Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 27 nap, 3 óra
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13353)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 701

A Bankár (Theodore Dreiser) 1995 (5kép+tartalom )

LEGO Leírás 5764 (2011) (128282-6)

Történelem 11. Tankönyv (2021)

Autó-Motor 1999/20 (Alfa Romeo 164) 10kép+tartalom

A Budai-hegység Turistatérképe (1988)

Toldi Feltámadása (Váci Mihály) 1972 (9kép+tartalom )

The Motorcycle Coloring Book (Christine Gansberger) 1974 (Made in USA)

RCA Kábel (Ver. 35) Hama 1. 5m (teszteletlen& #41;

YPS 985 (poszterral 1; bontatlan (sérült)

Samsung DDR1 266MHz 2x256MB Laptop RAM (teszteletlen& #41;

HALLS Fower Steam Wagon 1927 (Limitált 1987)

BKV Havibérlet (T. ,Ny. ) 2000 Október (2képpel)

Okos Szóval, Türelemmel (Szülők Könyve) 1978 (6kép+tartalom )

Napos Oldal (Karácsony Benő) 1982 (9kép+tartalom )

Russisch in Übungen (1985) Orosz nyelvkönyv

Aki Szelet Vet. .. (Bev Malone) 1993 (8kép+tartalom )

Harry Potter Képes Kalauz (2016) újszerű (8kép+tartalom )

Plüss (Ver. 36) Mickey Mouse (45cm)

Pannon GSM Telefonkártya (SIMkártya nélkül)

Szép Lak 2002/9. szám Szeptember (tartalomjegyz ékkel)