Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Máj 26.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 19 nap, 3 óra
2024. Jún. 14. 19:29

700 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10755)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2024. Máj. 15. 19:29
Árverés vége: 2024. Jún. 14. 19:29
Termék megtekintve: 527

Színes UFO 2000/9 Szeptember (82. szám) 4kép+tartalom

Gyöngyfüzér (Burai Lászlóné-Dr. Faragó Attiláné) 2000 (7kép+tartalom )

IKEA Tretorn Labdaháló 300x150cm (802. 379. 37)

Samsung CE2944N-5 Mikrosütő 2008 (működik) digitális, grilles (sérült)

Cölöpök (Horn Gyula) 1991 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Samsung Galaxy S3 (GT-I9300) Rövid Kezelési Útmutató (Magyar)

Magyar Nyelv 11. Tankönyv (2015) újszerű (7kép+tartalom )

A Siker Nem Szégyen (Gombó Pál) 1973 (Szatíra) 5kép+tartalom

BlackBerry 8700g (Ver. 12) 2006 (30-as)

Rókák a Szőlőben I-II. (Lion Feuchtwanger) 1965 (3kép+tartalom )

Vörös Rózsa - Csak Te (Bonnie Pega) 1994 (8kép+tartalom )

Drakula Gróf Válogatott Rémtettei (Bram Stoker) 1985 (8kép+tartalom )

Képes Földrajz - Afrika (Sebes Tibor) 1986 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Kerékpár Első Lámpa (hiányos, sérült, teszteletlen)

Róma 11 Óra (Elio Petri) 1957 (filmregény 1; 8kép+tartalom

A Rejtély Titka (Stephen Leacock) 1969 (8kép+tartalom )

Ének-Zene 3 (Ruskó Renáta) 2019 (2. kiadás)

Nők Lapja Egészség 2018/5 Május (7kép+tartalom )

Richard Wagner Der Fliegende Hollander (kb. 1925) gótbetűs

Sony Ericsson D750i (2005) Üres Doboz