Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 23.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 12 nap, 22 óra
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13644)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 712

RCA Kábel (Ver. 28) RCA/3. 5 Jack 20cm (teszteletlen& #41;

A Mikulás Tücsökfalván (Tóthárpád Ferenc) 2011 (4kép+tartalom )

Nyáréji Álmok (Barbara Clement) 1994 (8kép+tartalom )

Sebaj Tóbiás Történetek 2. (1986) 4kép+tartalom

Lottóvariációk (1986) 8kép+tartalom

Szívhang 68. Többé Nem Tévedek (Lilian Darcy) 1996 (2kép+tartalom )

Videokártya MVGA-NVG34AM DVI 128MB AGP (sérült) teszteletlen

Ételben az Orvosság (Henry Bieler) 1991 (8kép+tartalom )

CKM Magazin 2010/1 Január (6kép+tartalom )

Franco Solo 21. A Fejvadász (1991) 6kép+tartalom

Zivatar (Mary McLean) 1992 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Hammer World 2013/2. szám Február (No. 251) poszterek nélkül

Az Én Váram (Soman Chainani) 2018 (8kép+tartalom )

Kerek Ferkó (Móricz Zsigmond) 1939 (8kép+tartalom )

Garmin Graffiti 2 Palm Bőr Fedlap (2003)

A Főnix-fa (Jon Cleary) 1987 (5kép+tartalom )

Nők Egészségkönyve (Dr. Anne de Kervasdoué) 1992 (6kép+tartalom )

IPM 1993/10 Október (6kép+tartalom )

Samsung Adatkábel (APCBS10BSE 1; Ver. 1 (80cm) tesztelve

A Cukorbetegség Eufénikai megelőzése (1993)