Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 2.

Aranyecset (Dallos Sándor) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062333597

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 15 óra
2026. Jan. 20. 06:07

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13399)

Aranyecset (Dallos Sándor) 1973

a könyv szép állapotú, foltokat nem láttam
díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 5.kiadás
Azonosító : Sz 1836-d-7374
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 548 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3.5 cm és 458gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (72.9704.66-14-1)
Eredeti ára : 52.- Ft

Munkácsy Mihály, a legnagyobb magyar festő regényes életrajzának első része A nap szerelmese. Nehéz fiatalsága, pályakezdő éveinek viszontagságai összegeződnek e kötetben, bemutatva a századvégi magyar Alföld világát, a polgárosodó főváros forgatagát, a bécsi festőiskolát. Szinte népmesehősként indul el életútján a kis asztalosinas, hogy ecsetjével meghódítsa a világot, a sikert, a szerelmet, a művészetet. Pályája töretlenül ível felfelé, mégis, már ebben a kötetben is felsejlenek a tragédiák, amelyek egész életútján ott sötétlenek. Hite, energiája, szépség utáni vágya, tehetsége azonban elpusztíthatatlan, a tragédiák is művészete kiteljesedésének eszközei.
Az Aranyecset Munkácsy Mihály regényes életrajzának második kötete, amelyben az író a nagy magyar festő párizsi éveit mutatja be: a siker, a beérkezés korszakát, örömeit és gyötrelmeit s a beteg okozta művészi és emberi hanyatlását. Örök lobogás, folytonos ihlettség Munkácsy jellemzője. Sodró egyéniség, aki meghódítja ecsetjével a valóságot, lendületével környezetét, s lobogásával az asszonyokat: élete végéig megtartja a szegények közül jött ember önérzetét, öntudatát, még akkor is, amikor elragadja a pénzkeresés szenvedélye, amikor nagyúri házak portréfestője lesz. Megható színekkel ábrázolja az író Munkácsynak a tragikus sorsú Paál Lászlóhoz fűződő mély, érzelmekkel teli barátságát, amelyben izgalmasan elegyedett a kétféle egyéniség és a kétféle festői felfogás.

imgbox.com/g/EOkN94TVRY

Árverés kezdete: 2025. Dec. 21. 05:25
Árverés vége: 2026. Jan. 20. 06:07
Termék megtekintve: 211

Szép Lak 2004/7. szám Július (6kép+tartalom )

Dörmögő Dömötör - Dörmi Kristály 1998/2 Téli Magazin

HY DDR2 533MHz 1GB RAM (Ver. 1) teszteletlen

Androméda (F. Hoyle-J. Elliot) 1981 (8kép+tartalom )

Triasun PT-004 Rádió (kb. 1988) hibás, sérült, hiányos

Szirtfoknak Lenni - Béres József Életútja (Béres Klára) 1999 (8kép+tar

Krisztina Királynő Rómában (Erdődy János) 1972 (9kép+tartalom )

Romana 34. Kalandnak Indult (Kathryn Ross) 1992 (romantikus 1;

A Weydoni Asszonyvásár (Thomas Hardy) 1983 (7kép+tartalom )

Fogamzásgátlás (Seregély György) 1981 (5kép+tartalom )

Tapadókorongos Tartó Állítható Új (talán autóhoz)

Esze Tamás (Komáromi János) 1955 (9kép+tartalom )

Albert Schweitzer (Borisz Noszik) 1979 (8kép+tartalom )

Afrikai Szél (Christine Arnothy) 1990 (8kép+tartalom )

88 Színes Oldal(Sorozat& #41; - A Rózsákról (1988) 2kép+tartalom

Akkori Önmagunkról (Vas Zoltán) 1982 (5kép+tartalom )

KISZ Jelvény 1-fokozatú + Igazolvány (1963)

Hálózati Táp 5V 1A (yHi 057-051000-EF) tesztelve

Gyilkosság Pár Pennyért (Lionel Black) 1983 (8kép+tartalom )

Móricka 2007/14 (334. szám) vicclap