Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

A Skarlát Betű (Nathaniel Hawthorne) 1976 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062319872

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 4 óra
2026. Febr. 04. 12:11

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13684)

A Skarlát Betű (Nathaniel Hawthorne) 1976 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül sok lap halványan foltos és kissé hullámos, sok lap széle enyhén foltos de nem halványan
kívül a borító kopottas főleg az élei, lapélek enyhén foltosak

Kiadás Éve : 1976 , 6.kiadás , 74.000 példány
Eredeti címe : The Scarlet Letter
Nyelve : Magyar , fordította: Bálint György
Azonosító : ISBN 963 07 0872 8
Típus : filmregény
Oldalak száma : 280 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18 x 10.5 x 1.5 cm és 190gramm
Készítette : Dabasi Nyomda , Budapest-Dabas (75-1240)
Eredeti ára : 13.50.- Ft

A skarlát betű főszereplője, Heste Prynne a világirodalom remekbe formált, örök eleven asszonyfiguráinak egyike. Alakját a szenvedés nagy hősnőivel: Desdemonával, Anna Kareninával együtt őrzi meg s idézi fel emlékezetünk. Története szívet szorítóan fájdalmas, s mégis felemelő. Egy hibátlan művészettel megformált, tökéletesen árnyalt, gazdag jellem bontakozik ki előttünk. A sivár, kegyetlen és szemforgató puritán erkölcs lélektelen kötelezettségeihez hűtlen, de önnön igazi valójához, legjobb, legártatlanabb énjéhez mindvégig hűséges asszony képe. A regény realista korrajz: a 17. századi Boston életének hiteles krónikája, s egyben romantikus lelkesedéstől fűtött hitvallás: minden puritán előítélettel szemben azt bizonyítja, hogy "a szerelem szent és boldogító".
A skarlát betű mint társadalomelemzés, jellemtanulmány és hitvallás, a mai közönség számára sem veszítette el érdekességét és értékét. Ezt példázza, hogy a mű immár hatodik kiadásban jelenik meg magyarul.

Előszó a második angol kiadáshoz 5
A vámház (Bevezetés A skarlát betű-höz) 7
A börtönkapu 53
A piactér 55
A felismerés 66
A beszélgetés 77
A tű Hester kezében 85
Gyöngy 96
A kormányzó háza 107
A tündér-gyermek és a pap 114
A felcser 124
Az orvos és betege 136
Egy szív belseje 147
A lelkész virrasztása 155
Új kép Hesterről 167
Hester és az orvos 177
Hester és Gyöngy 184
Erdei séta 191
A pásztor és báránya 198
Verőfény 209
A gyermek a patakparton 216
Új-Anglia ünnepe 224
A felvonulás 246
Leleplezés 258
Végszó 268
Tartalom 275

imgbox.com/g/XJAYvqVTTM

Árverés kezdete: 2026. Jan. 05. 12:11
Árverés vége: 2026. Febr. 04. 12:11
Termék megtekintve: 257

A Labdás Ember (Momcilo Milankov) 1967 (7kép+tartalom )

Harmadik Szem 1994/Február (31. szám) 6kép+tartalom

Sony Ericsson W300i (2006) Üres Doboz

Szalvéta (Ver. 178) papír (retró)

Nokia Headset (Ver. 1) HS-23 (rendben működik)

Ezermester Kiskönyvtára 16. Kiskert, Szobakert (1977) 8kép+tartalom

Nokia 3510i (Ver. 1) 2002 (sérült, hiányos, teszteletlen)

A Vörös Zenekar (G. Perrault) 1990 (8kép+tartalom )

Új Idők Lexikona 3-4. kötet (1936)

Harry Potter és a Bölcsek Köve (J. K. Rowling) 2019 (10kép+tartalo m)

Akkus Fogkefe Töltőállvány 1632 2. 5W (sérült, teszteletlen)

Menekülés (John Blair) 1992 (3kép+tartalom )

Számalk Retro Irattartó + Unicef 1995 Naptár

Műhiba (Robin Cook) 1991 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

A Legelő Hősei Foglalkoztatókönyv (Egmont) 2004

Samsung Galaxy S10+ (2019) Üres Doboz

Janine 1. Viharos Szívek (Heidi Cook) 1990 (8kép+tartalom )

R Frakció - Pánik Kejne (1994) kazetta (teszteletlen& #41;

Tiffany 91. Utazás Nagynénémmel (Barbara Mccauley) 1997 (romantikus 1;

Romana 63. Az Inkák Földjén (Joanna Mansell) 1994 (romantikus 1;