Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Jún 23.

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062244950

Fixár: 300 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 1 óra 45 perc
2024. Jún. 23. 09:06

300 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10827)

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
díszboríró viseltes-sérült, borító enyhén foltos
a 350.oldaltól hullámosak a lapok, a 430.oldaltól erősen hullámosak és enyhén foltosak végig

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1969 , 31.000 példány
Eredeti címe : Eyeless in Ghaza (1934)
Nyelve : Magyar , fordította: Hevesi András
Azonosító : EU 130-d-7071
Oldalak száma : 504 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 450gramm
Készítette : Pécsi Szikra Nyomda (69-3550)
Eredeti ára : 37.- Ft

Huxleynak ez a regénye a maga korában - 1936-ban jelent meg először - nagy sikert aratott és sok vihart kavart, nem is érdemtelenül. A fiatal Huxley érdekes, hidegen szellemes, de kevesekhez szóló és el nem kötelezett írásai után ez a regény - és a vele egyidőben írt pacifista röpirat - az író gondolati válságát, elmélyülését és megújulását jelenti. Főhőse, ez a hideg, szenvtelen, az önmaga világába zárt ember, a legtöbb Huxley-regény főhőséhez hasonlóan magának az írónak gondolatait szólaltaja meg: a szerelem, egy jóbarát példája, egy mexikói út együttesen zökkentik ki vélt biztonságából, teszik pacifista apostollá. Az időben nyugtalanul ide-oda cikázó történetet át- meg átszövi a huszadik század angol értelmiségének minden lelkiismereti problémája, útkeresése, a háború felé rohanó, az erőszakot istenítő Európa víziója és a hős gyerek- és ifjúkorának számtalan emléke és gondolata - a szerelemről és hajdani szeretőiről, a halálról és az ő halottairól, az élet céltalanságáról és az ő élete céljairól.
Más író könnyen belepusztult volna az ilyen átváltozásba: elalszik okosan és fölébred kenetteljesen, mint egyik kritikusa írta. Huxleyt ízlése, műveltsége, tehetsége megóvta ettől a veszélytől. Könyve mindmáig megmaradt élvezetes olvasmánynak, magával sodró elbeszélésnek.

imgbox.com/g/oIYkbzkmM3

postán csak összevásárlás esetén éri meg

Árverés kezdete: 2024. Máj. 24. 09:06
Árverés vége: 2024. Jún. 23. 09:06
Termék megtekintve: 370

A Mérgezett Csokoládé Rejtélye (Anthony Berkeley) 1976 (8kép+tartalom )

Siemens C55 (2002) (Ver. 1) sérült, hiányos, teszteletlen

Irodalom 1. Tankönyv (Mohácsy Károly) Szakközépiskola (1985) 7. kiadás

Szenyorok és Szenyoriták (Huba László) 1972 (szétesik) Útleírás

Tiffany 14. Se Veled, Se Nélküled (Laura Leone) 1990 (6kép+tartalom )

LEGO Reklám Anyag 2012 (6020771)

9 LED-es Elemlámpa Aluházas (működik, hiányos)

Távol-Keleti Ízek (Hunyaddobrai Csaba) 2000 (megkímélt) ; 8kép+tartalom

Vörösmarty Életrajza (Gyulai Pál) 1985 (foltmentes 1; 9kép+tartalom

Észkerék (Novum) 2007

Janine 7. Veled Minden Más! (Georgette Livingstone) 1991 (8kép+tartalo

Az Este Hangjai (Modern Olasz Kisregények) 1972 (5kép+tartalom )

Bűnről Dalol a Föld (Timo K. Mukka) 1981 (8kép+tartalom )

Ovális Műanyag Asztali Óra (kb. 1989) rendben működik

Farmer Zsák talán Sátorhoz 50cm

Ecset retro 14cm Fa nem műszálas kb. 1970

Júlia 2000/1 Különszám (2kép+tartalom )

Zseb-Garfield 21. Edzésben (1998)

Kulcstartó (Ver. 6) Világítós Pharmanex

Hatalom és Szenvedély (Jackie Collins) 1998 (5kép+tartalom )