Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 16.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 8 óra
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 706

Szép Házak 2002/3. szám

Legendás Autók 7. szám Fiat 124 Spider (csak újság)

A Nő Harmóniája (Dömölky Lídia) 1988 (8kép+tartalom )

Trauma (Ken McClure) 1996 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Tomica No. 27 Toyota JPN Taxi 1:62 (2022) új

Irodalom I. Kiegészítő Tankönyv (Gimnázium) ; 1985 (4. kiadás)

ICS ET-211 Rádiós Óra (kb. 1981) hibásan működik

Belgyógyászati Diagnosztika (Petrányi Gyula) 1961 (7kép+tartalom )

Európa Közepén (2004) 1. kiadás (újszerű) 6kép+tartalom

A Jégvihar Boszorkánya (Jack Slade) 1989 (8kép+tartalom )

Jetway J-656C Alaplap socket7(PGA321 ) 1996 (teszteletlen& #41;

Nők Lapja Egészség 2019/8-9 Augusztus-Szeptemb er (8kép+tartalom )

Samsung TV Táv (00104A) rendben működik

George Sand (Dániel Anna) 1980 (10kép+tartalo m)

Dluhopolszky László - Bajor Imre (2000) Ver. 2 (dedikált)

Füli az Óvodában (2008)

A Légzés Gyógyító Hatása (Ferencsik István) 1995 (8kép+tartalom )

Arany Júlia 2. Alkalmi Vétel (Alison York) v1 (2kép+tartalom )

Kamaszok (Szilvási Lajos) 1981 (foltmentes 1; 10kép+tartalom

Boldog Vérem (Ágh István) 1979 (9kép+tartalom )