Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 13.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062299372

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 15 óra
2026. Jan. 23. 20:49

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13558)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973
Puccini Életregénye

szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 8.kiadás , 50.100 példány
Azonosító : Z 2697/g
Típus : regényes életrajz
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 12.5 x 3 cm és 510gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.9768.66-14-1)
Eredeti ára : 51.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/Hk0OIctqOR

Árverés kezdete: 2025. Dec. 24. 20:49
Árverés vége: 2026. Jan. 23. 20:49
Termék megtekintve: 394

Ericsson GA 628 (1998) Üres Doboz (viseltes, sérült)

Egy Jenki Artúr Király Udvarában II. (Mark Twain) 1957 (5kép+tartalom )

Scart Átalakító (Ver. 6) teszteletlen

Romana 154. Ki Számított Erre (Kathy Clark) 1997 (romantikus 1;

Orsika (Ignácz Rózsa) 1963 (5kép+tartalom )

Romana 64. Nehéz Kenyér (Lee Stafford) 1994 (6kép+tartalom )

SHOWder a Javából (2006) 5kép+tartalom

Az Indián Hercegnő (Rónaszegi Miklós) 1983 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Szökőév (Szilvási Lajos) 1984 (megkímélt) ; 10kép+tartalom

Otthon 1995/1. szám (tartalomjegyz ékkel)

Autó Kettő 1999/1 Január (10kép+tartalo m)

Bianca 11. Terád Vártam (Judith Arnold) 1992 (romantikus 1;

Magnókazetta (Ver. 136) TDK D60 (teszteletlen& #41;

Hölgykommandó (Robert Ludlum) 1990 (8kép+tartalom )

Siemens C25 (1999) Ver. 3 (teszteletlen& #41;

LEGO Technic Katalógus 1982 Holland (115306/115406 -NL)

Premier Trentino Telefon (hibásan működik)

BlackBerry 8700g (Ver. 21) 2006 (30-as)

Játék Repülő 2db F-14 (sérült, hiányos, teszteletlen)

Elveszett Illúziók I-II. (Honoré de Balzac) 1960 (6kép+tartalom )