Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 28.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 7 nap, 11 óra
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13713)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 715

A Tollaskígyó Fiai (Dél- és Közép-Amerikai Népek Meséi) 1984 (8kép+tar

Ne Féljünk a Farkastól! (Farley Mowat) 1976 (8kép+tartalom )

Miniatűr Könyvek Bibliográfiája 1945-1970 (Janka Gyula) 1972 (miniköny

Autó Motor 1991/3 (10kép+tartalo m)

Végzet a Prérin (Zane Grey) 1990 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Új Barázdát Szánt az Eke I. (Mihail Solohov) 1959 (8kép+tartalom )

Emberi Sors (Mai Szovjet Elbeszélések) 1965 (foltmentes 1; 3kép+tartalom

3. Évezred 2015/5 Május (10kép+tartalo m)

A Pityu Kihajózása (Iszlai Zoltán) 1981 (7kép+tartalom )

Francia Kártya (Piatnik) új bontatlan

Parázs a Hamu Alatt (Nemeskürty István) 1981 (foltmentes 1; 6kép+tartalo

Lavina (Desmond Bagley) 1997 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

A Halál Folyója (Alistair Maclean) 1997 (3kép+tartalom )

Nokia 5110 (1998) Ver. 2 (20-as) sérült

Gyermekeink Ételei (Langfelder Magda) 1979 (foltmentes 1; 6kép+tartalom

Bagus Övtáska 13x6cm (használt)

CHIP Archívum 2005/01 - 2006/06 (CD) 2006 (jogtiszta) ;

Tomica Premium No. 40 Toyota Sprinter Trueno (AE86) 1983 (1:60) 2020 új

Nokia 2610 (Ver. 7) 2006 (lekódolt) teszteletlen

Játékpisztoly (Ver. 1) hibás, hiányos, sérült