Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 8.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2) 9kép+tartalom Termékkód: 1062335960

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 2 nap, 23 óra
2026. Jan. 11. 21:24

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13353)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2)
Puccini életregénye

foltokat nem láttam, kötés megtört

kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
kiadás Éve : 1980 , 10.kiadás , 81.000 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/10
típus : életrajzi regény
oldalak száma : 464 oldal a borítóval együtt
mérete : 20.5 x 15 x 2.5 cm és 534gramm
készítette : Dabasi Nyomda , Budapest-Dabas (79-0806)
eredeti ára : 65.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/YA86E4xj01

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 12. 21:24
Árverés vége: 2026. Jan. 11. 21:24
Termék megtekintve: 232

Szerelemről Bolond Éjszakán (Fejes Endre) 1975 (7kép+tartalom )

Júlia 153. Kötélhúzás (Lynne Graham) v1 (romantikus 1;

BKV Havibérlet Tanuló 2011 Szeptember (2képpel)

Montanai Napkelte (Margaret Carroll) 1994 (7kép+tartalom )

Az Ezüst Öngyújtó (Ante Cuculic) 1967 (Ver. 2) viseltes (5kép+tartalom )

Prémek, Szőrmék, Prémes Állatok (Holdas Sándor) 1983 (9kép+tartalom )

Az Este Hangjai (Modern Olasz Kisregények) 1972 (VR4) 5kép+tartalom

Orvosregények 8. Orvosok, Nővérek, Klinikai Álmok (6kép+tartalom )

Élet és Tudomány 2000/35 (8kép+tartalom )

Acélcápa (Nemere István) 1982 (viseltes) 6kép+tartalom

Szőrmetolvajok (Michel Dedina) 1973 (viseltes) 6kép+tartalom

Janine 7. Veled Minden Más! (Georgette Livingstone) 1991 (8kép+tartalo

Rejtelmes Történetek (E. A. Poe) 1967 (3kép+tartalom )

Júlia 55. A Csillagokba Írva (Marie Ferrarella) 1993 (romantikus 1;

Alkonydomb (Berkesi András) 1970 (7kép+tartalom )

Scart Kábel (Ver. 13) 140cm (teszteletlen& #41;

Júlia 1994/1 Bálint-nap Különszám (v4) 3kép+tartalom

Kegyes Urunk, Carolus (Eyvind Johnson) 1978 (10kép+tartalo m)

A Verekedős Szellem (Bognár Róbert-Wirth Péter) 1987 (9kép+tartalom )

Walker Felügyelő 21. Fegyvercsempészek (1991) 6kép+tartalom