Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 17.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062299372

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 39 perc
2026. Jan. 23. 20:49

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13584)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973
Puccini Életregénye

szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 8.kiadás , 50.100 példány
Azonosító : Z 2697/g
Típus : regényes életrajz
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 12.5 x 3 cm és 510gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.9768.66-14-1)
Eredeti ára : 51.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/Hk0OIctqOR

Árverés kezdete: 2025. Dec. 24. 20:49
Árverés vége: 2026. Jan. 23. 20:49
Termék megtekintve: 396

Jézussal Együtt Ima- és Énekeskönyv Gyermekek Számára (1989)

Nokia 2730c-1 (Ver. 4) 2009 (sérült) teszteletlen

Szilvia Exkluzív 28. Baljós Eljegyzés (Evelyn von Wulfen) v1 (2kép+tar

Az Álom Valóra Válik (Lilian White) 1992 (6kép+tartalom )

Tanga 11. Boldog Nászút (M. R. Heinze) 1991 (5kép+tartalom )

Homéroszi Háború (Franz Fühmann) 1980 (10kép+tartalo m)

Az Élet és Tudomány Kalendáriuma 1960 (viseltes) 9kép+tartalom

CD Tartó 32db-os (Hama)

Fülhallgató (Ver. 3) Noname Sárga (hibás)

Ébred a Dzsungel (Vadászírók Elbeszélései) 1979 (5kép+tartalom )

Mérges Puszta (Bús Fekete László) 1936 (9kép+tartalom )

A Hiszti-Szülők Kézikönyve (Fekete Barbara) 2008 (6kép+tartalom )

Mundial Zárt Kapuk Mögött (T. András Emil) 1986 (3kép+tartalom )

YPS 985 (poszterral 1; bontatlan (sérült)

Magnókazetta (Ver. 142) Stilon Ferrum Forte C-90 (teszteletlen& #41;

Modern Álmoskönyv (Mochár Szilvia) 1997 (Ver. 2) foltmentes (8kép+tarta

A Harmadik Udvarmester (Passuth László) 1974 (9kép+tartalom )

Átalakulás (Whitley Strieber) 1993 (5kép+tartalom )

PIKO Katalógus 2003 (Német) 99556

Egy Úr az Y Ügyosztályról (Jan Voldán) 1983 (foltmentes 1; 5kép+tartalom