Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062301168

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 23 óra
2026. Jan. 28. 17:32

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13580)

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973
(Lavotta és Csokonai)

a könyv szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 29.900 példány
Azonosító : Z 5631
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 416 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 12.5 x 2.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.1064.66-14-1)
Eredeti ára : 42.- Ft

A Halhatatlan Kedves szerzőjének új regénye ismét Magyarországon játszódik. Hősei Lavotta és Csokonai. Lavottából alig maradt ránk több legendánál és nevénél. Pedig ő lehetett volna a magyar zene atyja, a magyar Orfeusz, aki életre muzsikálja szépséges Euridikéjét, a magyar zenét - de Lavotta nem tudta, hol keresse őt. Csokonai tudta: parasztdalokat gyűjtött, énekeltette a népet, s följegyezte énekeit hallás után. De nótagyűjteménye, elveszett, halála után hiába keresték. Lavotta másik nagy mulasztása, hogy tehetségét nem pallérozta. De ez nem csak rajta múlt, hiszen állandóan ott kószált Kismarton és Eszterháza közelében, hogy bejusson Haydn zenekarába, ahol mindent megtanulhat. Elfut az idő, elmúlik az élet, s Lavotta egyetlen szerelme a bor marad. Ebbe fullad tehetsége. Csokonai halála után pontosan száz évnek kell még eltelnie, amíg - ezerkilencszázötben - a magyar zenéért leszáll az alvilágba a magyar Orfeusz.

imgbox.com/g/pnX2OJBM8g

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 17:32
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 17:32
Termék megtekintve: 383

Crainquebille és Más Elbeszélések (Anatole France) 1957 (6kép+tartalom

Magnókazetta (Ver. 135) Master AL 60 (teszteletlen& #41;

Autó Motor 1991/23 (10kép+tartalo m)

Új Építészet Felé (Le Corbusier) 1981 (szétesik) 9kép+tartalom

Az Álnok Feleség (Al Frederic) 1989 (v2) Florida Könyvek

Magnós Rádió (Ver. 1) hiányos, sérült, hibásan működik

Playboy 2007/6 Június (poszterral 1; 10kép+tartalom

Rosszlány (Francine Pascal) 1991 (8kép+tartalom )

Autó Motor 1990/19 (10kép+tartalo m) poszter: Suzuki (BMW M3 Evo)

Samsung Galaxy Trend GT-S7560 (2012) Üres Doboz

Lexmark Z12 Nyomtató (2001) hiányos, teszteletlen

A Veréb Századik Lépése (Bólya Péter) 1979 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Álomzug (Csák Gyula) 1971 (10kép+tartalo m)

Romana 1994/1 Téli Különszám (v1) 2kép+tartalom

Retro Zsebrádió Fülhallgatója (dugó nélkül)

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970 (10kép+tartalo m)

Nokia Headset (HS-5) Ver. 2 (rendben működik)

Elekthermax AT-31 Villanytűzhely (kb. 1964) teszteletlen

Hány Óra Van ? (2006) 7kép+tartalom

Randevú a Rámával (Arthur C. Clarke) 1981 (8kép+tartalom )