Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062244950

Fixár: 300 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 29 nap, 3 óra
2024. Máj. 24. 09:06

300 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10451)

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
díszboríró viseltes-sérült, borító enyhén foltos
a 350.oldaltól hullámosak a lapok, a 430.oldaltól erősen hullámosak és enyhén foltosak végig

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1969 , 31.000 példány
Eredeti címe : Eyeless in Ghaza (1934)
Nyelve : Magyar , fordította: Hevesi András
Azonosító : EU 130-d-7071
Oldalak száma : 504 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 450gramm
Készítette : Pécsi Szikra Nyomda (69-3550)
Eredeti ára : 37.- Ft

Huxleynak ez a regénye a maga korában - 1936-ban jelent meg először - nagy sikert aratott és sok vihart kavart, nem is érdemtelenül. A fiatal Huxley érdekes, hidegen szellemes, de kevesekhez szóló és el nem kötelezett írásai után ez a regény - és a vele egyidőben írt pacifista röpirat - az író gondolati válságát, elmélyülését és megújulását jelenti. Főhőse, ez a hideg, szenvtelen, az önmaga világába zárt ember, a legtöbb Huxley-regény főhőséhez hasonlóan magának az írónak gondolatait szólaltaja meg: a szerelem, egy jóbarát példája, egy mexikói út együttesen zökkentik ki vélt biztonságából, teszik pacifista apostollá. Az időben nyugtalanul ide-oda cikázó történetet át- meg átszövi a huszadik század angol értelmiségének minden lelkiismereti problémája, útkeresése, a háború felé rohanó, az erőszakot istenítő Európa víziója és a hős gyerek- és ifjúkorának számtalan emléke és gondolata - a szerelemről és hajdani szeretőiről, a halálról és az ő halottairól, az élet céltalanságáról és az ő élete céljairól.
Más író könnyen belepusztult volna az ilyen átváltozásba: elalszik okosan és fölébred kenetteljesen, mint egyik kritikusa írta. Huxleyt ízlése, műveltsége, tehetsége megóvta ettől a veszélytől. Könyve mindmáig megmaradt élvezetes olvasmánynak, magával sodró elbeszélésnek.

imgbox.com/g/oIYkbzkmM3

postán csak összevásárlás esetén éri meg

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 24. 09:06
Árverés vége: 2024. Máj. 24. 09:06
Termék megtekintve: 354

A Júlia Legszebb Történetei 9. Kötet Különszám (2010) 4kép+tartalom

Otthon 2001/12. szám December (tartalomjegyz ékkel)

Elveszett Civilizációk 8-Inka (1995) jogtiszta (teszteletlen& #41;

Univerzum 1987/3 (360. kötet) Ismeretlen a Családban

Fekete Gyémántok (Jókai Mór) 1976 (9kép+tartalom )

Szép Lak 1996/9. szám December (6kép+tartalom )

Navon N670 Plus (kb. 2003) Üres Doboz

Szép Lak 1999/10. szám Október (6kép+tartalom )

Tiffany 40. Testületi Ügy (Stephanie James) 1993 (6kép+tartalom )

A Madárasszony (Meggyes Mária) 1986 (borítósérült& #41; 8kép+tartalom

Júlia 242. Apavásár (Day Leclaire) 2001 (Romantikus 1;

Szívhang 57. Érdemed Szerint (Betty Neels) 1996 (Romantikus 1;

Júlia 256. Rejtett Kincs (Catherine Spencer) 2001 (Romantikus 1;

BKV 30 Napos Tanuló Bérlet 2007 Október (v2) 2képpel

Forrongó Világ (Herman Wouk) 1991 (5kép+tartalom ) Filmregény

Himmler I. (Peter Padfield) 1996 (Életrajz / Történelem) 6kép+tartalom

Tomica No. 18 Nissan NV350 Caravan Ambulance 1:69 (2022) Új

Móricka 2007/12 (332. szám) Vicclap

Romana 247. A Milliomosfeleség (Anne Weale) 2001 (6kép+tartalom )

Romana 102. A Skorpió Éjszakája (Rosemary Carter) 1995 (2kép+tartalom )