Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 7.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 17 óra
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13358)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 699

LG 42LB5500 típusú 2014-es TV (bontott) Elektronika Display

Matematika 1. Tankönyv+Gyakorló 1. kötet (2008)

Zűrös Szerelem (Francine Pascal) 1992 (8kép+tartalom )

Interactive 3 CD Project Third Edition (2008) teszteletlen

A Vég (Oltványi Ottó-Oltványi Tamás) 1990 (6kép+tartalom )

Bianca 51. Az Utolsó Reménysugár (Marie Ferrarella) 1995 (2kép+tartalo

Tiffany 1992/4 Őszi Különszám v1 (2kép+tartalom )

Volkswagen LT (kezelési utasítás) Német (1986) viseltes

Júlia 74. Rangon Alul (Jo Ann Algermissen) v3 (romantikus 1;

Randevú a Halállal (Louis Lucien Rogger) 1990 (foltmentes 1; 3kép+tartal

Romana 53. Veszélyes Kiküldetés (Natalie Fox) 1993 (romantikus 1;

Romana 109. Északi Fény (Sandra Field) 1996 (6kép+tartalom )

Vörös Rózsa - Megigézve (Victoria Leigh) 1993 (8kép+tartalom )

Logitech MX3000 Kábelnélküli Billentyűzet (hiányos, teszteletlen)

Romana 76. Széllel Szemben (Anne McAllister) 1994 (5kép+tartalom )

Nyitnikék 2. II. Félév (1974) 2. kiadás (6kép+tartalom )

HP (C3751B) Golyós Egér (PS2) teszteletlen

Samsung Player Addict (i900) 2008 Üres Doboz (tojástartóval )

A Kék Liliom és Más Mesék (Benedek Elek) 1982 (8kép+tartalom )

Szilvia Exkluzív 39. Álmodj Velem (Inga von Bernau) 1995 (romantikus 1;