Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062244950

Fixár: 500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 2 nap, 9 óra
2026. Jan. 21. 12:42

500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13608)

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok hullámosak és halványan foltosak, kívül a borító enyhén foltos, díszboríró viseltes-sérült

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1969 , 31.000 példány
Eredeti címe : Eyeless in Ghaza (1934)
Nyelve : Magyar , fordította: Hevesi András
Azonosító : EU 130-d-7071
Oldalak száma : 504 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 450gramm
Készítette : Pécsi Szikra Nyomda (69-3550)
Eredeti ára : 37.- Ft

Huxleynak ez a regénye a maga korában - 1936-ban jelent meg először - nagy sikert aratott és sok vihart kavart, nem is érdemtelenül. A fiatal Huxley érdekes, hidegen szellemes, de kevesekhez szóló és el nem kötelezett írásai után ez a regény - és a vele egyidőben írt pacifista röpirat - az író gondolati válságát, elmélyülését és megújulását jelenti. Főhőse, ez a hideg, szenvtelen, az önmaga világába zárt ember, a legtöbb Huxley-regény főhőséhez hasonlóan magának az írónak gondolatait szólaltaja meg: a szerelem, egy jóbarát példája, egy mexikói út együttesen zökkentik ki vélt biztonságából, teszik pacifista apostollá. Az időben nyugtalanul ide-oda cikázó történetet át- meg átszövi a huszadik század angol értelmiségének minden lelkiismereti problémája, útkeresése, a háború felé rohanó, az erőszakot istenítő Európa víziója és a hős gyerek- és ifjúkorának számtalan emléke és gondolata - a szerelemről és hajdani szeretőiről, a halálról és az ő halottairól, az élet céltalanságáról és az ő élete céljairól.
Más író könnyen belepusztult volna az ilyen átváltozásba: elalszik okosan és fölébred kenetteljesen, mint egyik kritikusa írta. Huxleyt ízlése, műveltsége, tehetsége megóvta ettől a veszélytől. Könyve mindmáig megmaradt élvezetes olvasmánynak, magával sodró elbeszélésnek.

imgbox.com/g/oIYkbzkmM3

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 12:11
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 12:42
Termék megtekintve: 555

BKV Havibérlet Tanuló 2006 Október (2képpel)

Nokia 3120 (Ver. 5) 2004 (30-as) sérült

Én, Tina (Tina Turner-Kurt Loder) 1989 (8kép+tartalom )

Nokia 6610i (2004) Ver. 3 (30-as) sérült

Aranyos Erzsike (Marlitt E. ) 1990 (szétesik) 3kép+tartalom

Potencia Útlevél (humor, vicc) kb. 1982 (trafikárú) ;

Az Ezredes (William Harrington) 1989 (3kép+tartalom )

Megírhatatlan Történet (Görgey Gábor) 2002 (5kép+tartalom )

Ízvilág 1996/10. szám (2kép+tartalom )

Női Karóra (Giordano) retro (sérült, teszteletlen)

Amíg Te Voltál. .. (Betty Shelfield) 1995 (5kép+tartalom )

Robur 4. szám (1985) 6kép+tartalom

Búcsú a Fegyverektől (Ernest Hemingway) 1983 (viseltes) 8kép+tartalom

Vörös Rózsa - Arany Hálóban (Courtney Henke) 1992 (8kép+tartalom )

Bánk Bán (Katona József) kb. 1996 (5kép+tartalom )

Játékbaba Kiegészítő (Ver. 1) Kölyök Kutya

Tiffany 4. A Szerelem Örök Tüze (Naomi Horton) v2 (2kép+tartalom )

Bízz Magadban! (Windy Dryden) 1995 (8kép+tartalom )

Történelem 7. Tankönyv (Száray Miklós) 2015

Matchbox SWC42 Mustang Mach III (1993) Bontatlan (gumikerekű 1;