Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 24.

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062301168

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 35 perc
2026. Jan. 28. 17:32

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13628)

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973
(Lavotta és Csokonai)

a könyv szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 29.900 példány
Azonosító : Z 5631
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 416 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 12.5 x 2.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.1064.66-14-1)
Eredeti ára : 42.- Ft

A Halhatatlan Kedves szerzőjének új regénye ismét Magyarországon játszódik. Hősei Lavotta és Csokonai. Lavottából alig maradt ránk több legendánál és nevénél. Pedig ő lehetett volna a magyar zene atyja, a magyar Orfeusz, aki életre muzsikálja szépséges Euridikéjét, a magyar zenét - de Lavotta nem tudta, hol keresse őt. Csokonai tudta: parasztdalokat gyűjtött, énekeltette a népet, s följegyezte énekeit hallás után. De nótagyűjteménye, elveszett, halála után hiába keresték. Lavotta másik nagy mulasztása, hogy tehetségét nem pallérozta. De ez nem csak rajta múlt, hiszen állandóan ott kószált Kismarton és Eszterháza közelében, hogy bejusson Haydn zenekarába, ahol mindent megtanulhat. Elfut az idő, elmúlik az élet, s Lavotta egyetlen szerelme a bor marad. Ebbe fullad tehetsége. Csokonai halála után pontosan száz évnek kell még eltelnie, amíg - ezerkilencszázötben - a magyar zenéért leszáll az alvilágba a magyar Orfeusz.

imgbox.com/g/pnX2OJBM8g

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 17:32
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 17:32
Termék megtekintve: 389

Nokia 2626 (Ver. 2) 2006 (lekódolt) teszteletlen

Szép Lak 2002/3. szám Március (tartalomjegyz ékkel)

Szinbád - Hófehérke és a Hét Törpe (1990) 2009 DVD (jogtiszta) ;

LEGO Katalógus 2017 Január-Június Magyar (619. 1819-HU)

A Titanic Pusztulása (Walter Lord) 1983 (8kép+tartalom )

Az Élet -- hogyan Jött Létre ? (1988) újszerű (8kép+tartalom )

Veszélyzónában (Schmidt Mária) 2016 (dedikált) 9kép+tartalom

Janine 20. Éjféli Randevú (Patt Bucheister) 1992 (7kép+tartalom )

Atomterroristák (Colin Forbes) 1991 (3kép+tartalom )

A Hamis Felügyelő (Peter Lovesey) 1989 (8kép+tartalom )

Mobil Tartó Nyakpánttal új (max. 12x5x2cm mobilhoz)

MacGregor Küldetése (James Aldridge) 1981 (szétesik) 10kép+tartalom

LADA 2101 Kuplungház (gyári) bontott

Magnókazetta (Ver. 46) Philips CD One 60 (teszteletlen& #41;

Matematika 10. Tankönyv (2010) 6. kiadás (újszerű) 6kép+tartalom

Nokia 3120 (Ver. 13) 2004 (20-as)

RCA Kábel (Ver. 33) 150cm (teszteletlen& #41;

A Vöröshajúak Klubja (1984) VCD

Barbie Magazin 2007/8 Augusztus (poszterral 1; 7kép+tartalom

PC World 2002/5 CD2. (teszteletlen& #41;