Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 20.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 25 nap, 16 óra
2024. Máj. 15. 19:29

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10398)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 15. 19:29
Árverés vége: 2024. Máj. 15. 19:29
Termék megtekintve: 513

Hitachi CML152XW LCD Lapos Monitor (hibásan működik) hiányos

Sörös Korsó (Ver. 8) Kerámia (Germany) 1999 (sérült)

Nokia 2323c-2 (Ver. 3) 2009 (lekódolt) teszteletlen

Philips-BenQ (DH-16W1S) 2007 DVD-Rewriter SATA (teszteletlen& #41;

M30622MA-A71FP (Mitsubishi 1; ÚJ (IC) Elektronikai Alkatrész

Romana 85. Mexikói Vetélytárs (Barbara Mcmahon) 1995 (Romantikus 1;

Bazi Nagy Görög Lagzi DVD Borító (jogtiszta) ;

Cipő Polírozó Retro kb. 1999 (használt) Made in Austria

A Nők Védelmében (Hirschler Imre) 1958 (3kép+tartalom )

Casio fx-82D Fraction (1990) hibásan működik

Galaktika 1988/10 (97. szám) foltmentes (6kép+tartalom )

Kereszt a Hegytetőn (Barabás Tibor) 1972 (5kép+tartalom )

Colorado (Louis Bromfield) 1993 (nyomdahibás&# 41; 5kép+tartalom

Nokia C5-03 (2010) Üres Doboz (Ver. 2) sérült

A Tűzön Át az Égbe (Jókai Mór) 1956 (Elbeszélések 1848-49-ről)

Vörös Rózsa - Felhőszakadás (Joan Wolf) 1990 (5kép+tartalom )

Rejtőzködő Töredékek (Anne Michaels) 2000 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

HTC SIM-kinyomó Tüske Új

ALDI Italkatalógus 2013

Egy Anya Jegyzetei (K. V. Mahova) 1953 (9kép+tartalom )