Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

Az Eltűnt Kézirat (Grandpierre Lajos) 1986 (Ver.2) 8kép+tartalom Termékkód: 1062360498

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 13 nap, 10 óra
2026. Febr. 04. 16:33

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13648)

Az Eltűnt Kézirat (Grandpierre Lajos) 1986 (Ver.2)
Kentaur Könyvek sorozat

pár lap széle enyhén halványan foltos

kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
kiadás éve : 1986
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 15 2996 7 , SZ 4263-h-8687
típus : regény
oldalak száma : 312 oldal a borítóval együtt
mérete : 18.5 x 12.5 x 1.5 cm és 232gramm
készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (6538.66-14-2)
eredeti ára : 48.- Ft

Harminckét évesen kopogtatott először az irodalom kapuján: Budapesten pályázatot nyert egy történelmi regényével. A regény azonban nem jelent meg. Témája, látásmódja akkor, 1942-ben "nemkívánatosnak" minősült, így a cenzúra megakadályozta megjelenését.
Grandpierre Lajos, aki 1905-ben született Debrecenben, huszonöt éven át dolgozott különböző bőrgyárakban: Hátszegen, Bukarestben, Csepelen. A nehéz sorsú és nehéz munkát végző gyári munkások életének majd minden állomását végigélte, s kora ifjúságától kezdve részt vett a munkásmozgalomban, az illegális kommunista párt munkájában is.
A felszabadulás utáni években a politikai tevékenység kötötte le minden energiáját. 1947-től azonban már újságíró, s attól kezdve novelláit, regényeit is rendszeresen publikálja. Első - az addig írt novelláit tartalmazó - kötete a Cudar idők 1960-ban látott napvilágot. További művei: Csodák völgye (1963), Napfogyatkozás 81964), A plüssdívány (1967), Gyökerek és hajtások (1975), Mérges gyümölcs (1979).
Egy vidéki városunk múzeumának munkatársa, Juhos Rita értékes leletre bukkan: egy kéziratra, mely feltehetően Leonardo da Vincitől származik, s kalandos úton került Magyarországra, valamikor a XVII-XVIII. században. Igen ám, de még mielőtt megfejtenék, eltűnik a kézirat. Ki lophatta el? Juhos Rita, aki éppen Bécsben élő nagybátyjához készül? Dr. Balló Zoltán, aki elutazása előtt a pályaudvarra szállította ki kocsin őt, vagy a múzeum valamelyik másik munkatársa? A helyzet még bonyolultabbá válik, amikor kiderül: Juhos Rita nem érkezett meg Bécsbe, s pár nap múlva holtan találják a nyékládházi tavak partján - valaki megfojtotta. Bővül a gyanúsítottak köre: talán az elbűvölően szép Rita egyik hódolója követte el a gyilkosságot szerelemféltésből? Két irányban folyik a nyomozás: hol a kézirat, és ki ölte meg Ritát? A rendőrség teljes erőbevetéssel dolgozik. Mígnem, szökés közben, izgalmas autóhajsza után, elfogják a tettest, és kiderül: mindkét bűntettet ugyanaz a személy követte el. De míg idáig elérünk, sokat töprenghet az olvasó, hisz éppen a bűnös az egyetlen, akinek van alibije. Az utolsó pillanatig, elmondhatjuk, mindenki gyanús, aki Rita környékén megfordult.

tartalomjegyzék :
I. rész
Álruhában 5
II. rész
Az összetépett ruha 93
III. rész
A megtalált ruha 207
tartalom 297

imgbox.com/g/1x6fLtSZuc

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 05. 16:33
Árverés vége: 2026. Febr. 04. 16:33
Termék megtekintve: 53

Kramer Kontra Kramer (Avery Corman) 1981 (5kép+tartalom )

Nikko Motorcsónak 40MHz (sérült, hiányos, teszteletlen)

Casio QV-R52 Digitális Fényképező (hibásan működik)

A Zsebrevágott Ország (Kormos Valéria) 1987 (5kép+tartalom )

Magyar-Brit Titkos Tárgyalások 1943-ban (Juhász Gyula) 1978 (6kép+tart

A Küldetés (Hans Habe) 1966 (8kép+tartalom )

Stiefel Fali Térkép 30907 (2005) 64x45cm műanyag

Az Utolsó Mohikán (1987) képregény

Romana 253. Ködösítés (Anne Mather) 2002 (romantikus 1;

Élet és Tudomány 2000/33 (8kép+tartalom )

Sangamo Weston Fénymérő (England) kb. 1975 (üvege sérült)

Nokia Hálózati Töltő (ACP-7E) rendben működik (Ver. 1) 3kép+típusok

Opel Relé 12V 20A (Ver. 1) teszteletlen

Csodaszerelem 3. A Csúnya Lány (Linda Taylor) 1998 (romantikus 1;

BKV Havibérlet (T. ,Ny. ) 2000 Május (2képpel)

Nokia 2610 (Ver. 15) 2006 (30-as)

Színésznek Született (Földes Anna) 1987 (Ver. 2) 6kép+tartalom

Titokzatos Férfiak (Kathy Schranko) 1991 (5kép+tartalom )

Úton-útfélen (Nagy Bandó András) 1986 (8kép+tartalom )

Szalvéta (Ver. 75) papír (retró)