Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2) 9kép+tartalom Termékkód: 1062335960

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 26 nap, 20 óra
2026. Febr. 11. 10:18

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13579)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (Ver.2)
Puccini életregénye

foltokat nem láttam, kötés megtört

kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
kiadás Éve : 1980 , 10.kiadás , 81.000 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/10
típus : életrajzi regény
oldalak száma : 464 oldal a borítóval együtt
mérete : 20.5 x 15 x 2.5 cm és 534gramm
készítette : Dabasi Nyomda , Budapest-Dabas (79-0806)
eredeti ára : 65.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/YA86E4xj01

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 12. 10:18
Árverés vége: 2026. Febr. 11. 10:18
Termék megtekintve: 235

TV Táv (talán ITT) kb. 1990 (rendben működik)

MiniMax Magazin 2016/Június (173. szám) viseltes (6kép+tartalom )

Autó-Motor 2002/3 (10kép+tartalo m)

Halál a Tengereken (Paul Herbert Freyer) 1979 (3kép+tartalom )

Autó Motor 1990/24 (7kép+tartalom ) poszter: Renault (Mabeco 600)

A Világ Minden Kincse (Hannah Mitchel) 2003 (romantikus 1;

Romana 59. A Pálya Nem Minden (Nicola West) 1994 v1 (romantikus 1;

Xbox 360 Kábel (Ver. 1) gyári 2m (teszteletlen& #41;

Alcatel Onetouch Idol 2 (6050Y) Rövid Használati Utasítás (2014)

Hálózati Táp 12V 250mA (S005IV1200025 -TPR) tesztelve

Telefon Kagylókábel (Ver. 2) 4-eres 50-150cm (teszteletlen& #41;

3. Évezred 2011/4 Április (10kép+tartalo m)

AverMedia RM-HR Táv (rendben működik)

Holnap is Nap Lesz (Albert Maltz) 1962 (újszerű) 3kép+tartalom

Tiffany 1994/2 Tavaszi Különszám (2kép+tartalom )

Júlia 84. A Sárkányok Háza (Dana James) 1994 (romantikus 1;

Nokia C1-01 (Ver. 7) 2010 (sérült, teszteletlen)

Zsubiabá (Jorge Amado) 1978 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

KIC PC100 64MB RAM (486-os korszakból) teszteletlen

Tanksapka (Ver. 1) 9cm (bontott)