Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 6.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2) 9kép+tartalom Termékkód: 1062335960

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 20 óra
2026. Jan. 11. 21:24

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13367)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2)
Puccini életregénye

foltokat nem láttam, kötés megtört

kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
kiadás Éve : 1980 , 10.kiadás , 81.000 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/10
típus : életrajzi regény
oldalak száma : 464 oldal a borítóval együtt
mérete : 20.5 x 15 x 2.5 cm és 534gramm
készítette : Dabasi Nyomda , Budapest-Dabas (79-0806)
eredeti ára : 65.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/YA86E4xj01

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 12. 21:24
Árverés vége: 2026. Jan. 11. 21:24
Termék megtekintve: 230

Samsonite Mobil Tartó (Ver. 2) Fekete 13x7cm Használt (Nokia 6230)

Élet és Tudomány 2001/37 (8kép+tartalom )

Hód és Fején Kalap (Mattyasovszky Jenő) 1990 (Ver. 2) 7kép+tartalom

Ábel (Tamási Áron) 1980 (10kép+tartalo m)

Siemens M65 (2004) Üres Doboz (viseltes)

Az Angyal - A Nagy Terv (1968) VCD (feliratos) ;

Ablak-Zsiráf Képes Gyermeklexikon (1984) 13. kiadás (8kép+tartalom )

Lóerő 2006/9 (151. szám) autós magazin

Móricka 2007/11 (331. szám) vicclap

PC World 2002/9 CD3. (teszteletlen& #41;

Légikikötők (Herczegh Károly) 1982 (9kép+tartalom )

Az Ikszek (Spiró György) 1984 (újszerű) 10kép+tartalom

Samsung Adatkábel (Ver. 2) PCB200BSE (120cm) teszteletlen

Öngyújtó Piezós Alkatrésznek (Ver. 2)

Történelem I. (Száray Miklós) Munkafüzet (2001) 4. kiadás (6kép+tartalo

A Párbajtőrös Fiú (Vlagyiszlav Krapivin) 1978 (5kép+tartalom )

Tudom, Ki Vagy (Peter Straub) 1991 (8kép+tartalom )

Nokia 6110 (Ver. 6) 1998 (30-as) sérült

Ifjúsági Kislexikon (1983) 9kép+tartalom

Csillár 5-ágú Fém (kb. 1973)