Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 6.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 29 nap, 12 óra
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13367)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 698

Emma Lyonna II. (Alexandre Dumas) 1973 (10kép+tartalo m)

Körkép 77 - 24 Mai Magyar Elbeszélés (1977) 7kép+tartalom

Pearl Harbor Rejtélye (N. N. Jakovlev) 1978 (8kép+tartalom )

BKV Autóbuszbérlet 1987 Április (2képpel)

Cupido 2. Megálmodtalak (Linda Taylor) 1994 (romantikus 1;

Nagy Hajóskönyv (Marjai Imre) 1988 (10kép+tartalo m)

HP (C3751B) Golyós Egér (PS2) teszteletlen

Emberek és Rákok (Josué de Castro) 1968 (3kép+tartalom )

Dóra Jelenti (Radó Sándor) 1972 (7kép+tartalom )

I Love Lóvé (László Erika) 1996 (7kép+tartalom )

Halat s Vadat (Tolnai Kálmán) 1983 (7kép+tartalom )

Végre Ismét Boldog és Sikeres Vagyok az Életben!

Mobiltelefon Érintő Fólia Készlet Új (115x60mm)

Vár Rád a Szerelem (Linda Taylor) 1994 (6kép+tartalom )

Játékbaba (Ver. 8) MY3312 39cm (sérült, hiányos, teszteletlen)

Sportegyesületi Tagsági Könyv (1969)

Nokia 6111 (2005) Üres Doboz (Ver. 2) tojástartóval

Kisvárosi Botrány (Jan Mathews) 1991 (8kép+tartalom )

MHS Rádióamatőr Füzetei 64. Magnetofon Készülékek Javítása (II. ) (Tert

A Háborúk Világtörténete (Corvina) 1992 (10kép+tartalo m)