Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 21.

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062309136

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 16 óra
2026. Febr. 09. 13:10

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13646)

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977

belül foltokat nem láttam, kötés megtört
kívül a díszborító halványan foltos-sérült, borító halványan foltos

Kiadás Éve : 1977 , 2.kiadás , 52.300 példány
Eredeti címe : O Crime do Padre Amaro
Nyelve : Magyar , fordította: Ábel Olga és Kordás Ferenc (1961)
Azonosító : ISBN 963 07 1352 7
Típus : filmregény
Oldalak száma : 484 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 12.5 x 2.5 cm és 455gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.3614)
Eredeti ára : 44.- Ft

A nagy múlt századi portugál író világhírű regénye egy hivatástudati válsággal küszködő fiatal pap és egy vakbuzgó úrilány tragikus szerelmének története egy álmos kisváros képmutató közegében. A gátlásos és buja Amaro mind mélyebbre süllyed tilalmas mámorukba, és mire végül jóvátehetetlen tettre ragadtatja magát, teljes komorságában tárul fel előttünk a szenteskedő kispolgári erkölcs embertelensége.
Eca de Queirós (1845-1900) a modern portugál irodalom legeurópaibb alakja, „patriótába oltott világpolgár”, Balzac és Zola művészetének méltó folytatója; írásaiban, melyek a portugál prózát világirodalmi színvonalra emelték, megsemmisítő iróniával fest nagyszabású körképet a múlt század második felének Portugáliájáról. Az Amaro atya bűne, ez a széles medrű társadalmi regény, kritikai irányát és stílusát tekintve Eca egész életművének foglalta, egyben a portugál realizmus legkiemelkedőbb, számos hazai és külföldi kiadást megért alkotása.

imgbox.com/g/kFjiYFqXvA

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 13:10
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 13:10
Termék megtekintve: 361

Panasonic Táv VEQ1389 Digital Scanner (rendben működik)

A Júlia Legszebb Történetei 9. Kötet Különszám (2010) 4kép+tartalom

Nokia Csuklópánt (Ver. 2) használt

Rallye '97 (1997) Autósport évkönyv (újszerű) 7kép+tartalom

A Kristálytükör Meghasadt (Agatha Christie) 1978 (8kép+tartalom )

A Halkirálynő és a Kommandó (Vavyan Fable) 1987 (8kép+tartalom )

A Börzsöny Turistatérképe (1987) 6. kiadás

LEGO Leírás 695 (1976) (98343) sérült

Kerékpárváz (Ver. 1) Női (talán 28-as)

Hajdu Centrifuga TIP. 407 (Ver. 2) sérült

Ezermester Kiskönyvtára 4. Csináld Könnyebben 500 Munkafogás (1962)

Fresh Hits 98 (2db-os kazetta) 1998 (teszteletlen& #41;

Három Világkörüli Utazás (Szokolov-Kusn arev) 1954 (9kép+tartalom )

Mercury (MS-303PS) Golyós Egér PS2 (teszteletlen& #41;

Az Emberi Test Képekben (Kontra György-K. Bócz István) 1964 (8kép+tarta

Szerelmetes Fiam I-II. (Howard Spring) 1940 (13kép+tartalo m)

Nicky (Barbara Taylor Bradford) 1992 (viseltes) 7kép+tartalom

Nokia 6110 (Ver. 10) 1998 (30-as)

Autós Töltő (Ver. 9) teszteletlen

Epson Stylus Color 680/685 Software CD (2000) teszteletlen