Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Júl 27.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Művészet

A Művészet Története (E. H. Gombrich) 1983 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062155293

Fixár: 3.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 14 nap, 12 óra
2024. Aug. 10. 19:54

3.000 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10811)

A Művészet Története (E. H. Gombrich) 1983

belül szép foltmentes
hátsó borító foltos a díszborító alatt

Kiadó : Gondolat Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1983 , 4.kiadás
Eredeti címe : The Story of Art
Nyelve : Magyar , fordította: G. Beke Margit(1-247) 1972 és Falvay Mihály(248-515) 1972 , utószó: Németh Lajos
Azonosító : ISBN 963 281 215 8
Típus : enciklopédia, lexikon, művészet
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 24.5 x 17.5 x 4 cm (1400gramm)
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (82.1903)
Eredeti ára : 198.-Ft

A neves bécsi születésű angol művészettörténész ezt a könyvét, mint bevezetőjében olvashatjuk, azoknak a felnőtteknek és fiataloknak szánja, akik "szeretnének eligazodni valamennyire a művészet ismeretlen és elbűvölő tájain", azoknak, akik most fedezik fel maguknak a művészet világát.
A szerző világszerte nagy sikert aratott könyvében, mely eddig már magyar nyelven is három kiadásban fogyott el igen magas példányszámban, mindvégig betartja az ígéretét, hogy a tudálékos szakzsargont mellőzve, nevek és adatok lexikális túlzsúfolása nélkül igazítja el olvasóit a művészeti korszakok és stílusok világában. Csak olyan művekről beszél, amelyeket illusztrációban is bemutathat, s az egyes irányzatokra jegjellemzőbbeket választja ki. Igyekszik megérteni az alkotók szándékait, mondanivalóját s a műveket mindig a maguk történeti környezetébe állítva vizsgálja. A magas színvonalú, ugyanakkor nagyon olvasmányos és közérthető kézikönyv, melynek magyar nyelvű fordítása a tizenkettedik, bővített angol kiadás alapján készült, bizonyára negyedik hazai kiadásában is népszerű lesz a magyar olvasók körében.

Előszó 5
Bevezetés. Művészetről és művészekről 8
Furcsa kezdetek. Történelem előtti és természeti népek, Amerika őslakói 23
Művészet az öröklét számára. Egyiptom, Mezopotámia, Kréta 35
A nagy ébredés. Görögország az i.e. hetediktől az ötödik századig 50
A szépség birodalma. Hellasz és a görög világ az i.e. negyedik század és az i.sz. első közt 65
Világhódítók. Rómaiak, buddhisták, zsidók és keresztények, időszámításunk első négy évszázadában 80
Az út kettőválik. Róma és Bizánc az ötödiktől a tizenharmadik századig 98
Egy pillantás Keletre. Az iszlám országai és Kína a másodiktól a tizenharmadik századig 107
Nyugati művészet az olvasztóban. Európa a hatodik századtól a tizenegyedikig 117
A harcoló egyház. A tizenkettedik század 129
A diadalmas egyház. A tizenharmadik század 137
Udvaroncok és polgárok. A tizennegyedik század 158
A valóság meghódítása. A tizenötödik század eleje 170
Hagyomány és újítás. Itália a tizenötödik század második felében 185
Hagyomány és újítás. A tizenötödik század északon 204
A harmónia diadala. Toscana és Róma a tizenhatodik század elején 219
Fények és színek. Velence és Észak-Itália a tizenhatodik század elején 262
A művészet világa. Európa a tizenhatodik század második felében 280
Látvány és látomások. Európa katolikus országai a tizenhatodik század első felében 305
A természet tükre. Hollandia a tizenhetedik században 331
Hatalom és dicsőség. Itália a tizenhetedik század végén és a tizennyolcadik században 349
Hatalom és dicsőség. Franciaország, Németország és Ausztria művészete a tizenhetedik és tizennyolcadik század fordulóján 360
A józan ész kora. Anglia és Franciaország a tizennyolcadik században 368
Szakítás a hagyományokkal. Anglia, Amerika és Franciaország a tizennyolcadik és tizenkilencedik század fordulóján 384
Permanens forradalom. A tizenkilencedik század 405
Új irányelvek nyomában. A Tizenkilencedik század vége 437
Kísérleti művészet. A huszadik század első fele 455
Változó díszletek. Utóhang 490
Utószó 506
Tájékoztató bibliográfia 511
Mutató 517
Tartalom 521

imgbox.com/g/To015pIJM6

Árverés kezdete: 2024. Júl. 11. 19:45
Árverés vége: 2024. Aug. 10. 19:54
Termék megtekintve: 846

Szenyorok és Szenyoriták (Huba László) 1972 (szétesik) Útleírás

Óceánmánia (matricás album) 10kép+tartalom

Galaktika 1988/5 (92. szám) 6kép+tartalom

Útikalauz (Isaac Asimov) 1992 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Sütés-Főzés Mikrohullámon (Halász Katalin-Rédei Éva) 1989 (7kép+tartal

Lakó-tér-kép (Acsay Judit-Szegő György) 1989 (8kép+tartalom )

Ódon Erdély I. (Sas Péter) 1986 (8kép+tartalom )

Térinformatika (Detrekői Ákos-Szabó György) 2003 (9kép+tartalom )

Romana 75. A Meztelen Valóság (Sandra Marton) 1994 (6kép+tartalom )

Nokia Lumia 635 (2014) Üres Doboz (Ver. 1) Black

Metal Playmobil (Ver. 12) új (kb. 1993)

Top Gun 1993/12 (sérült) nem hiányos

Háziállatok (E. Jentner-R. Cresswell) Ver. 2

Karácsony (Szilvási Lajos) 1984 (megkímélt, foltmentes) 9kép+tartalom

Ördögök Ügyvédei 2 (P. Gál Judit) 2007 (megkímélt) ; 9kép+tartalom

Runner's World 2017/1 (7kép+tartalom )

Az Ezüst-Tó Kincse (Karl May) 1969 (5kép+tartalom )

Kerti Világítás 6db-os (hiányos, teszteletlen)

Bianca 87. Baba, Mama, Nagymama (Alison Kelly) 1998 (romantikus 1;

Ahogy a Csillagokban Áll (Nan Ryan) 1994 (7kép+tartalom )