Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Júl 22.

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970 (regény) 10kép+tartalom Termékkód: 1062315395

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 4 óra
2024. Aug. 15. 02:55

1.000 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10813)

Az Új Földesúr (Jókai Mór) 1970

a könyv szép állapotú, belül foltokat nem láttam
kívül a lapélek enyhén foltosak, díszborító sérült és javított, kötés megtört

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1970 , 42.500 példány
Azonosító : Sz 1178-d-6971
Oldalak száma : 352 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2 cm és 325gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (69.0614)
Eredeti ára : 27.- Ft

Lovag Ankerschmidt, a kiérdemesült osztrák tábornok letelepülvén hazánkban, a magyar szabadság lelkes híve lesz. Akadtak kritikusok, akik a véres kezű Haynau idealizált képmását vélték felismerni a lovak alakjában. Kései utószavában maga Jókai is utal rá, hogy egy-egy ötletet a nyugalmazott tábornagy körül szállongó anekdotákból merített. A mai olvasót ezek a viták már nemigen érdeklik, annál inkább a történet maga. Garanvölgyi Ádám törhetetlen negyvennyolcassága és furfangos, derűt keltő ellenállása: unokaöccsének, Garanvölgyi Aladárnak sínylődése az osztrákok börtönében, szabadulása, okos és hősies munkája a tiszai árvíznél. Érdekes a két szomszédbirtokos viszonya, amely gyanakvásból fegyverbarátságba megy át. Ankerschmidt a végén kortese lesz Garanvölgyinek, akit nagy többséggel választanak követté. A lovag kisebbik lánya Elízből Erzsikévé lép elő, s Garanvölgyi Aladár felesége lesz. A történet üde szerelmi szála, a korra annyira jellemző ál-Petőfi: az intrikus exmenyasszony manőverei: s az ízes, fordulatos, kalandos előadás újból és újból lenyűgözi az olvasókat.

Régi ember, új idő 5
A szerencsétlenség mint iparüzlet 21
A vén katona és családja 35
Akik egymást meg akarják enni 54
Hogy jut az ember a legelső kanászkalaphoz? 66
A szép szellem 88
Az a másik 109
Bosszú a maga módja szerint 146
A két fogoly 160
Különböző fogadtatások 198
Az a bizonyos szegény asszony 214
Mit neveznek archimedesi csavarnak? 229
Az a hant, mely ideköt 250
A közös baj 254
Akik egymást nem ismerték 288
Az ócska ház 309
Különös pöreset 314
Egy kis tréfa a cabinet noirban 319
Mikor a medve kijön a barlangjából 332
Utóhang Az új földesúrhoz (1895) 337
Tartalom 341

imgbox.com/g/GMWbXWF72F

Árverés kezdete: 2024. Júl. 16. 02:55
Árverés vége: 2024. Aug. 15. 02:55
Termék megtekintve: 221

DIN-RCA Átalakító (Ver. 2) 23cm (teszteletlen& #41;

SpongyaBob Magazin 2007/6 Július (poszterral 1; 7kép+tartalom

Szerelmi Álmok (Yvonne Gorden) 1993 (8kép+tartalom )

Ismeretlen Bolygónk (1965) 12kép+tartalom

Csempészkirályok (Szabó József-Halász Kálmán) 1987 (5kép+tartalom )

Édességek Cukor Nélkül (Patricia Payne) 1994 (7kép+tartalom )

Computer Panoráma 2002/08 CD1 Melléklet (jogtiszta) ;

Romana 154. Ki Számított Erre (Kathy Clark) 1997 (romantikus 1;

Zsebatlasz (1977)

A Magyar Sport Évkönyve 1980 (1981) átkötött (9kép+tartalom )

Szép Lehetsz. .. (Mikes György-Mészáros András) 1970 (8kép+tartalom )

McDonalds Figura (Ver. 2) Sebastian (2000)

Tiffany 93. Szamárlétra (Jackie Merritt) v2 (2kép+tartalom )

HULK (kétlemezes 1; 2003 (jogtisza DVD) karcmentes

Sony Xperia U ST25i (2012) Üres Doboz (Ver. 1)

Práter Utca (Kántor Zsuzsa) 1960 (5kép+tartalom )

Romana Széphistória 1994/2 A Kalóz Csókja (Joanna Makepeace) 6kép+tart

Jákob Kútja (László Lajos) 1986 (5kép+tartalom )

Felhők Fölött Száll a Sas. .. (Cseres Tibor) 1993 (foltmentes 1; 5kép+tar

Galaktika 1987/1 (76. szám) 4kép+tartalom