Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062299372

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 4 óra
2026. Jan. 23. 20:49

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13627)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973
Puccini Életregénye

szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 8.kiadás , 50.100 példány
Azonosító : Z 2697/g
Típus : regényes életrajz
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 12.5 x 3 cm és 510gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.9768.66-14-1)
Eredeti ára : 51.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/Hk0OIctqOR

Árverés kezdete: 2025. Dec. 24. 20:49
Árverés vége: 2026. Jan. 23. 20:49
Termék megtekintve: 398

Vörös Rózsa - A Szerelem Rögös Útján (Janet Evanovich) 1993 (8kép+tart

Élet és Tudomány 2001/46 (8kép+tartalom )

Yatming No. 1312 BRM P. 201 kb. 1975 (Hong Kong) fémaljú

Tomica No. 27 Toyota JPN Taxi 1:62 (2022) új

Autósélet 1999/10 Október (4kép+tartalom )

Keréknyomás Mérő (Ver. 4) KFM (1988)

Hőmérő (Ver. 1) 0-50 fok (rendben működik)

Termelési-regény (kisssregény&# 41; (Esterházy Péter) 1983 (3kép+tartalom )

Retro Manager Calculator (90-es évekből) hiányos, teszteletlen

Játékbaba Kiegészítő (Ver. 3) 101 Kiskutya Gumi Kölyök

Komárom Megye (5-nyelvű) 1974 (Rácz Endre) megkímélt (8kép+tartalom )

Telefonkártya 1997/09 - Matáv ISDN (hibás) 2képpel

Arany Júlia 2000/2 Nyári Különszám (2kép+tartalom )

Nyomtató Kábel (Ver. 4) 180cm (teszteletlen& #41;

Telefonkártya 1996/11 - Zöld Szám

Pénztárca (Ver. 1) Italia (használt)

Teniszütők 6db

Univerzum 1983/8 (317. kötet) Az Óriásfű: A Bambusz (6kép+tartalom )

Tudorka Magazin 134. (2012) melléklet+poszter (6kép+tartalom )

Don-Buda-Párizs (Boldizsár Iván) 1983 (foltmentes 1; 8kép+tartalom