Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Jún 23.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973 (foltmentes) 9kép+tartalom Termékkód: 1062299372

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 7 nap, 8 óra
2024. Jún. 30. 16:24

1.500 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10826)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973
Puccini Életregénye

szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 8.kiadás , 50.100 példány
Azonosító : Z 2697/g
Típus : regényes életrajz
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 12.5 x 3 cm és 510gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.9768.66-14-1)
Eredeti ára : 51.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/Hk0OIctqOR

Árverés kezdete: 2024. Máj. 31. 16:24
Árverés vége: 2024. Jún. 30. 16:24
Termék megtekintve: 202

Hírnév és Vagyon (Kate Coscarelli) 1990 (5kép+tartalom )

Grundig Hálózati Táp 2. 8V 1200mA 3. 36VA (rendben működik)

Univerzum 1961/9 (55. kötet) A Titokzatos Sorscsapás: A Sáska (6kép+tar

A Gyermekek Szigete (P. C. Jersild) 1986 (regény) 8kép+tartalom

Hawk & Fisher (Simon R. Green) 1992 (szétesik) 4kép+tartalom

A Clayborne Testvérek 2. Fehér Rózsa (Julie Garwood) 1997 (5kép+tartal

Búcsú a Fegyverektől (Ernest Hemingway) 1983 (viseltes) 8kép+tartalom

Óceánmánia (matricás album) 10kép+tartalom

Ideál Magazin 2000/3 Március (tartalomjegyz ékkel)

Júlia 389. Féktelenül (Sarah Morgan) 2007 (3kép+tartalom )

Walter Gropius (Preisich Gábor) 1972 (11kép+tartalo m)

A Múlt Prófétája (Erich von Daniken) 1994 (5kép+tartalom )

Dzsungel Könyve Interaktív Mese CD-ROM (1998) jogtiszta

Tiffany 28. Lehengerlő Egyéniség (Linda Lael Miller) 1992 (romantikus 1;

Szép Lak 2004/1. szám Január (6kép+tartalom )

És Akkor Szergej. .. (Rigó Béla-Szergej Kurepov) 1985 (9kép+tartalom )

Ajtónyitás Jelző (rendben működik)

Testnevelési Játékok az Óvodában (Oszetzky Tamásné) 1983 (8kép+tartalo

Galaktika 1990/4 (115. szám) 6kép+tartalom

A Napkirály Árnyékában (Golden Keyes Parsons) 2010 (8kép+tartalom )