Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062315395

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 16 óra
2026. Febr. 07. 02:48

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13353)

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970

belül foltokat nem láttam
kívül a lapélek enyhén foltosak, díszborító sérült-javított, kötés megtört

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1970 , 42.500 példány
Azonosító : Sz 1178-d-6971
Oldalak száma : 352 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2 cm és 325gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (69.0614)
Eredeti ára : 27.- Ft

Lovag Ankerschmidt, a kiérdemesült osztrák tábornok letelepülvén hazánkban, a magyar szabadság lelkes híve lesz. Akadtak kritikusok, akik a véres kezű Haynau idealizált képmását vélték felismerni a lovak alakjában. Kései utószavában maga Jókai is utal rá, hogy egy-egy ötletet a nyugalmazott tábornagy körül szállongó anekdotákból merített. A mai olvasót ezek a viták már nemigen érdeklik, annál inkább a történet maga. Garanvölgyi Ádám törhetetlen negyvennyolcassága és furfangos, derűt keltő ellenállása: unokaöccsének, Garanvölgyi Aladárnak sínylődése az osztrákok börtönében, szabadulása, okos és hősies munkája a tiszai árvíznél. Érdekes a két szomszédbirtokos viszonya, amely gyanakvásból fegyverbarátságba megy át. Ankerschmidt a végén kortese lesz Garanvölgyinek, akit nagy többséggel választanak követté. A lovag kisebbik lánya Elízből Erzsikévé lép elő, s Garanvölgyi Aladár felesége lesz. A történet üde szerelmi szála, a korra annyira jellemző ál-Petőfi: az intrikus exmenyasszony manőverei: s az ízes, fordulatos, kalandos előadás újból és újból lenyűgözi az olvasókat.

Régi ember, új idő 5
A szerencsétlenség mint iparüzlet 21
A vén katona és családja 35
Akik egymást meg akarják enni 54
Hogy jut az ember a legelső kanászkalaphoz? 66
A szép szellem 88
Az a másik 109
Bosszú a maga módja szerint 146
A két fogoly 160
Különböző fogadtatások 198
Az a bizonyos szegény asszony 214
Mit neveznek archimedesi csavarnak? 229
Az a hant, mely ideköt 250
A közös baj 254
Akik egymást nem ismerték 288
Az ócska ház 309
Különös pöreset 314
Egy kis tréfa a cabinet noirban 319
Mikor a medve kijön a barlangjából 332
Utóhang Az új földesúrhoz (1895) 337
Tartalom 341

imgbox.com/g/GMWbXWF72F

Árverés kezdete: 2026. Jan. 08. 02:48
Árverés vége: 2026. Febr. 07. 02:48
Termék megtekintve: 419

Computer Panoráma 2001/2 CD2 (jogtiszta újságmelléklet) ;

Bee Gees - The Very Best Of (Ver. 2) kazetta (teszteletlen& #41;

Welltech LIDL Játék (Ver. 1) hibás, hiányos

Orvosregények 3. A Titokzatos Betegség (Stefan Frank) 1990 (6kép+tarta

Téli Berek (Fekete István) 1987 (8kép+tartalom )

Bűnről Dalol a Föld (Timo K. Mukka) 1981 (8kép+tartalom )

A Központ (Tom Clancy-Steve Pieczenik) 1995 (5kép+tartalom )

A Sing-Singből Jelentem (Hámori Tibor) 1989 (3kép+tartalom )

Öltözőtükör (Galsai Pongrác) 1971 (7kép+tartalom )

Autó Motor 2003/3 (poszterrel 1; 2kép+tartalom

Funai VCR-6063 + LCD-s Táv (kb. 1986) sérült, teszteletlen

Heyda Angyalka Nyomó (dekorációhoz& #41;

Romana 1997/1 Bálint-nap Különszám (v4) 2kép+tartalom

A Rettegő Fogorvos (Vig Balázs) 2015 (dedikált) 9kép+tartalom

Sörnyitó (Ver. 4) kb. 1950

Farkasüvöltés (Aquilino Ribeiro) 1969 (10kép+tartalo m)

Autó Motor 1994/6 (10kép+tartalo m)

Szent István és Szent László Törvényei (1988) 6kép+tartalom

Mobiltelefon Gombsor (Ver. 1)

Ladybird - Hófehérke és a Hét Törpe (1999) sérült (9kép+tartalom )