Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 1 nap 9 óra
2026. Jan. 06. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13338)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2025. Dec. 07. 12:00
Árverés vége: 2026. Jan. 06. 12:00
Termék megtekintve: 696

Nagyon Kívánlak (Jill Armour) 1993 (8kép+tartalom )

Xiaomi Redmi 6 (Black) 2018 (Üres Doboz)

Kisdobos Öv (kb. 1975) hibátlan

Renoir Élete (Henri Perruchot) 1980 (foltmentes 1; 11kép+tartalom

Aranykincsek Hulltak a Hargitára (Grandpierre K. Endre) 1990 (6kép+tar

PC Tápkábel Amcsi Dugóval (Ver. 3) 185cm (teszteletlen& #41;

Nehéz Istennek Lenni / A Hétfő Szombaton Kezdődik (1971) 5kép+tartalom

Autósélet 1999/9 Szeptember (tartalomjegyz ékkel)

A Vakond a Hetedik Mennyországban (1985) átkötött

Arany Júlia 3. Helyszíni Szemle (Geeta Kingsley) v2 (2kép+tartalom )

Júlia 96. Ki Hordja a Nadrágot (Patti Standard) 1995 v1 (romantikus 1;

Alcatel 1010x/1010D/1011D Rövid Használati Útasítás (2013)

Ajtónyitás Jelző (rendben működik)

A Végtelen Dallam (Keszi Imre) 1964 (8kép+tartalom )

4x4 Magazin 2004/8 (Suzuki Ignis Special 4WD) 10kép+tartalom

Sárga Csikó, Csengő Rajta (Patay-Reich&# 41; 1982 (6kép+tartalom )

Szép Lak 1999/11. szám November (6kép+tartalom )

Valami Történt (Joseph Heller) 1978 (Ver. 2) 10kép+tartalom

Tiffany 47. Tegnapi Álom (Rita Clay) v1 (2kép+tartalom )

Hazatérés (Baranyi Ferenc) 1964 (7kép+tartalom )