Az ingyenes aukciós piactér | 2022. Júl 2.

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973 (foltmentes) 9kép+tartalom Termékkód: 1062301168

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 13 nap, 7 óra
2022. Júl. 15. 16:08

1.000 Ft Villámár

  zozozozo (28 ) starY.gif
  Minősítések száma: 28
Pozitív minősítés: 28 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (9219)

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973
(Lavotta és Csokonai)

a könyv szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 29.900 példány
Azonosító : Z 5631
Típus : Életrajzi regény
Oldalak száma : 416 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 12.5 x 2.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.1064.66-14-1)
Eredeti ára : 42.- Ft

A Halhatatlan Kedves szerzőjének új regénye ismét Magyarországon játszódik. Hősei Lavotta és Csokonai. Lavottából alig maradt ránk több legendánál és nevénél. Pedig ő lehetett volna a magyar zene atyja, a magyar Orfeusz, aki életre muzsikálja szépséges Euridikéjét, a magyar zenét - de Lavotta nem tudta, hol keresse őt. Csokonai tudta: parasztdalokat gyűjtött, énekeltette a népet, s följegyezte énekeit hallás után. De nótagyűjteménye, elveszett, halála után hiába keresték. Lavotta másik nagy mulasztása, hogy tehetségét nem pallérozta. De ez nem csak rajta múlt, hiszen állandóan ott kószált Kismarton és Eszterháza közelében, hogy bejusson Haydn zenekarába, ahol mindent megtanulhat. Elfut az idő, elmúlik az élet, s Lavotta egyetlen szerelme a bor marad. Ebbe fullad tehetsége. Csokonai halála után pontosan száz évnek kell még eltelnie, amíg - ezerkilencszázötben - a magyar zenéért leszáll az alvilágba a magyar Orfeusz.

imgbox.com/g/pnX2OJBM8g

Árverés kezdete: 2022. Jún. 15. 16:08
Árverés vége: 2022. Júl. 15. 16:08
Termék megtekintve: 25

LEGO Katalógus 1990 Német (921388-A) 13képpel :)

BKV 30 Napos Tanuló Bérlet 2005 Április (Gyűjteménybe& #41; 2képpel

Jennifer - Szerelem Miamiban (Sandra Parker) 1989 (Romantikus 1;

Signograf Csőtoll Készlet Retro kb. 1975 Hiányos

A Hosszú Árnyék Földjén (Hans Ruesch) 1965 (Útleírás) 8kép+tartalom

Ishi, az Utolsó Vadember (Theodora Kroeber) 1981 (Életrajz, Dokumentum)

Tiffany 51. Ártatlan Vagyok (Joann Ross) v1 (Tartalommal :)

Visszajátszás (Raymond Chandler) 1987 (5kép+tart. ) 3db Krimi kisregény

BBC A Természet Nagy Eseményei 2 (1996) VHS (3képpel :) hibás

Dumbó 1990/2 (poszterrel 1;

Miniatűr Könyvek Bibliográfiája 1945-1970 (Janka Gyula) 1972 minikönyv

Júlia 124. Önkéntes Lovag (Miranda Lee) 2kép+Tartalom :)

Kezd Velem Újra az Életed (Barbara Taylor Bradford) 1996 (5kép+Tartalo

Retro Hálózati Kábel (EAKV ÉV408) Hungary

im 2001/november (3 poszterrel) 6kép+tartalom

AEG D5000 (kb. 1997) Üres Doboz Gyűjteménybe (8db kép:) Made in Germany

Telefonkártya 1999/06 - 1212 (2képpel :)

Majorette No. 273 Toyota 4WD (1:55) 1988 Made in France (7képpel:)

Fantasztikus Történetek (1966) sérült ! ! (8kép+tartalom )

Tom Jones I-II. (Henry Fielding) 1971 (újszerű) 18kép+tartalom