Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 14.

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062244950

Fixár: 500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 23 óra
2026. Jan. 21. 12:42

500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13617)

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok hullámosak és halványan foltosak, kívül a borító enyhén foltos, díszboríró viseltes-sérült

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1969 , 31.000 példány
Eredeti címe : Eyeless in Ghaza (1934)
Nyelve : Magyar , fordította: Hevesi András
Azonosító : EU 130-d-7071
Oldalak száma : 504 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 450gramm
Készítette : Pécsi Szikra Nyomda (69-3550)
Eredeti ára : 37.- Ft

Huxleynak ez a regénye a maga korában - 1936-ban jelent meg először - nagy sikert aratott és sok vihart kavart, nem is érdemtelenül. A fiatal Huxley érdekes, hidegen szellemes, de kevesekhez szóló és el nem kötelezett írásai után ez a regény - és a vele egyidőben írt pacifista röpirat - az író gondolati válságát, elmélyülését és megújulását jelenti. Főhőse, ez a hideg, szenvtelen, az önmaga világába zárt ember, a legtöbb Huxley-regény főhőséhez hasonlóan magának az írónak gondolatait szólaltaja meg: a szerelem, egy jóbarát példája, egy mexikói út együttesen zökkentik ki vélt biztonságából, teszik pacifista apostollá. Az időben nyugtalanul ide-oda cikázó történetet át- meg átszövi a huszadik század angol értelmiségének minden lelkiismereti problémája, útkeresése, a háború felé rohanó, az erőszakot istenítő Európa víziója és a hős gyerek- és ifjúkorának számtalan emléke és gondolata - a szerelemről és hajdani szeretőiről, a halálról és az ő halottairól, az élet céltalanságáról és az ő élete céljairól.
Más író könnyen belepusztult volna az ilyen átváltozásba: elalszik okosan és fölébred kenetteljesen, mint egyik kritikusa írta. Huxleyt ízlése, műveltsége, tehetsége megóvta ettől a veszélytől. Könyve mindmáig megmaradt élvezetes olvasmánynak, magával sodró elbeszélésnek.

imgbox.com/g/oIYkbzkmM3

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 12:11
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 12:42
Termék megtekintve: 554

Indián Napkelte (Elizabeth Lane) 2004 (5kép+tartalom )

Highlights 2001 (DVD)

Történelem 10. Tankönyv (Száray Miklós) 2018 (6kép+tartalom )

Az Acélt Megedzik (Nyikolaj Osztrovszij) 1962 (foltmentes 1; 6kép+tartal

Az Út Végén a Halál (Alan Dean Foster) 1992 (8kép+tartalom )

A Három Testőr I-III. (Alexandre Dumas) 1957 (16kép+tartalo m)

3. Évezred 2011/8 Augusztus (10kép+tartalo m)

Casio MS-80TV Számológép (elemcserés 1; rendben működik

Az Ördög Szolgája (1974) 2005 VCD (jogtiszta) ; nem DVD

Nápoly, 1944 (Norman Lewis) 1989 (10kép+tartalo m)

Matematikai Képletgyűjtemény Főiskolásoknak (1989) viseltes (8kép+tart

Vodafone HSDPA USB Modem (E220) teszteletlen

Élet és Tudomány 2001/49 (melléklettel& #41; 8kép+tartalom

Potencia Útlevél (humor, vicc) kb. 1982 (trafikárú) ;

Coca Cola Pohár (Ver. 3) Barnás-lilás

Tomica No. 39 Mitsubishi Delica D5 1:65 (2022) új

Autós Adapter 12V Direktben (Ver. 6) 160cm (teszteletlen& #41;

Sony Ericsson T280i (2008) Ver. 1 (sérült) 30-as

Panasonic Hálózati Táp 12V 200mA (KX-A09B) tesztelve

Ikarus 260 - 280 (2021) újszerű