Az ingyenes aukciós piactér | 2022. Okt 7.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (Puccini Életregénye) 5kép+tar Termékkód: 1062186970

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 15 nap, 9 óra
2022. Okt. 23. 03:11

600 Ft Villámár

  zozozozo (28 ) starY.gif
  Minősítések száma: 28
Pozitív minősítés: 28 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (9111)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye
kemény borítós de díszborító nélkül
borító foltos, de belül szép állapotú :)

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976(1958) , 9.kiadás , 76200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : Életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

belül szép állapotú, de borítója foltos
(díszborító nélkül)

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Minden külön fényképezve, azt adom ami a képeken van, nem másikat .

Személyes átadás csak Budapesten , vidékre Posta .

Árverés kezdete: 2022. Szept. 23. 02:59
Árverés vége: 2022. Okt. 23. 03:11
Termék megtekintve: 367

Nem Engedélyezem! A Cenzura Bizottság Dossziéjából (1975) Dokumentum

Kerámia Kiöntő Tehénforma Holland

Star Wars-A Birodalmi Flotta (Brian Daley) 1993 (5kép+Tartalom :)

BKK Havibérlet Felsőoktatásban Tanulóknak 2015 Szeptember (2képpel :)

A Háborúnak Nincsen Vége (Gergely Mihály) 1969 (5kép+tartalom ) Krimi

A Nap Szerelmese (Dallos Sándor) 1973 (foltmentes 1; 9kép+tartalom

BKV 30 Napos T. -NY. Bérlet 2004 Október (Gyűjteménybe& #41; 2képpel

Egészségügyi ABC (1974) 3. kiadás (foltmentes 1; 9kép+tartalom

Szép Lak 2002/12. szám December (Tartalomjegyz ékkel :) Női Magazin

Concord Cam-1 DX ÚJ Filmes Fényképezőgép (3db képpel :) Retro kb. 1995

Kivilágos Kivirradtig / Rokonok (Móricz Zsigmond) 1962 (Szépirodalom& #41;

Sagem Autós Töltő Új Hiányos 920/930/MW3020/MW3 026/MC3000/Myx2/3/ 4/5/6

Elefántos Tűpárna 8cm

Univerzum 1968/10 (140. kötet) Ahol a Varázslónők Uralkodnak

Az Oroszlán Játszmája (Nelson DeMille) 2001 (3kép+Tartalom :) Akció

Kisdobos 1977/8 Október (5kép+tartalom )

Sportlexikon I. (A-K) 1985 (8kép+Tartalom )

386-os PC RAM (Ver. 6) 1db Goldstar (kb. 1992) teszteletlen

Neoton Familia - Napraforgó (1996) kazetta (teszteletlen ! !)

My Little Pony (Ver. 3) Simba-Toys Használt (4db állapot képpel :)