Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 25.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 23 óra
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13626)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 714

A Titokzatos Idegen (Négy Klasszikus Angol Kisregény) 1978 (8kép+tarta

Tetőablak 2db Alukeretes Bontott

Szverdlov Élete (K. Ty. Szverdlova) 1960 (9kép+tartalom )

Komárom Megye (5-nyelvű) 1974 (Rácz Endre) megkímélt (8kép+tartalom )

Leckekönyv (ELTE Természettudományi Kar) 1980-83

Ezermester Kiskönyvtára 20. Korszerűbb Otthont SK. (1982) 8kép+tartalo

A Párduc (Giuseppe Tomasi di Lampedusa) 1975 (10kép+tartalo m)

Autó Motor 1993/9 (10kép+tartalo m) Neracar

Az Űrhajózás Rádiótechnikája (Zinkovszkij-B ogatov) 1962 (8kép+tartalom

TOP 99 (2CD-s) 1999 (jogtiszta) ;

Magnókazetta (Ver. 23) Maxell UR 90 (teszteletlen& #41;

Konzol Játék Desert War (kb. 1995) rendben működik

VW Audi Fűtés Állító Motor (740220383F 1; 1997 (bontott, teszteletlen)

Firenze a la Toscana (szuvenír kb. 1990) 2. 5méteres

Júlia 233. Ehhez Férfi Kell! (Miranda Lee) 2000 (romantikus 1;

Királyi Földönfutó (Majtényi Zoltán) 1963 (9kép+tartalom )

Éjjelek és Nappalok I. (Maria Dabrowska) 1958 (8kép+tartalom )

Romana 7. Kötet Különszám (2005) 4kép+tartalom

Tört Királytükör (Passuth László) 1974 (10kép+tartalo m)

A Játékos (Dosztojevszki j) 2002 (8kép+tartalom )