Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 1 nap 5 óra
2026. Jan. 06. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13332)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2025. Dec. 07. 12:00
Árverés vége: 2026. Jan. 06. 12:00
Termék megtekintve: 697

Headset-hez Szilikon Készlet (Ver. 5) 6db-os fekete

Nokia 3120 (Ver. 10) 2004 (30-as)

A Három Testőr (Alexandre Dumas) 1928 (viseltes) 8kép+tartalom

Práter Utca (Kántor Zsuzsa) 1960 (5kép+tartalom )

Felnőttek Között (Mérei Ferenc-F. Várkonyi Zsuzsa) 1980 (5kép+tartalom )

Janine 16. A Pillanat Műve (Bev Melone) 1992 (8kép+tartalom )

A Kerékgyártó Fia (Cseh Népmesék) 1949 (6kép+tartalom )

A Válóczi a Hatvani Gyógyító (Balogh György) 2005 (8kép+tartalom )

Romana 1993/5 Karácsonyi Különszám (v1) 2kép+tartalom

Ezermester Kiskönyvtára 17. Ügyes Kézzel (1978) 8kép+tartalom

A Jelszó (Jurij Szotnyik) 1981 (10kép+tartalo m)

Tiffany 64. Nem Rajtam Múlt (Peggy Moreland) v2 (2kép+tartalom )

Motorola Hálózati Töltő 5V 550mA (sérült) rendben működik

Júlia 2000/3 Különszám (2kép+tartalom )

Romániai Magyar Irodalom 1944-1970 (1973) 8kép+tartalom

Galaktika 1988/10 (97. szám) 6kép+tartalom

Biológia I. (Noga Tibor) 1963 (viseltes)

A Ludmilla Akció (Benedek István) 1989 (5kép+tartalom )

Kismama 2002/6. szám Június (2kép+tartalom )

Mi a Hiba ? (Ternai Zoltán) 1968 (8kép+tartalom )