Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 8.

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062244950

Fixár: 500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 12 nap, 22 óra
2026. Jan. 21. 12:42

500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13301)

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok hullámosak és halványan foltosak, kívül a borító enyhén foltos, díszboríró viseltes-sérült

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1969 , 31.000 példány
Eredeti címe : Eyeless in Ghaza (1934)
Nyelve : Magyar , fordította: Hevesi András
Azonosító : EU 130-d-7071
Oldalak száma : 504 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 450gramm
Készítette : Pécsi Szikra Nyomda (69-3550)
Eredeti ára : 37.- Ft

Huxleynak ez a regénye a maga korában - 1936-ban jelent meg először - nagy sikert aratott és sok vihart kavart, nem is érdemtelenül. A fiatal Huxley érdekes, hidegen szellemes, de kevesekhez szóló és el nem kötelezett írásai után ez a regény - és a vele egyidőben írt pacifista röpirat - az író gondolati válságát, elmélyülését és megújulását jelenti. Főhőse, ez a hideg, szenvtelen, az önmaga világába zárt ember, a legtöbb Huxley-regény főhőséhez hasonlóan magának az írónak gondolatait szólaltaja meg: a szerelem, egy jóbarát példája, egy mexikói út együttesen zökkentik ki vélt biztonságából, teszik pacifista apostollá. Az időben nyugtalanul ide-oda cikázó történetet át- meg átszövi a huszadik század angol értelmiségének minden lelkiismereti problémája, útkeresése, a háború felé rohanó, az erőszakot istenítő Európa víziója és a hős gyerek- és ifjúkorának számtalan emléke és gondolata - a szerelemről és hajdani szeretőiről, a halálról és az ő halottairól, az élet céltalanságáról és az ő élete céljairól.
Más író könnyen belepusztult volna az ilyen átváltozásba: elalszik okosan és fölébred kenetteljesen, mint egyik kritikusa írta. Huxleyt ízlése, műveltsége, tehetsége megóvta ettől a veszélytől. Könyve mindmáig megmaradt élvezetes olvasmánynak, magával sodró elbeszélésnek.

imgbox.com/g/oIYkbzkmM3

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 12:11
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 12:42
Termék megtekintve: 549

Hálózati Táp 4. 5V 1. 5A (rendben működik)

Dupla vagy Semmi (Ross Thomas) 1983 (Árkádia) 8kép+tartalom

Romana 58. A Világ Végén (Bethany Campbell) 1993 (romantikus 1;

CXD2509Q (Sony) új (CD Digital Signal Processor)

Szép Lak 1999/3. szám Március (6kép+tartalom )

Unitra Diora Justyna kb. 1975 (hiányos, működik, teszteletlen)

Ízvilág 1996/8 (6kép+tartalom )

PC World 2003/3 CD3. (teszteletlen& #41;

Internet Kábel (Ver. 9) UTP 110m (teszteletlen& #41;

Egy Ropi Naplója 8. Pechszéria (Jeff Kinney) 2015 (8kép+tartalom )

Föld és Ég 1981/11 November (6kép+tartalom )

Hód Fogságban (Mattyasovszky Jenő) 1987 (5kép+tartalom )

Mallorcai Udvarház (Llorenc Villalonga) 1982 (10kép+tartalo m)

Magnókazetta (Ver. 144) TDK CDing-I 50 (teszteletlen& #41;

Ninja 3 Super (játékkazetta& #41; teszteletlen

Xiaomi (elvileg Mi 4i) Gyűrűs Szilikon Tok Új

Quo Vadis (Henryk Sienkiewicz) 1983 (8kép+tartalom )

Concord Cam-1 DX Filmes Fényképezőgép (kb. 1995) újszerű

LittlePeople Játékfigura 0691 (2004)

A Grenoble-i Gyors (Louis Lucien Rogger) 1989 (szétesik) 8kép+tartalom