Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062309136

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 22 óra
2026. Febr. 09. 13:10

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13643)

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977

belül foltokat nem láttam, kötés megtört
kívül a díszborító halványan foltos-sérült, borító halványan foltos

Kiadás Éve : 1977 , 2.kiadás , 52.300 példány
Eredeti címe : O Crime do Padre Amaro
Nyelve : Magyar , fordította: Ábel Olga és Kordás Ferenc (1961)
Azonosító : ISBN 963 07 1352 7
Típus : filmregény
Oldalak száma : 484 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 12.5 x 2.5 cm és 455gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.3614)
Eredeti ára : 44.- Ft

A nagy múlt századi portugál író világhírű regénye egy hivatástudati válsággal küszködő fiatal pap és egy vakbuzgó úrilány tragikus szerelmének története egy álmos kisváros képmutató közegében. A gátlásos és buja Amaro mind mélyebbre süllyed tilalmas mámorukba, és mire végül jóvátehetetlen tettre ragadtatja magát, teljes komorságában tárul fel előttünk a szenteskedő kispolgári erkölcs embertelensége.
Eca de Queirós (1845-1900) a modern portugál irodalom legeurópaibb alakja, „patriótába oltott világpolgár”, Balzac és Zola művészetének méltó folytatója; írásaiban, melyek a portugál prózát világirodalmi színvonalra emelték, megsemmisítő iróniával fest nagyszabású körképet a múlt század második felének Portugáliájáról. Az Amaro atya bűne, ez a széles medrű társadalmi regény, kritikai irányát és stílusát tekintve Eca egész életművének foglalta, egyben a portugál realizmus legkiemelkedőbb, számos hazai és külföldi kiadást megért alkotása.

imgbox.com/g/kFjiYFqXvA

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 13:10
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 13:10
Termék megtekintve: 362

Interactive 3 CD Project Third Edition (2008) teszteletlen

A Fekete Nyíl (R. L. Stevenson) 1980 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Einstein Hamburgnál Átkel az Elbán (Siegfried Lenz) 1979 (8kép+tartalo

Fizika 6/4 Hőtan, Rezgések és Hullámok (2001) 7kép+tartalom

Magyar Elbeszélők I-IV. (1961) 8kép+tartalom

Honda S2000 (Welly No. 9765) hiányos, sérült

3. Évezred 2010/5 Május (10kép+tartalo m)

Alcatel OT Club BE1 (Ver. 5) 2000 (30-as) sérült, hiányos

Computer Panoráma 2001/2 CD2 (jogtiszta újságmelléklet) ;

Háború (Herman Wouk) 1989 (8kép+tartalom )

Hatalom és Pénz (Ráth-Végh István) 1964 (10kép+tartalo m)

Agatha 4. A Jaguár Szeme (Caroline Burnes) 2002 (2kép+tartalom )

Énekeskönyv Magyar Reformátusok Használatára (1965) 8kép+tartalom

Távirányító (Beltéri vagy HiFi) rendben működik

Mínusz 18 (Stefan Ahnhem) 2020 (8kép+tartalom )

Az Alkotó Kísérlet (C. M. Bowra) 1970 (10kép+tartalo m)

UFO Magazin 1996/10 Október (61. szám) 6kép+tartalom

Beleszerettem a Férjembe (Sheila Bruckner) 1993 (6kép+tartalom )

Az Anya (Gorkij) 1953 (8kép+tartalom )

Egérút. .. (Linda Taylor) 1988 (8kép+tartalom )