Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 24.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2) 9kép+tartalom Termékkód: 1062335960

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 1 óra
2026. Febr. 11. 10:18

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13630)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2)
Puccini életregénye

foltokat nem láttam, kötés megtört

kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
kiadás Éve : 1980 , 10.kiadás , 81.000 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/10
típus : életrajzi regény
oldalak száma : 464 oldal a borítóval együtt
mérete : 20.5 x 15 x 2.5 cm és 534gramm
készítette : Dabasi Nyomda , Budapest-Dabas (79-0806)
eredeti ára : 65.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/YA86E4xj01

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 12. 10:18
Árverés vége: 2026. Febr. 11. 10:18
Termék megtekintve: 240

Nokia 6150 (Ver. 4) 1998 (30-as) sérült

Szilvia 65. A Látszat Néha Csal (Sabine Stephan) 1996 (romantikus 1;

Randevú a Halál Angyalával (B. T. Mortimer) 1989 (5kép+tartalom )

Agatha Christie A Krimi Királynője (Osvát Katalin) 1988 (8kép+tartalom

Tiffany 73. Szerencsés Baleset (Gina Wilkins) 1995 (romantikus 1;

Plüss (Ver. 24) Kölyökkutya

Pokolraszállás (Elbeszélések a Második Világháborúról) ; 1975 (8kép+tart

Konteó 2 (tiboru-Tóth Tibor) 2014 (újszerű) 5kép+tartalom

Móricka 2007/23 (343. szám) vicclap

CPU Hűtés P4 (LGA 775) kb. 2007 (rendben működik)

Coca Cola Pohár (Ver. 6) 13cm

Hűség (Berkesi András) 1974 (viseltes) 8kép+tartalom

Keringető Szivattyú LANIG (SM3603RF) teszteletlen

Traummelodien - James Last, Richard Clayderman (kazetta) teszteletlen

Móricka 1997/3 (40. szám) hiányos, viseltes

Aimex S-10 Hagyományos Fényképezőgép (kb. 1996) újszerű

Ölelés 4. Agglegényből Vőlegény (Sylvia F. Morton) 1991

A Rejtélyes Bengáliai Eset (Steve Stevenson) 2013 (8kép+tartalom )

Hot Dogs 3 Takarítani Szigorúan Tilos ! (2005) (5kép+tartalom )

Az Isten Háta Mögött (Móricz Zsigmond) 1969 (8kép+tartalom )