Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 20.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Lexikon

Az Emberiség Krónikája (Officina Nova) 1990 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062190913

Fixár: 5.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 21 nap, 7 óra
2024. Máj. 11. 15:44

5.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10398)

Az Emberiség Krónikája (Officina Nova) 1990
képes enciklopédia
kemény borítós + díszborító
remek állapotban van :)

Kiadó : Officina Nova Kiadó
Kiadás Éve : 1990 , 3.kiadás
Azonosító : ISBN 963 7835 60 1
Típus : Enciklopédia
Oldalak száma : 1232 oldal a borítóval együtt
Mérete : 30 x 24 x 7 cm és 3780gramm
Készítette : Casterman Nyomda , Belgium
Eredeti ára : 2500.- Ft

"Az emberiség krónikájá"-nak olvasóját utazásra hívjuk: a kortárs szemével tekintse át az emberfaj életének nagy eseményeit, a kezdetektől a szó szoros értelmében napjainkig. 1990 kezdetéig. Ebben a könyvben győzelmekről és vereségekről, a történelem csillogásáról és borzalmairól, császárok és királyok tetteiről, zsenik és sarlatánok életművéről, az emberek öröméről és bánatáról olvashatunk, ötezer esztendőt fogva át. "Az emberiség krónikája" egyszerre kézikönyv és olvasmány, képgyűjtemény és adattár.

Az olvasóhoz 5
A Homo sapienshez vezető út. A kezdetektől i. e. 10000 9
A neolitikus forradalom. I. e. 10-30000 17
A mezopotámiai civilizációk. I. e. 3000-331 24
Az ókori Egyiptom. I. e. 3000-332 38
Kréta és Mükéné. I. e. 2000-1200 48
Kína a birodalom egyesítéséig. I. e. 2205-206 58
A perzsák birodalma. I. e. VI. század-i. sz. VII. század 100
Görögország és a hellenizmus. I. e. 750-150 130
A római világbirodalom. I. e. 753-i. sz. 476 176
Fejlett kultúrák Indiában. I. e. 2500-i. sz. 700 206
A népvándorlás kora. IV-VI. század 216
Az iszlám és az arab világ. 570 tájától a VII. századig 234
A középkori Távol-Kelet. IV-XVI. század 216
Az európai középkor. VIII-XV. század 272
A mongolok világbirodalma. XIII-XIV. század 316
Az afrikai birodalmak. X-XVI. század 344
Óamerikai kultúrák. XV-XVI. század 356
A felfedezések kora. XV-XVI. század 370
A hitszakadás kora. XVI-XVII. század 392
Hatalmi harcok Kínában és Japánban. XIV-XIX. század 438
Oroszország létrejötte és felemelkedése. XIII-XVII. század 464
A nagy gyarmatbirodalmak. XVII-XVIII. század 490
Az ipari forradalom. 1750-1850 576
A felvilágosodás és a forradalom. XVIII. század 602
A nemzetállamok kora. XIX. század 668
A gyarmatosító világbirodalmak. XIX-XX. század 770
Zsidóság és cionizmus. XIX-XX. század 812
Az I. világháború és a polgárság válsága. 1914-1928 846
A forradalom és a kommunizmus. XX. század 870
Világgazdasági válság és a II. világháború. 1929-1945 932
A katonai tömbök és a szuperhatalmak. 1945-1984 972
A harmadik világ felszabadulása. XX. század 984
Pillantás a jövőbe. Robert Jungk professzor esszéje 1096
A Föld államai 1106
Függelék. Nobel-díjasok és pápák 1196
Rövidítések jegyzéke 1200
Személynevek mutatója 1201

remek állapotban van :)

imgbox.com/g/LRqNN8FAhy

Minden külön fényképezve, azt adom ami a képeken van, nem másikat .

Személyes átadás csak Budapesten , vidékre Posta .

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 11. 15:44
Árverés vége: 2024. Máj. 11. 15:44
Termék megtekintve: 616

Szegény Gazdagok I. (Jókai Mór) 1957 (3kép+tartalom )

Hitachi CML152XW LCD Lapos Monitor (hibásan működik) hiányos

Nokia 6110 (Ver. 15) 1998 (30-as) sérült

A Magyarországi Művészet Története II. (1958) 11kép+tartalom

Puskin Válogatott Prózai Művei (1972) 9kép+tartalom

LEGO Leírás 6425 (1999) (4123539)

Amerika Eposza (James Truslow Adams) 1935 (Történelem 1; 5kép+tartalom

Fehér Sas Kék Mezőben (Tadeusz H. Rolski) 1978 (10kép+tartalo m)

Dr. Arrowsmith I-II. (Sinclair Lewis) 1941 (szétesik) 10kép+tartalom

Északnyugati Átjáró (Kenneth Roberts) 1992 (5kép+tartalom ) Filmregény

100xSzép Trend 2003/1 (tartalomjegyz ékkel)

Sunny HB3386 Ébresztő Óra (működik) hibás és hiányos

Don't Cry for Me Argentina 1-3. (1996) jogtiszta (bontatlan) ;

Amire Nincs Magyarázat (1990) 7kép+tartalom

ZTE Blade (2010) Üres Doboz (Grey)

Dallamok Szárnyán - Operett, Sanzon, Musical (5CD-s) 1997 (jogtiszta) ;

Sylvie 16. Téged Szeretni Kaland (Lauren Hemmings) 1992 (3kép+tartalom

Polski Fiat 125p Hűtőrács Sárgaréz (1974) 1. 3 kilós

Romana 1996/4 Nyáridei Különszám v1 2db Romantikus (2kép+tartalom )

Az Erdő Emeletei (M. Prisvin) 1977 (foltmentes 1; 6kép+tartalom