Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 17.

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062315395

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 9 óra
2026. Febr. 07. 02:48

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13520)

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970

belül foltokat nem láttam
kívül a lapélek enyhén foltosak, díszborító sérült-javított, kötés megtört

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1970 , 42.500 példány
Azonosító : Sz 1178-d-6971
Oldalak száma : 352 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2 cm és 325gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (69.0614)
Eredeti ára : 27.- Ft

Lovag Ankerschmidt, a kiérdemesült osztrák tábornok letelepülvén hazánkban, a magyar szabadság lelkes híve lesz. Akadtak kritikusok, akik a véres kezű Haynau idealizált képmását vélték felismerni a lovak alakjában. Kései utószavában maga Jókai is utal rá, hogy egy-egy ötletet a nyugalmazott tábornagy körül szállongó anekdotákból merített. A mai olvasót ezek a viták már nemigen érdeklik, annál inkább a történet maga. Garanvölgyi Ádám törhetetlen negyvennyolcassága és furfangos, derűt keltő ellenállása: unokaöccsének, Garanvölgyi Aladárnak sínylődése az osztrákok börtönében, szabadulása, okos és hősies munkája a tiszai árvíznél. Érdekes a két szomszédbirtokos viszonya, amely gyanakvásból fegyverbarátságba megy át. Ankerschmidt a végén kortese lesz Garanvölgyinek, akit nagy többséggel választanak követté. A lovag kisebbik lánya Elízből Erzsikévé lép elő, s Garanvölgyi Aladár felesége lesz. A történet üde szerelmi szála, a korra annyira jellemző ál-Petőfi: az intrikus exmenyasszony manőverei: s az ízes, fordulatos, kalandos előadás újból és újból lenyűgözi az olvasókat.

Régi ember, új idő 5
A szerencsétlenség mint iparüzlet 21
A vén katona és családja 35
Akik egymást meg akarják enni 54
Hogy jut az ember a legelső kanászkalaphoz? 66
A szép szellem 88
Az a másik 109
Bosszú a maga módja szerint 146
A két fogoly 160
Különböző fogadtatások 198
Az a bizonyos szegény asszony 214
Mit neveznek archimedesi csavarnak? 229
Az a hant, mely ideköt 250
A közös baj 254
Akik egymást nem ismerték 288
Az ócska ház 309
Különös pöreset 314
Egy kis tréfa a cabinet noirban 319
Mikor a medve kijön a barlangjából 332
Utóhang Az új földesúrhoz (1895) 337
Tartalom 341

imgbox.com/g/GMWbXWF72F

Árverés kezdete: 2026. Jan. 08. 02:48
Árverés vége: 2026. Febr. 07. 02:48
Termék megtekintve: 422

Watson Univerzális Táv (URC 22B-6N) ver. 2 (rendben működik)

Színes UFO 1994/1 Január (2. szám) 6kép+tartalom

Kemény Álmok 2. (1990)

National (Panasonic) ; Video Táv (VEQ1063) kb. 1988

RC Táv 27MHz (Ver. 3) sérült, hiányos, teszteletlen

Tom Swift 1. A Fekete Sárkány (Victor Appleton) 1991 (5kép+tartalom )

Musica De Bolivia (kazetta) teszteletlen

Romana 188. Menthetetlenül (Miranda Lee) 1999 (romantikus 1;

6db-os Színes Ceruzakészlet (Shrek) új bontatlan

A Bábu (Hallama Erzsébet) 1989 (viseltes) 6kép+tartalom

Naumann Erika (Modell S) Írógép (kb. 1930)

Sztár Limonádé 2023/5 (10kép+tartalo m)

IV. Henrik II. kötet (Heinrich Mann) 1979 (8kép+tartalom )

HQ Univerzális Táv (RC Univers22) hiányos (rendben működik)

Díszdoboz Vörösréz (kb. 1968) hiányos (1. 3kilós)

Minden Lében Két Kanál sorozat 1. (1974) 2004 (DVD) jogtiszta

Buda Visszavívása 1686 (R. Várkonyi Ágnes) 1984 (7kép+tartalom )

Örökösnő (Joan Smith) 1995 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Tűz és Jég DVD Borító (jogtiszta) ;

LG 49LX761H típusú 2016-os TV (bontott) Szalagkábel Ver. 2