Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 18.

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062309136

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 21 nap, 20 óra
2026. Febr. 09. 13:10

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13597)

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977

belül foltokat nem láttam, kötés megtört
kívül a díszborító halványan foltos-sérült, borító halványan foltos

Kiadás Éve : 1977 , 2.kiadás , 52.300 példány
Eredeti címe : O Crime do Padre Amaro
Nyelve : Magyar , fordította: Ábel Olga és Kordás Ferenc (1961)
Azonosító : ISBN 963 07 1352 7
Típus : filmregény
Oldalak száma : 484 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 12.5 x 2.5 cm és 455gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.3614)
Eredeti ára : 44.- Ft

A nagy múlt századi portugál író világhírű regénye egy hivatástudati válsággal küszködő fiatal pap és egy vakbuzgó úrilány tragikus szerelmének története egy álmos kisváros képmutató közegében. A gátlásos és buja Amaro mind mélyebbre süllyed tilalmas mámorukba, és mire végül jóvátehetetlen tettre ragadtatja magát, teljes komorságában tárul fel előttünk a szenteskedő kispolgári erkölcs embertelensége.
Eca de Queirós (1845-1900) a modern portugál irodalom legeurópaibb alakja, „patriótába oltott világpolgár”, Balzac és Zola művészetének méltó folytatója; írásaiban, melyek a portugál prózát világirodalmi színvonalra emelték, megsemmisítő iróniával fest nagyszabású körképet a múlt század második felének Portugáliájáról. Az Amaro atya bűne, ez a széles medrű társadalmi regény, kritikai irányát és stílusát tekintve Eca egész életművének foglalta, egyben a portugál realizmus legkiemelkedőbb, számos hazai és külföldi kiadást megért alkotása.

imgbox.com/g/kFjiYFqXvA

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 13:10
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 13:10
Termék megtekintve: 357

Az Ackroyd-gyilkosság (Agatha Christie) 1974 (5kép+tartalom )

LEGO Service Katalógus 1993 (109583/109683 )

Nyelvtan 6. (Széplaki Erzsébet) 2016

Buch Der Rosen (Dietrich Woessner) 1957 (német nyelvű)

GOOD RAM DDR2 533MHz 256MB RAM (Ver. 1) teszteletlen

Arcképvázlat Történelmi Háttérrel (Gyurkó László) 1983 (5kép+tartalom )

Lánynevek Utónévkönyve (Pálfy Gyula) 2003 (újszerű) 8kép+tartalom

National Geographic Magyarország 2008/8 Augusztus (10kép+tartalo m)

Samsung GT-S5230 (2009) Üres Doboz (Ver. 2) Snow White (tojástartóval )

Nokia 6110 (Ver. 14) 1998 (30-as) sérült

Játékbaba Kiegészítő (Ver. 2) Kölyök Kutya

Nokia 2626 (Ver. 6) 2006 (lekódolt) teszteletlen

3. Évezred 2012/5 Május (10kép+tartalo m)

A Szétfeszített Fűző (Susanna Kubelka) 2002 (8kép+tartalom )

MDA Vario III (HTC) 2007 (Ver. 1) 30-as (sérült) hibásan működik

Összeomlás (Emile Zola) 1960 (9kép+tartalom )

Romana 260. Üzleti Érdek (Charlotte Lamb) 2002 (6kép+tartalom )

Lenovo A328 (2014) sérült, hiányos, hibás

Tűzzel-vassal I-II. (Henryk Sienkiewicz) 1980 (VR8) 12kép+tartalom

Új Idők Lexikona 10. kötet (1938)