Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 2.

Aranyecset (Dallos Sándor) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062333597

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 1 óra
2026. Jan. 20. 06:07

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13358)

Aranyecset (Dallos Sándor) 1973

a könyv szép állapotú, foltokat nem láttam
díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 5.kiadás
Azonosító : Sz 1836-d-7374
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 548 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3.5 cm és 458gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (72.9704.66-14-1)
Eredeti ára : 52.- Ft

Munkácsy Mihály, a legnagyobb magyar festő regényes életrajzának első része A nap szerelmese. Nehéz fiatalsága, pályakezdő éveinek viszontagságai összegeződnek e kötetben, bemutatva a századvégi magyar Alföld világát, a polgárosodó főváros forgatagát, a bécsi festőiskolát. Szinte népmesehősként indul el életútján a kis asztalosinas, hogy ecsetjével meghódítsa a világot, a sikert, a szerelmet, a művészetet. Pályája töretlenül ível felfelé, mégis, már ebben a kötetben is felsejlenek a tragédiák, amelyek egész életútján ott sötétlenek. Hite, energiája, szépség utáni vágya, tehetsége azonban elpusztíthatatlan, a tragédiák is művészete kiteljesedésének eszközei.
Az Aranyecset Munkácsy Mihály regényes életrajzának második kötete, amelyben az író a nagy magyar festő párizsi éveit mutatja be: a siker, a beérkezés korszakát, örömeit és gyötrelmeit s a beteg okozta művészi és emberi hanyatlását. Örök lobogás, folytonos ihlettség Munkácsy jellemzője. Sodró egyéniség, aki meghódítja ecsetjével a valóságot, lendületével környezetét, s lobogásával az asszonyokat: élete végéig megtartja a szegények közül jött ember önérzetét, öntudatát, még akkor is, amikor elragadja a pénzkeresés szenvedélye, amikor nagyúri házak portréfestője lesz. Megható színekkel ábrázolja az író Munkácsynak a tragikus sorsú Paál Lászlóhoz fűződő mély, érzelmekkel teli barátságát, amelyben izgalmasan elegyedett a kétféle egyéniség és a kétféle festői felfogás.

imgbox.com/g/EOkN94TVRY

Árverés kezdete: 2025. Dec. 21. 05:25
Árverés vége: 2026. Jan. 20. 06:07
Termék megtekintve: 210

Szenzor (Ver. 1) 2m (teszteletlen& #41;

Jack Kábel (Ver. 4) 3. 5-ös 80m (teszteletlen& #41;

A Pál Utcai Fiúk (Molnár Ferenc) 1975 (20. kiadás) viseltes (8kép+tarta

BlackBerry 8700g (2005) Üres Doboz

Meizu Hálózati Töltő (UP0520E) 5V 2A (rendben működik)

BKV Autóbuszbérlet 1994 Március (2képpel)

Fehér Zászló Kefalónia Felett/Távolabbi Állomások (1973) 5kép+tartalom

Praktika 2002/10. szám Október (tartalomjegyz ékkel)

A Dzsungel Könyve (1993) Mese Füzet (foltmentes 1;

A Nap Szerelmese (Dallos Sándor) 1973 (foltmentes 1; 9kép+tartalom

Barbie Kistáska 2008 Mattel (Coriex) kislány

Ábel a Rengetegben (Tamási Áron) 1960 (8kép+tartalom )

Baba IQ - Számolás DVD (2008) jogtiszta

Hitler Hatvannyolc Tárgyalása 1939-1944 I. (1983) 5kép+tartalom

Sárkány Távos Motoros (működik) nem hibátlan

Coca Cola Pohár (Ver. 10) 13cm

Máramarosi Erdő (Szatmári György) 1971 (5kép+tartalom )

Kábel Két Egyforma Dugóval 1m (teszteletlen& #41;

Kereszt a Hegytetőn (Barabás Tibor) 1972 (5kép+tartalom )

Irodalom 12. I. Tankönyv (Nagy Csilla) 2016 (újszerű) 7kép+tartalom