Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 12.

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062244950

Fixár: 500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 19 óra
2026. Jan. 21. 12:42

500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13552)

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok hullámosak és halványan foltosak, kívül a borító enyhén foltos, díszboríró viseltes-sérült

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1969 , 31.000 példány
Eredeti címe : Eyeless in Ghaza (1934)
Nyelve : Magyar , fordította: Hevesi András
Azonosító : EU 130-d-7071
Oldalak száma : 504 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 450gramm
Készítette : Pécsi Szikra Nyomda (69-3550)
Eredeti ára : 37.- Ft

Huxleynak ez a regénye a maga korában - 1936-ban jelent meg először - nagy sikert aratott és sok vihart kavart, nem is érdemtelenül. A fiatal Huxley érdekes, hidegen szellemes, de kevesekhez szóló és el nem kötelezett írásai után ez a regény - és a vele egyidőben írt pacifista röpirat - az író gondolati válságát, elmélyülését és megújulását jelenti. Főhőse, ez a hideg, szenvtelen, az önmaga világába zárt ember, a legtöbb Huxley-regény főhőséhez hasonlóan magának az írónak gondolatait szólaltaja meg: a szerelem, egy jóbarát példája, egy mexikói út együttesen zökkentik ki vélt biztonságából, teszik pacifista apostollá. Az időben nyugtalanul ide-oda cikázó történetet át- meg átszövi a huszadik század angol értelmiségének minden lelkiismereti problémája, útkeresése, a háború felé rohanó, az erőszakot istenítő Európa víziója és a hős gyerek- és ifjúkorának számtalan emléke és gondolata - a szerelemről és hajdani szeretőiről, a halálról és az ő halottairól, az élet céltalanságáról és az ő élete céljairól.
Más író könnyen belepusztult volna az ilyen átváltozásba: elalszik okosan és fölébred kenetteljesen, mint egyik kritikusa írta. Huxleyt ízlése, műveltsége, tehetsége megóvta ettől a veszélytől. Könyve mindmáig megmaradt élvezetes olvasmánynak, magával sodró elbeszélésnek.

imgbox.com/g/oIYkbzkmM3

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 12:11
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 12:42
Termék megtekintve: 552

A Legjobb Anyósviccek (1990) 8kép+tartalom

A Világegyetem Kulcsa (V. N. Trosztnikov) 1966 (viseltes) 10kép+tartal

Az Emberi Test Képekben (Kontra György-K. Bócz István) 1964 (8kép+tarta

Játék Kézi Keverő (hibás)

Gyilkos Hajsza (Al Frederic) 1989 (Walker Felügyelő)

Peking Utifilm (DVD) 2004 (2005) jogtiszta

Csíkos Pulcsi Garmadával (Christine Nöstlinger) 1994 (5kép+tartalom )

Zsubiabá (Jorge Amado) 1978 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Odüsszeusz Hazatér (Eyvind Johnson) 1976 (10kép+tartalo m)

Nefelejcs (1980) viseltes (5kép+tartalom )

PC Pro 2000 January Cover Disc (CD Melléklet) jogtiszta

Guillotine Monsieur (Vezda János) 1989 (2kép+tartalom )

King Kong Plüss 2004 (fekete) 20cm

Praktika 2001/9. szám Szeptember (tartalomjegyz ékkel)

LEGO Leírás 6639 (1995) 877099

Harmadik Szem 1994/Március (32. szám) 6kép+tartalom

CHIP 2000/4 CD 70. (teszteletlen& #41;

HTC Akku (Ver. 2) RHOD160 1500mAh HTC G8 (hibás)

Retro Manager Calculator (90-es évekből) hiányos, teszteletlen

3. Évezred 2016/9 Szeptember (10kép+tartalo m)