Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 29.

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062301168

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 7 nap, 9 óra
2024. Ápr. 06. 01:34

1.000 Ft Villámár

  zozozozo (38 ) starY.gif
  Minősítések száma: 38
Pozitív minősítés: 38 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10228)

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973
(Lavotta és Csokonai)

a könyv szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 29.900 példány
Azonosító : Z 5631
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 416 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 12.5 x 2.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.1064.66-14-1)
Eredeti ára : 42.- Ft

A Halhatatlan Kedves szerzőjének új regénye ismét Magyarországon játszódik. Hősei Lavotta és Csokonai. Lavottából alig maradt ránk több legendánál és nevénél. Pedig ő lehetett volna a magyar zene atyja, a magyar Orfeusz, aki életre muzsikálja szépséges Euridikéjét, a magyar zenét - de Lavotta nem tudta, hol keresse őt. Csokonai tudta: parasztdalokat gyűjtött, énekeltette a népet, s följegyezte énekeit hallás után. De nótagyűjteménye, elveszett, halála után hiába keresték. Lavotta másik nagy mulasztása, hogy tehetségét nem pallérozta. De ez nem csak rajta múlt, hiszen állandóan ott kószált Kismarton és Eszterháza közelében, hogy bejusson Haydn zenekarába, ahol mindent megtanulhat. Elfut az idő, elmúlik az élet, s Lavotta egyetlen szerelme a bor marad. Ebbe fullad tehetsége. Csokonai halála után pontosan száz évnek kell még eltelnie, amíg - ezerkilencszázötben - a magyar zenéért leszáll az alvilágba a magyar Orfeusz.

imgbox.com/g/pnX2OJBM8g

Árverés kezdete: 2024. Márc. 07. 00:34
Árverés vége: 2024. Ápr. 06. 01:34
Termék megtekintve: 180

TV Könyv (1987) Riport, Interjú (7kép+tartalom )

DVD Táv (hibás, hiányos)

Tiffany 107. Azonos Hullámhosszon (Jennifer Crusie) 1998 (Romantikus 1;

Bódító Rózsacsokor (Sylvie Warren) 1991 (8kép+tartalom )

Helycserés Támadás (David Lodge) 1992 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

SHOWder a Javából (2006) Humor (5kép+tartalom )

Samsung Galaxy Mini GT-S5570 (2011) Üres Doboz

Nokia 2730 Classic Felhasználói Kézikönyv (2010) Magyar

Ez a Vég(H)! (Kemény György) 1987 (3kép+tartalom )

FUT-NI (Kocsis L. Mihály) 1980 (Sport) 8kép+tartalom

A Hamis Madonna (Tom Wittgen) 1987 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Káin és Ábel (Kis Ervin) 1978 (8kép+tartalom )

Otthon 2002/7. szám Július (tartalomjegyz ékkel)

Romana 10. A Korallzátony Titka (Madeleine Ker) 1990 (Ver. 2) 6kép+tart

Ugrás a Sötétbe (Danielle Steel) 2002 (Romantikus 1; 5kép+tartalom

Vadászat (Robert Sheckley) 1994 (3kép+tartalom )

Vihar a Levelet. .. (Sík Endre) 1988 (Visszaemlékez ések) 7kép+tartalom

Szívhang 74. Olvad a Jégvilág (Marion Lennox) 1997 (Romantikus 1;

333 Olvasógyakorlat (Kodály Zoltán) kb. 1985 (borítóhiányos )

Tiffany - Veszélyes Viszonyok 1. Kötet Különszám (2009) 3db romantikus