Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 39 perc
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13677)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 718

Ökonosztát (Liska Tibor) 1988 (6kép+tartalom )

Kis Doktor (A. Vogel) 1997 (8kép+tartalom )

Headset (Ver. 9) teszteletlen

Janine 28. Őrülten Szeretlek (Lori Copeland) 1993 (3kép+tartalom )

Retro Elemes Fali Lámpa (kb. 1995) hiányos

A Cápák (Jens Bjorneboe) 1981 (3kép+tartalom )

Vörös Rózsa - Magánórák (Barbara Boswell) 1994 (8kép+tartalom )

RCA Kábel (Ver. 40) 1. 5m (teszteletlen& #41;

Történelem 7. Tankönyv (Száray Miklós) 2015

Tájfun (Patrick Robinson) 1999 (4kép+tartalom )

Isten Világosságában 6. Tankönyv (Pluhár Gáborné) 2014

Szalvéta (Ver. 137) papír (retró)

Törd a Fejed! (Székely János) 1965 (8kép+tartalom )

A Kis Herceg (Antoine de Saint-Exupéry) 1977 (szétesik) 6kép+tartalom

Scart Átalakító (Ver. 4) teszteletlen

Mobiltelefon Tok Retro (13x5x2. 5cm)

Vörös Rózsa - Erős Kísértés (Barbara Boswell) 1992 (8kép+tartalom )

Tiffany 31. Kettős Játék (Judith Mcnaught) 1992 (romantikus 1;

Vadállatok (Varga Katalin-Boór Vera) 1966 (viseltes)

Autó Motor 1991/június Turistamagazin (viseltes) 10kép+tartalom