Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 29.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 14 óra
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13716)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 716

Jelky András Kalandjai (Hevesi Lajos) 1971 (8kép+tartalom )

A Boldogság Művészete (Dalai Láma-Howard C. Cutler) 2002 (7kép+tartalo

Casio MS-80TV Számológép (elemcserés 1; rendben működik

Mini USB Töltőkábel USB-s Ver. 6 (új)

Stop! Közlekedj Okosan! 2. (Imre István) 1981 (9kép+tartalom )

Romana 1993/5 Karácsonyi Különszám (v1) 2kép+tartalom

Sakkvilágbajnokság 1976 Manila-Biel (Flesch János) 1979 (8kép+tartalom

A Különös Tanítvány (Charlotte Bronte) 1993 (újszerű) 8kép+tartalom

RCA Kábel (Ver. 31) 150cm (teszteletlen& #41;

Szerelem és Halál Órája (Erich Maria Remarque) 1983 (5kép+tartalom )

Megálmodott Szerelem (Victoria Matthews) 2009 (2kép+tartalom )

Samsung X510 (2006) Üres Doboz

Holtak Harca / Játszma Tízmilliárdért (Nemere István) 1986 (8kép+tarta

Négyen a Bunkerban (Tadeusz Holuj) 1962 (5kép+tartalom )

Nyelvtan Helyesírás Fogalmazás 5. (Egri Zsuzsa) 2002 (6kép+tartalom )

Runner's World 2018/5 (8kép+tartalom )

Zengő ABC (2000) 14. kiadás

Sony TV Táv (RM-836) Ver. 1 (hibás, sérült)

Barcelona '92 (1992) A XXV. Nyári Olimpiai Játékok (7kép+tartalom )

Samsung R210 Komplett Ház új