Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 4.

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062244950

Fixár: 500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 16 nap, 23 óra
2026. Jan. 21. 12:42

500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13383)

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok hullámosak és halványan foltosak, kívül a borító enyhén foltos, díszboríró viseltes-sérült

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1969 , 31.000 példány
Eredeti címe : Eyeless in Ghaza (1934)
Nyelve : Magyar , fordította: Hevesi András
Azonosító : EU 130-d-7071
Oldalak száma : 504 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 450gramm
Készítette : Pécsi Szikra Nyomda (69-3550)
Eredeti ára : 37.- Ft

Huxleynak ez a regénye a maga korában - 1936-ban jelent meg először - nagy sikert aratott és sok vihart kavart, nem is érdemtelenül. A fiatal Huxley érdekes, hidegen szellemes, de kevesekhez szóló és el nem kötelezett írásai után ez a regény - és a vele egyidőben írt pacifista röpirat - az író gondolati válságát, elmélyülését és megújulását jelenti. Főhőse, ez a hideg, szenvtelen, az önmaga világába zárt ember, a legtöbb Huxley-regény főhőséhez hasonlóan magának az írónak gondolatait szólaltaja meg: a szerelem, egy jóbarát példája, egy mexikói út együttesen zökkentik ki vélt biztonságából, teszik pacifista apostollá. Az időben nyugtalanul ide-oda cikázó történetet át- meg átszövi a huszadik század angol értelmiségének minden lelkiismereti problémája, útkeresése, a háború felé rohanó, az erőszakot istenítő Európa víziója és a hős gyerek- és ifjúkorának számtalan emléke és gondolata - a szerelemről és hajdani szeretőiről, a halálról és az ő halottairól, az élet céltalanságáról és az ő élete céljairól.
Más író könnyen belepusztult volna az ilyen átváltozásba: elalszik okosan és fölébred kenetteljesen, mint egyik kritikusa írta. Huxleyt ízlése, műveltsége, tehetsége megóvta ettől a veszélytől. Könyve mindmáig megmaradt élvezetes olvasmánynak, magával sodró elbeszélésnek.

imgbox.com/g/oIYkbzkmM3

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 12:11
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 12:42
Termék megtekintve: 547

Jenny - Velem Nem, Tarzan! (Larissa Carma) 1991 (8kép+tartalom )

Júlia 1998/2 Anyák Napja Különszám (v1) benne 3db romantikus regény

Nokia E50 (2006) Felhasználói Kézikönyv (Magyar)

Köztársaság Tér 1956 (Hollós Ervin-Lajtai Vera) 1974 (11kép+tartalo m)

Cseresznyeliget Titka (Wéber Anikó) 2019 (8kép+tartalom )

Szívhang 337. Ne Félj az Igazságtól (Jennifer Taylor) 2kép+tartalom

U-700 (James Follett) 1992 (8kép+tartalom )

Reader's Digest Válogatás 1995/9 Szeptember (5kép+tartalom )

Júlia Bestseller 1994/2 Hazugságok Hálójában (Marsha Alexander) 2kép+t

Magnókazetta (Ver. 16) TDK D 90 (teszteletlen& #41;

Az Angyal - Öljük Meg az Angyalt (1967) VCD (feliratos) ;

Az Ördög Szolgája (1974) 2005 VCD (jogtiszta) ; nem DVD

Villanykapcsoló Beépítőkeret (Legrand) új (ár. -/db)

A Zöldséges Maffia (Paládi József) 1988 (3kép+tartalom )

Komédiások (Hollós Korvin Lajos) 1966 (9kép+tartalom )

Mesék a Szerelemről (Ágai Ágnes) 1987 (9kép+tartalom )

Látkép 2006/6 Június (7kép+tartalom )

Nikko Motorcsónak 40MHz (sérült, hiányos, teszteletlen)

Mozart (Wolfgang Hildesheimer) 1985 (megkímélt) ; 11kép+tartalom

Arany János Balladái (Gordon Etel) 1974 (10kép+tartalo m)