Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 6.

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062315395

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 1 nap 9 óra
2026. Jan. 08. 02:48

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13368)

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970

belül foltokat nem láttam
kívül a lapélek enyhén foltosak, díszborító sérült-javított, kötés megtört

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1970 , 42.500 példány
Azonosító : Sz 1178-d-6971
Oldalak száma : 352 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2 cm és 325gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (69.0614)
Eredeti ára : 27.- Ft

Lovag Ankerschmidt, a kiérdemesült osztrák tábornok letelepülvén hazánkban, a magyar szabadság lelkes híve lesz. Akadtak kritikusok, akik a véres kezű Haynau idealizált képmását vélték felismerni a lovak alakjában. Kései utószavában maga Jókai is utal rá, hogy egy-egy ötletet a nyugalmazott tábornagy körül szállongó anekdotákból merített. A mai olvasót ezek a viták már nemigen érdeklik, annál inkább a történet maga. Garanvölgyi Ádám törhetetlen negyvennyolcassága és furfangos, derűt keltő ellenállása: unokaöccsének, Garanvölgyi Aladárnak sínylődése az osztrákok börtönében, szabadulása, okos és hősies munkája a tiszai árvíznél. Érdekes a két szomszédbirtokos viszonya, amely gyanakvásból fegyverbarátságba megy át. Ankerschmidt a végén kortese lesz Garanvölgyinek, akit nagy többséggel választanak követté. A lovag kisebbik lánya Elízből Erzsikévé lép elő, s Garanvölgyi Aladár felesége lesz. A történet üde szerelmi szála, a korra annyira jellemző ál-Petőfi: az intrikus exmenyasszony manőverei: s az ízes, fordulatos, kalandos előadás újból és újból lenyűgözi az olvasókat.

Régi ember, új idő 5
A szerencsétlenség mint iparüzlet 21
A vén katona és családja 35
Akik egymást meg akarják enni 54
Hogy jut az ember a legelső kanászkalaphoz? 66
A szép szellem 88
Az a másik 109
Bosszú a maga módja szerint 146
A két fogoly 160
Különböző fogadtatások 198
Az a bizonyos szegény asszony 214
Mit neveznek archimedesi csavarnak? 229
Az a hant, mely ideköt 250
A közös baj 254
Akik egymást nem ismerték 288
Az ócska ház 309
Különös pöreset 314
Egy kis tréfa a cabinet noirban 319
Mikor a medve kijön a barlangjából 332
Utóhang Az új földesúrhoz (1895) 337
Tartalom 341

imgbox.com/g/GMWbXWF72F

Árverés kezdete: 2025. Dec. 09. 02:48
Árverés vége: 2026. Jan. 08. 02:48
Termék megtekintve: 414

UFO Magazin 1993/3 Március (18. szám) 4kép+tartalom

Egy Ropi Naplója 8. Pechszéria (Jeff Kinney) 2015 (8kép+tartalom )

Milo Talon Lóra Kap (Louis L'Amour) 1988 (5kép+tartalom )

Taksun TS-528 Számológép (kb. 1999) hibás, hiányos

Orosz Húsvét (Várkonyi Mihály) 1979 (8kép+tartalom )

Párbaj (Alekszandr Kuprin) 1980 (8kép+tartalom )

A Fekete Város (Mikszáth Kálmán) 1954 (viseltes) 8kép+tartalom

Ki Kicsoda ? (Életrajzi Lexikon) 1982 (5kép+tartalom )

Franco Solo 17. Gyilkosság Sacramentoban (1991) 6kép+tartalom

Pöttyös Panni az Idővonaton (Szepes Mária) 2011 (8kép+tartalom )

Retro PC Port (Ver. 10) teszteletlen

Romana 219. A Jó Példa Ragadós (Cara Colter) 2000 (6kép+tartalom )

Hihetetlen Világ Körüli kalandozások 3 (VHS) jogtiszta (teszteletlen& #41;

A Szerelem Árnyéka (Marlone Chase) 1993 (8kép+tartalom )

A Nagy Játszma (Leopold Trepper) 1990 (3kép+tartalom )

Csevegéseim (Bauer Teri) 2001 (újszerű) 8kép+tartalom

Sörös Pohár (Ver. 3) Heineken (0. 5L) 16cm

A Szótlan Szultánkisasszony (Kúnos Ignác) 1980 (11kép+tartalo m)

Magyar Világjárók Kalandjai (Horányi-Pivár csi) 2000 (8kép+tartalom )

Indián Vér (John Sandford) 1991 (5kép+tartalom )