Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062186970

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 13 nap, 20 óra
2026. Febr. 05. 12:00

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13643)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1976
Puccini Életregénye

belül jó állapotú
borító foltos, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 9.kiadás , 76.200 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/9
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 608 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 415gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2008.66-14-1)
Eredeti ára : 51.-Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/ynWm0K1str

Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 12:00
Árverés vége: 2026. Febr. 05. 12:00
Termék megtekintve: 711

Vadnyugati Örvény (B. Darton) 1989 (7kép+tartalom )

Siemens (Benq) A70 (5db papírja) 2005

Az Állatok Karácsonya (Térbeli Mesekönyv) 2006

Két Zöld Ász/Az Elnök Úr Inasévei (Tersánszky J. J. ) 1978 (6kép+tartal

Útmutató a Biblia Rendszeres Olvasásához (1991)

A Sing-Singből Jelentem (Hámori Tibor) 1989 (3kép+tartalom )

Clatronic KHF 461 (infrás fejhallgató vevő) hiányos, teszteletlen

PC World 2002/1 CD2. (teszteletlen& #41;

Audrey Hepburn Filmjei, Élete (Norbert Stresau) 1990 (8kép+tartalom )

Ökölország és Királyai (Füzesy Zoltán) 1984 (8kép+tartalom )

Reform-kor? (Lázár István) 1987 (6kép+tartalom )

Kate és Leopold DVD Borító (jogtiszta) ;

Vastag Tamás - Igazi Társ (CD) 2011 (jogtiszta) ; csak 6 perc

Romana 76. Széllel Szemben (Anne McAllister) 1994 (5kép+tartalom )

Világirodalmi Kisenciklopédia II. (M-Z) 1984 (8kép+tartalom )

Piros Fehér Focirevü 1984 Január

Magnókazetta (Ver. 48) Philips CD One 60 (teszteletlen& #41;

Lemondani Rólad (Lee Pattinson) 1992 (8kép+tartalom )

Szép Lak 2002/5. szám Május (tartalomjegyz ékkel)

Időfutár 2. A Királynő Palástja (2017) 8kép+tartalom