Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 19.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973 (foltmentes) 9kép+tartalom Termékkód: 1062299372

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 12 nap, 8 óra
2024. Máj. 01. 16:24

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10349)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973
Puccini Életregénye

szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 8.kiadás , 50.100 példány
Azonosító : Z 2697/g
Típus : regényes életrajz
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 12.5 x 3 cm és 510gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.9768.66-14-1)
Eredeti ára : 51.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/Hk0OIctqOR

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 01. 16:24
Árverés vége: 2024. Máj. 01. 16:24
Termék megtekintve: 185

Gyöngyvirág 92 Magyar Népdal (Bárdos Lajos) 1985 (5kép+tartalom )

Halál a Vörös Szalonban (Czére Béla) 1988 (8kép+tartalom )

Turistaházak - Magyar Tájak (1958) 7kép+tartalom

Freddie Iskolája (Penelope Fitzgerald) 1987 (5kép+Tartalom )

Szilvia 77. Szerelem a Halál Árnyékában (1996) Romantikus

Féktárcsák (Ver. 1) 2db egyforma 23cm

Lourdes (Émile Zola) 1981 (VR8) regény (8kép+tartalom )

Szemöldők Csipesz (Ver. 2) 8cm (rendben használható)

Bezirk Dresden (1976) DDR (térkép)

Júlia 47. Fény a Sötétben (Miranda Lee) v2 (Romantikus 1;

A Római Lány (Alberto Moravia) 1971 (5kép+tartalom )

Siemens C35i (2000) Ver. 4 (hiányos) teszteletlen

Dóra Jelenti (Radó Sándor) 1972 (7kép+tartalom )

Romana 1998/1 Bálint-nap Különszám v2 3db Romantikus (2kép+tartalom )

Schindler Bárkája (Thomas Keneally) 1987 (8kép+tartalom )

TV Táv (Ver. 4) Noname (hibásan működik, hiányos, sérült)

Lassie Hazatér (Eric Knight) 1994 (viseltes) 5kép+tartalom

Romana 1993/5 Karácsonyi Különszám v2 3db Romantikus (2kép+tartalom )

Az Ezred Menyasszonya (Almássy) 1990 (6kép+tartalom )

Romana 1996/2 Különszám v3 3db Romantikus (3kép+tartalom )