Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062299372

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 1 nap 11 óra
2026. Jan. 23. 20:49

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13645)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1973
Puccini Életregénye

szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 8.kiadás , 50.100 példány
Azonosító : Z 2697/g
Típus : regényes életrajz
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 12.5 x 3 cm és 510gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (73.9768.66-14-1)
Eredeti ára : 51.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/Hk0OIctqOR

Árverés kezdete: 2025. Dec. 24. 20:49
Árverés vége: 2026. Jan. 23. 20:49
Termék megtekintve: 402

LG 42LB5500 típusú 2014-es TV (bontott) szalagkábel (Ver. 3)

Megálmodott Szerelem (Victoria Matthews) 2009 (2kép+tartalom )

Középiskolás Leszek! - Matematika (Soós Edit) 2006 (6kép+tartalom )

Móricka 2007/22 (342. szám) vicclap

Húszévesek (Berkesi András) 1974 (viseltes) 8kép+tartalom

Távirányító (Ver. 4) rendben működik

Rendkívüli Állapot (Mészáros Tamás) 2003 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Romana 97. Úgysem Titkolhatod (Karen van der Zee) 1995 (romantikus 1;

Panasonic Táv (EUR511310) ; ver. 2 (sérült, hiányos, hibásan működik)

Az Artamónovok (Maxim Gorkij) 1949 (11kép+tartalo m)

Skills Handbook - Seven is Magic (1976) Made in USA

Vörös Rózsa - Szemfényvesztés (Joan Elliott Pickart) 1992 (8kép+tartal

Logaritmy Cisel od 1 do 120000 (1946) cseh nyelvű (9kép+tartalom )

Marci és az Oroszlán (Méliusz Anna) 1988 (8kép+tartalom )

Charman Vaku (hibás)

Nokia 2730c-1 (Ver. 8) 2009 (sérült) teszteletlen

Állattemető (Stephen King) 1993 (8kép+tartalom )

Sokszínű Matematika 7. Tankönyv (2015) 6kép+tartalom

Nyakpántos Toll (Ver. 8) Duracell

Szép Lak 2000/4. szám Április (6kép+tartalom )