Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 27.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2) 9kép+tartalom Termékkód: 1062335960

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 14 nap, 23 óra
2026. Febr. 11. 10:18

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13640)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2)
Puccini életregénye

foltokat nem láttam, kötés megtört

kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
kiadás Éve : 1980 , 10.kiadás , 81.000 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/10
típus : életrajzi regény
oldalak száma : 464 oldal a borítóval együtt
mérete : 20.5 x 15 x 2.5 cm és 534gramm
készítette : Dabasi Nyomda , Budapest-Dabas (79-0806)
eredeti ára : 65.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/YA86E4xj01

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 12. 10:18
Árverés vége: 2026. Febr. 11. 10:18
Termék megtekintve: 241

Meghalni Csak a Végső Esetben (Bogomil Rajnov) 1983 (viseltes) 7kép+ta

Tears for Fears - Greatest Hits 82-92 (kazetta) teszteletlen

BKV Havibérlet Tanuló 2010 December (2képpel)

Kulcstartós Táv (Ver. 3) MOSS REM-418 (teszteletlen& #41;

Keresztutak (Danielle Steel) 1999 (megkímélt) ; 5kép+tartalom

Jack Átalakító (Ver. 4) teszteletlen

A Békéért, Népünk Boldogulásáért (Kádár János) 1985 (9kép+tartalom )

Unokáinknak Ajánljuk (Lejtényi-Wald hauser) 1987 (7kép+tartalom )

Hálózati Kábel Amcsi Dugóval 175cm (magnó, video)

Dolly Roll - Rég Volt, Szép Volt (kazetta) jogtiszta (teszteletlen& #41;

Maxim és a Nők (Barbara Taylor Bradford) 1993 (5kép+tartalom )

Fekete Villám (Dymphna Cusack) 1967 (viseltes) 8kép+tartalom

Esze Tamás (Komáromi János) 1955 (9kép+tartalom )

A Rádiósok Képletgyűjteménye (Georg Rose) 1966 (7kép+tartalom )

Júlia 233. Ehhez Férfi Kell! (Miranda Lee) 2000 (romantikus 1;

Orvosregények 1. Mona Nővér Esküvője (Katrin Kastell) 1990 (6kép+tarta

Lánytörténetek (Alexandra Fischer-Hunold) ; 2008 (8kép+tartalom )

Konteó 2 (tiboru-Tóth Tibor) 2014 (újszerű) 5kép+tartalom

Headset-hez Műanyag Fültartó (Ver. 1) műanyag 2db átlátszó új

Tiffany 88. Térden Állva (Kate Hoffmann) v2 (2kép+tartalom )