Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977 (filmregény) 10kép+tartalom Termékkód: 1062309136

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 8 óra
2024. Máj. 18. 23:29

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10451)

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977

belül szép állapotú, foltokat nem láttam
kívül a díszborító halványan foltos és sérült, borító halványan foltos
kötés megtört

Kiadás Éve : 1977 , 2.kiadás , 52.300 példány
Eredeti címe : O Crime do Padre Amaro
Nyelve : Magyar , fordította: Ábel Olga és Kordás Ferenc (1961)
Azonosító : ISBN 963 07 1352 7
Típus : filmregény
Oldalak száma : 484 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 12.5 x 2.5 cm és 455gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.3614)
Eredeti ára : 44.- Ft

A nagy múlt századi portugál író világhírű regénye egy hivatástudati válsággal küszködő fiatal pap és egy vakbuzgó úrilány tragikus szerelmének története egy álmos kisváros képmutató közegében. A gátlásos és buja Amaro mind mélyebbre süllyed tilalmas mámorukba, és mire végül jóvátehetetlen tettre ragadtatja magát, teljes komorságában tárul fel előttünk a szenteskedő kispolgári erkölcs embertelensége.
Eca de Queirós (1845-1900) a modern portugál irodalom legeurópaibb alakja, „patriótába oltott világpolgár”, Balzac és Zola művészetének méltó folytatója; írásaiban, melyek a portugál prózát világirodalmi színvonalra emelték, megsemmisítő iróniával fest nagyszabású körképet a múlt század második felének Portugáliájáról. Az Amaro atya bűne, ez a széles medrű társadalmi regény, kritikai irányát és stílusát tekintve Eca egész életművének foglalta, egyben a portugál realizmus legkiemelkedőbb, számos hazai és külföldi kiadást megért alkotása.

imgbox.com/g/kFjiYFqXvA

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 18. 23:29
Árverés vége: 2024. Máj. 18. 23:29
Termék megtekintve: 136

Szívhang 37. Orvosság Mindenkinek (Lilian Darcy) 1994 (2kép+tartalom )

Vágyom a Csókjaidra! (Cheryl A. Arguile) 1992 (8kép+tartalom )

Siemens C45 Előlap + Hátlap új (egyszarvú) ;

Haláljáték (Eugene Nordern (Északi Jenő)) 2002 (3kép+tartalom )

Az Ezeregy Éjszaka Meséi (1963) 8kép+tartalom

Tiffany 176. Cinkelt Lapok (Dixie Browning) 2004 (Romantikus 1;

Budmil Hordszíj Katicával

Asterix - Caesar Ajándéka (kb. 1987) Képregény

Vihar a Levelet. .. (Sík Endre) 1988 (7kép+tartalom )

Lavina (Desmond Bagley) 1997 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Power Bank AeroGuest Elemes (hiányos, teszteletlen)

Patika Magazin 2012/2 Február

Fegyencjátszma (2001) DVD (2005) Jogtiszta

Képes Magyar História (Mitták Ferenc) 2008 (7kép+tartalom ) Történelem

Frankenstein (Hernádi Gyula) 1984 (7kép+tartalom )

Toyota Family Run Medál Nyakszalaggal (2016)

Tiffany 90. A Téma az Ágyban Hever (Barbara Boswell) v2 (romantikus 1;

Tente Baba (Népi Mondókák, Dúdolók) jogtiszta (teszteletlen& #41;

Telefonkártya 1998/05 - Nonstop Bank (sérült) 2képpel

IV. Henrik I-IV. (Heinrich Mann) 1979 (22kép+tartalo m)