Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

Anyám Könnyű Álmot Ígér (Sütő András) 1976 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062335835

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 2 nap, 9 óra
2026. Jan. 07. 17:21

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13329)

Anyám Könnyű Álmot Ígér (Sütő András) 1976
naplójegyzetek
kemény borítós külföldi kiadás

belül foltokat nem láttam, kívül a lapélek enyhén foltosak

kiadó : Kriterion Könyvkiadó , Bukarest (Magar-Román közös kiadás)
kiadás Éve : 1976 , 4.kiadás
nyelve : Magyar
azonosító : nincs neki
típus : naplójegyzetek
oldalak száma : 248 oldal a borítóval együtt
mérete : 20.5 x 13.5 x 2 cm és 364gramm
készítette : nyomtatták Romániában
eredeti ára : 20.- Ft

Sütő ​András könyvének keretét a Mezőség egyik falujában, Pusztakamaráson, a szüleinek otthonában készült feljegyzések adják, s ebben a keretben egy egész korszak – az ötvenes és hatvanas évek – társadalmi és emberi változásai megnyilatkoznak, nemcsak helyi érvénnyel, hanem országos, sőt európai távlatban. A könyv műfaji meghatározása nem könnyű, sőt alighanem lehetetlen; szociográfia, emlékirat és regény egyszerre: lírai följegyzések, családi levelek és baráti beszélgetések, visszaemlékezések, anekdotaszerű történetek váltakoznak bennük, ellenpontozott szerkezeti elrendezésben; mégis lazának látszó szerkezete ellenére is, az egész romániai magyar társadalmat átfogóan ábrázoló, a valóságot meggyőző erővel, hitelesen tükröző, költőien ihletett regény elsősorban. Nyelve tömör, gazdag, a népnyelv leleményeit, szókincsét értően hasznosítja. Sütő András regényét a legújabb kori magyar irodalom legjelentősebb alkotásai között tartják számon, könyvének Magyarországi fogadtatása – mind az olvasóközönség, mind a kritika részéről – valóságos diadalmenet volt.

tartalomjegyzék :
Bíztató 5
Csalogató 7
Tanulság és újabb elgondolás 10
Holt-tenger 14
Visszapillantás 15
Nyugtalan vizek 17
Jön az erdő 21
A csitári hegyek alatt 23
A vidámság bilincsei 24
Beszélgetés lámpaoltás előtt 33
Eső és csizmagond 36
Látogatás Gyümölcsoltó Gergelynél 40
Egy halhatatlan színpadi alakítás 45
Melyik vagy te, fiam, 48
Egy különös látogató 54
Reggeli újság 59
Világítunk 62
Jöhetsz, tél! 68
Piros bölcső az ég peremén 76
Félszárnyú asszonyok 87
Hétköznapok a keresztfán 108
Szemirámisz függőkertjei 134
Fecskemadár, mikor lesz nyár? 153
Sógor, maga ezt nem érti! 168
Időt vegyenek! 178
A szerencse nyomában 185
Ha én tudtam volna, hogy te vagy Mária! 190
Csonkaheti összegezés 198
Mit is álmodtunk? 200
Fulton Róbert nyomában 212
Halál! hol a te fullánkod? 216
Epilógus 231
tartalom 237

imgbox.com/g/HyvazMbaBb

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 08. 17:21
Árverés vége: 2026. Jan. 07. 17:21
Termék megtekintve: 160

Philips AX-1100 Discman (kb. 2003) sérült, működik

Rádió és Televíziómúzeum (1999) újszerű foltmentes

Felni (Ver. 4) 1db 3-lyukas 13 Colos

Házi Praktika 2001/4. szám Április

National Geographic Magyarország 2011/11 November (10kép+tartalo m)

Júlia 98. Megtalált Évek (Brenda Trent) v2 (2kép+tartalom )

The Helicopter (Mini Wheel Books) 1984

Sörnyitó (Ver. 3) Plibrico (kb. 1996)

Nokia C5-00 (2011) Üres Doboz (Ver. 3) 5MP

TV Táv G0838PE (rendben működik)

PC Ház HDD Tartója (2db 3. 5 colos HDD-nek)

CPU Hűtés P4 (LGA 775) kb. 2007 (rendben működik)

AGFA Kisrádió (kb. 1994) sérült, teszteletlen

Te meg Én 6. Maradj Velem! (Janet O'Sullivan) ; 1991

Mobiltelefon Alaplap (Ver. 1) teszteletlen

Sertések a Bakonyban (Tótfalusi István) 2012 (foltmentes 1; 5kép+tartalo

Varta Mini Elemlámpa (kb. 1988) hibás

3. Évezred 2014/2 Február (10kép+tartalo m)

Tiffany 54. Rablóból Pandúr (Gina Wilkins) 1994 (romantikus 1;

Hetedhét Enterprise (Lukács Sándor Ede) 1987 (9kép+tartalom )