Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 14.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062299372

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 9 nap, 13 óra
2026. Jan. 23. 20:49

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13617)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973
Puccini Életregénye

szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 8.kiadás , 50.100 példány
Azonosító : Z 2697/g
Típus : regényes életrajz
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 12.5 x 3 cm és 510gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.9768.66-14-1)
Eredeti ára : 51.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/Hk0OIctqOR

Árverés kezdete: 2025. Dec. 24. 20:49
Árverés vége: 2026. Jan. 23. 20:49
Termék megtekintve: 395

Becsület (Amanda Quick) 1993 (viseltes) 5kép+tartalom

Hálózati Táp Qunxing 4. 8V 250mA (QX-35-33011&# 41; tesztelve

Szent Bertalan Éjszakája (Prosper Mérimée) 1980 (VR8) 8kép+tartalom

Romana 144. Gyere El Corazónba (Sandra Marton) 1997 (romantikus 1;

Maigret Csapdát Állít (Georges Simenon) 1977 (5kép+tartalom )

Kroki Krimi 8. Hallgasd a Harangokat! (1988)

ToNgXIN Kislány Karóra (teszteletlen& #41; szíj jó

Bianca 66. Neked Énekelek (Cathy Gillen Thacker) 1996 v1 (romantikus 1;

RCA Kábel (Ver. 12) 3xRCA/3xRCA (120cm) teszteletlen

Vecsés Kupa 1996 Jelvény (3db) Lovas

Thomson Scart Átváltó AV1/AV2 Kapcsolós (teszteletlen& #41;

BKV Havibérlet Tanuló 2006 Április (2képpel)

BlackBerry 9000 (Ver. 2) 2008 (30-as) sérült

Hálózati Trafo Amc (kb. 1990) teszteletlen

Élet, Egészség, Betegség (Buga László-Regöly Mérei Gyula) 1965 (7kép+t

Édenkert az Óceánban + Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1977

Vizeli Gábor - Most Kezdődik a Tánc (kazetta) jogtiszta (teszteletlen& #41;

Amiről a Sportújságírók Hallgatnak. .. (Kő András) 1987 (8kép+tartalom )

BKK Félhavibérlet Közoktatásban Tanulóknak 2015 Március (2képpel)

Nokia Hálózati Töltő (AC-8X) Ver. 1 (rendben működik)