Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062301168

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 9 nap, 1 óra
2026. Jan. 28. 17:32

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13627)

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973
(Lavotta és Csokonai)

a könyv szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 29.900 példány
Azonosító : Z 5631
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 416 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 12.5 x 2.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.1064.66-14-1)
Eredeti ára : 42.- Ft

A Halhatatlan Kedves szerzőjének új regénye ismét Magyarországon játszódik. Hősei Lavotta és Csokonai. Lavottából alig maradt ránk több legendánál és nevénél. Pedig ő lehetett volna a magyar zene atyja, a magyar Orfeusz, aki életre muzsikálja szépséges Euridikéjét, a magyar zenét - de Lavotta nem tudta, hol keresse őt. Csokonai tudta: parasztdalokat gyűjtött, énekeltette a népet, s följegyezte énekeit hallás után. De nótagyűjteménye, elveszett, halála után hiába keresték. Lavotta másik nagy mulasztása, hogy tehetségét nem pallérozta. De ez nem csak rajta múlt, hiszen állandóan ott kószált Kismarton és Eszterháza közelében, hogy bejusson Haydn zenekarába, ahol mindent megtanulhat. Elfut az idő, elmúlik az élet, s Lavotta egyetlen szerelme a bor marad. Ebbe fullad tehetsége. Csokonai halála után pontosan száz évnek kell még eltelnie, amíg - ezerkilencszázötben - a magyar zenéért leszáll az alvilágba a magyar Orfeusz.

imgbox.com/g/pnX2OJBM8g

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 17:32
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 17:32
Termék megtekintve: 382

Philips Akkus Borotva (NL-9206 QP2530) OneBlade (teszteletlen& #41;

Praktika 2002/10. szám Október (tartalomjegyz ékkel)

Mackótestvér Foglalkoztatókönyv (Egmont) 2004

Szülők Kézikönyve (Richard C. Woolfson) 2004 (újszerű) 8kép+tartalom

Romana 1997/3 Különszám (2kép+tartalom )

Irodalom 12. I. Tankönyv (Nagy Csilla) 2016 (újszerű) 7kép+tartalom

A Világ Helyzete 1987/88-ban (1988) foltmentes (8kép+tartalom )

Harmadik Matematikakönyvem 1. kötet (2013)

Kiskegyed 2012/4 (1021). szám (2kép+tartalom )

Jó Házból Való Tanársegéd (Török Rezső) 1989 (8kép+tartalom )

Stoppal Mallorcára (Chris Williams) 1994 (8kép+tartalom )

A Vöröshajúak Klubja (1984) VCD

Siemens C55 (Ver. 9) 2002 (30-as)

Sokol 403 Rádió (1972-1978) ; sérült, hiányos, teszteletlen

Karate a Legendák Sportja (Tótisz András-Gulyás Péter) 1983 (6kép+tart

Reform 1992/43. szám (hiányos)

A Mérgezett Csokoládé Rejtélye (Anthony Berkeley) 1976 (8kép+tartalom )

Bianca 116. Titkos Küldetés (Laura Anthony) 2000 (romantikus 1;

Az Új IKEA Konyhád 2020

Postai Irányítószámok Jegyzéke (1992) 8kép+tartalom