Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 24.

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970 (regény) 10kép+tartalom Termékkód: 1062315395

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 22 nap, 18 óra
2024. Máj. 17. 02:55

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10434)

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970

a könyv szép állapotú, belül foltokat nem láttam
kívül a lapélek enyhén foltosak, díszborító sérült és javított, kötés megtört

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1970 , 42.500 példány
Azonosító : Sz 1178-d-6971
Oldalak száma : 352 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2 cm és 325gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (69.0614)
Eredeti ára : 27.- Ft

Lovag Ankerschmidt, a kiérdemesült osztrák tábornok letelepülvén hazánkban, a magyar szabadság lelkes híve lesz. Akadtak kritikusok, akik a véres kezű Haynau idealizált képmását vélték felismerni a lovak alakjában. Kései utószavában maga Jókai is utal rá, hogy egy-egy ötletet a nyugalmazott tábornagy körül szállongó anekdotákból merített. A mai olvasót ezek a viták már nemigen érdeklik, annál inkább a történet maga. Garanvölgyi Ádám törhetetlen negyvennyolcassága és furfangos, derűt keltő ellenállása: unokaöccsének, Garanvölgyi Aladárnak sínylődése az osztrákok börtönében, szabadulása, okos és hősies munkája a tiszai árvíznél. Érdekes a két szomszédbirtokos viszonya, amely gyanakvásból fegyverbarátságba megy át. Ankerschmidt a végén kortese lesz Garanvölgyinek, akit nagy többséggel választanak követté. A lovag kisebbik lánya Elízből Erzsikévé lép elő, s Garanvölgyi Aladár felesége lesz. A történet üde szerelmi szála, a korra annyira jellemző ál-Petőfi: az intrikus exmenyasszony manőverei: s az ízes, fordulatos, kalandos előadás újból és újból lenyűgözi az olvasókat.

Régi ember, új idő 5
A szerencsétlenség mint iparüzlet 21
A vén katona és családja 35
Akik egymást meg akarják enni 54
Hogy jut az ember a legelső kanászkalaphoz? 66
A szép szellem 88
Az a másik 109
Bosszú a maga módja szerint 146
A két fogoly 160
Különböző fogadtatások 198
Az a bizonyos szegény asszony 214
Mit neveznek archimedesi csavarnak? 229
Az a hant, mely ideköt 250
A közös baj 254
Akik egymást nem ismerték 288
Az ócska ház 309
Különös pöreset 314
Egy kis tréfa a cabinet noirban 319
Mikor a medve kijön a barlangjából 332
Utóhang Az új földesúrhoz (1895) 337
Tartalom 341

imgbox.com/g/GMWbXWF72F

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 17. 02:55
Árverés vége: 2024. Máj. 17. 02:55
Termék megtekintve: 203

Karácsonyi Olvasókönyv (T. Aszódi Éva) 1997 (4kép+tartalom )

Vörös Rózsa - Tündöklő Álmok (Diana Morgan) 1990 (8kép+tartalom )

Kelet Varázsa (Germanus Gyula) 1984 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

Ultimátum 2 (Robert Ludlum) 1991 (5kép+tartalom )

Otthon 2001/10. szám Október (tartalomjegyz ékkel)

Északnyugati Átjáró (Kenneth Roberts) 1983 (filmregény 1; 10kép+tartalom

Vetítéselmélet (Pozsonyi Gábor) 1963 (2000 példány) 9kép+tartalom

A Sors Kereke (Danielle Steel) 1999 (Romantikus 1; 5kép+tartalom

Romana 255. Pénz Nem Akadály! (Lucy Gordon) 2002 (6kép+tartalom )

LEGO Mini Katalógus 1976

Philips Univerzális Táv SBCRU252H (hibásan működik) viseltes, sérült

Jégkorszak 4. (3D Kártya Gyűjtő Album) 2012 (hiányos)

Kirov Saga 1. Anna (Cynthia Harrod-Eagles) 2013 (regény) 10kép+tartalo

Elnézést Kérek, ez KABARÉ (Uhrin Benedek) 1987 (8kép+tartalom )

Az a Híres Háry János (Rónaszegi Miklós) 1980 (6kép+tartalom )

Disney Hercegnők Matricás Kifestő 2014

Digitális IC-Atlasz (Magyari-Theis z-Glofák) 1981 (10kép+tartalo m)

Tiffany 74. Csalibaba (Janice Kaiser) v1 (romantikus 1;

Zár Fedlap Bejárati Ajtóra (Ver. 1) Lakótelepi (bontott)

Mondd Mondatban! (Hernádi Sándor) 1991 (8kép+tartalom )