szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 29.900 példány
Azonosító : Z 5631
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 416 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 12.5 x 2.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.1064.66-14-1)
Eredeti ára : 42.- Ft

A Halhatatlan Kedves szerzőjének új regénye ismét Magyarországon játszódik. Hősei Lavotta és Csokonai. Lavottából alig maradt ránk több legendánál és nevénél. Pedig ő lehetett volna a magyar zene atyja, a magyar Orfeusz, aki életre muzsikálja szépséges Euridikéjét, a magyar zenét - de Lavotta nem tudta, hol keresse őt. Csokonai tudta: parasztdalokat gyűjtött, énekeltette a népet, s följegyezte énekeit hallás után. De nótagyűjteménye, elveszett, halála után hiába keresték. Lavotta másik nagy mulasztása, hogy tehetségét nem pallérozta. De ez nem csak rajta múlt, hiszen állandóan ott kószált Kismarton és Eszterháza közelében, hogy bejusson Haydn zenekarába, ahol mindent megtanulhat. Elfut az idő, elmúlik az élet, s Lavotta egyetlen szerelme a bor marad. Ebbe fullad tehetsége. Csokonai halála után pontosan száz évnek kell még eltelnie, amíg - ezerkilencszázötben - a magyar zenéért leszáll az alvilágba a magyar Orfeusz.

imgbox.com/g/pnX2OJBM8g

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 17:32
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 17:32
Termék megtekintve: 394

Könyörtelenül (Végh Antal) 1988 (megkímélt) ; 8kép+tartalom

Funai Video (VIP-3000HC MK5) (kb. 1988) hibásan működik

A Titokzatos Kövek (Evelyn Marsh) 1992 (5kép+tartalom )

Öregszünk, de Győzzünk! (Alfons Deeken) 1973 (6kép+tartalom )

Ezékiel Próféta Űrhajója (Daniken-H. H. Beier) 1995 (5kép+tartalom )

Hálózati Táp Zodiac (SA41-119) 9V 450mA (rendben működik)

Witch-A Brimstones Banda (Lene Kaaberbol) 2007 (foltmentes 1; 5kép+tarta

Zalán Futása (Vörösmarty Mihály) 1985 (8kép+tartalom )

Júlia 1995/1 Bálint Nap Különszám (3kép+tartalom )

Baranya Hungaria (térkép) 1972 (MECSEK TOURIST)

3. Évezred 2012/11 November (10kép+tartalo m)

Petőfi Sándor Összes Költeményei I-II. (1954) 6kép+tartalom

Dr. Oetker 18-A Szeretet Édes Ünnepén

Szalvéta (Ver. 164) papír (retró)

Nokia XpressMusic Kiegészítő (AD-57) Ver. 2 (teszteletlen& #41;

Sivatagon és Vadonban (Henryk Sienkiewicz) 1959 (5kép+tartalom )

BKV Havibérlet 2011 Április (2képpel)

PQI DDR1 400MHz 512MB RAM (Ver. 1) teszteletlen

A Budai-hegység Turistatérképe (1988) 5. kiadás

Űrlapkitöltő 98 (CD) jogtiszta (erősen karcos)