Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 2.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062299372

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 21 nap, 16 óra
2026. Jan. 23. 20:49

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13358)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973
Puccini Életregénye

szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 8.kiadás , 50.100 példány
Azonosító : Z 2697/g
Típus : regényes életrajz
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 12.5 x 3 cm és 510gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.9768.66-14-1)
Eredeti ára : 51.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/Hk0OIctqOR

Árverés kezdete: 2025. Dec. 24. 20:49
Árverés vége: 2026. Jan. 23. 20:49
Termék megtekintve: 392

A Varázslatos Iskolabusz 2. Hiányzó Csontok Nyomában (2002) 5kép+tarta

Nokia C1-01 (Ver. 2) 2010 (elvileg 70-es)

Szép Lak 2000/10. szám Október (melléklettel& #41; 7kép+tartalom

Élet és Tudomány 2000/33 (8kép+tartalom )

Plüss (Ver. 30) Maci 15cm

Akkus Fogkefe Töltőállvány 1632 2. 5W (sérült, teszteletlen)

Emlékkönyv 1942-1945 Évike Budafok (egyedi) sok bejegyzés és rajz

Barlang a Szigeten (Bodó Géza) 1967 (5kép+tartalom )

Akik a Harmadik Évezredben Szabadulnak (Schmidt Attila) 1990 (8kép+tar

Elhiszed, hogy. .. ? - Dinoszauruszok (2008) újszerű (9kép+tartalom )

Jó Utat Autós Útikönyv (ÁFOR-Gyökér-T ar) 1971 (8kép+tartalom )

Vörös Rózsa - Ősz Chesapeake-ben (Stephanie Richards) 1990 (5kép+tarta

Nokia XpressMusic Kiegészítő (AD-57) Ver. 1 (teszteletlen& #41;

Horthy és Hatalmi Rendszere 1919-1922 (Pölöskei Ferenc) 1977 (6kép+tar

Gerecse Turistatérkép (1975) 4. kiadás

Az Atomerő a Békeharc és a Haladás Szolgálatában (1953) 7kép+tartalom

Btech Global-311 Tolmácsgép (hibás)

Esőveréssel (Baranyi Ferenc) 1975 (8kép+tartalom )

A Láthatatlan Ember (Gárdonyi Géza) 1980 (szétesik) 3kép+tartalom

Lantaz Vekker Óra (Szovjet) kb. 1968 (hibás)