Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 23.

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062301168

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 4 óra
2026. Jan. 28. 17:32

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13644)

A Magyar Orfeusz (Székely Júlia) 1973
(Lavotta és Csokonai)

a könyv szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 29.900 példány
Azonosító : Z 5631
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 416 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 12.5 x 2.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.1064.66-14-1)
Eredeti ára : 42.- Ft

A Halhatatlan Kedves szerzőjének új regénye ismét Magyarországon játszódik. Hősei Lavotta és Csokonai. Lavottából alig maradt ránk több legendánál és nevénél. Pedig ő lehetett volna a magyar zene atyja, a magyar Orfeusz, aki életre muzsikálja szépséges Euridikéjét, a magyar zenét - de Lavotta nem tudta, hol keresse őt. Csokonai tudta: parasztdalokat gyűjtött, énekeltette a népet, s följegyezte énekeit hallás után. De nótagyűjteménye, elveszett, halála után hiába keresték. Lavotta másik nagy mulasztása, hogy tehetségét nem pallérozta. De ez nem csak rajta múlt, hiszen állandóan ott kószált Kismarton és Eszterháza közelében, hogy bejusson Haydn zenekarába, ahol mindent megtanulhat. Elfut az idő, elmúlik az élet, s Lavotta egyetlen szerelme a bor marad. Ebbe fullad tehetsége. Csokonai halála után pontosan száz évnek kell még eltelnie, amíg - ezerkilencszázötben - a magyar zenéért leszáll az alvilágba a magyar Orfeusz.

imgbox.com/g/pnX2OJBM8g

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 17:32
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 17:32
Termék megtekintve: 387

Slava Ébresztő Óra (kb. 1979) Made in USSR

Aki Másnak Vermet Ás. .. (Rex Gordon) 1990 (3kép+tartalom )

A Nők Előbb Jöttek Le a Fáról? ! (1971) 8kép+tartalom

Kenyér és Szerelem (Bozzay Margit) 1990 (8kép+tartalom )

Nokia 6110 (Ver. 6) 1998 (30-as) sérült

Watson Univerzális Táv (URC 22B-6N) ver. 2 (rendben működik)

National Geographic Magyarország 2008/10 Október (10kép+tartalo m)

Bella 9. Szerelem Nélkül (Marina Dalton) 1993 (8kép+tartalom )

Az Ördög Három Arany Hajszála és Más Mesék (2001) 8kép+tartalom

Fülhallgató (Ver. 10) Noname (rendben működik)

Xiaomi Redmi 4X (2017) Üres Dobozok (Ver. 3) 2db Firkált

Tiffany 96. Szerencse Fel (Cait London) 1997 (2kép+tartalom )

Fiúk Évkönyve 1976 (Karádi Ilona) 10kép+tartalom

Szalvéta (Ver. 163) papír (retró)

Gyilkos Ráncok, Győztes Mosolyok (V. Kulcsár Ildikó) 2004 (8kép+tartal

Nem Kérek Bocsánatot (Tonhauser László) 1999 (8kép+tartalom )

Microcassette (Ver. 4) ConCorde MC-30 (teszteletlen& #41;

IKEA Konyhák 2021

Romana 259. Kövön Virág (Helen Brooks) 2002 (3kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 18) Philips CD One 60 (teszteletlen& #41;