Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 2.

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (szétesik) 8kép+tartalom Termékkód: 1062311016

Fixár: 300 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 12 óra
2026. Jan. 11. 12:06

300 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13363)

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1980 (szétesik)
Puccini Életregénye

első 20 oldal kiesett a kötésből
ragasztása elengedett és máshol is kezd szétesni
szép állapotú, foltmentes, nem hiányos

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1980 , 10.kiadás , 81.000 példány
Azonosító : ISBN 963 330 102 5 , Z 2697/10
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 464 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14.5 x 2.5 cm és 530gramm
Készítette : Dabasi Nyomda , Budapest-Dabas (79-0806)
Eredeti ára : 65.- Ft

"Puccini a Pillangókisasszony bemutatójakor Budapesten volt. Az Andrássy úton valami sétakocsizáskor megállította fogatát és egy leánykának, aki a Tosca zongorakivonatát vitte a hóna alatt, valami ilyenfélét írt a kottájába: "Emlékül Giacomo Puccinitől, a vándor komédiástól". A zeneszerző csapongó temperamentuma, keverve némi pózzal - ez van a kis esetben s az emléksorban. De egyúttal Puccininak, a kedélyembernek őszinte vallomása is. Máskor is mondta, amikor bosszantották, hogy nem igazi muzsikus - hiszen én nem is vagyok az, én színész vagyok, komédiás!... Mikor az Operában három év előtt a Pillangókisasszony premierjén az izgalomtól piros és tüzelő emberi arcokat és megzavarodott szemeket néztem és a tekintetek szemérmetes szégyenkezésében a megindultság titkolózását figyeltem, valóban be kellett látnom, hogy a függöny előtt hajlongó "komédiás" nagyszerű és ritka művész. Ma a legnagyobbak közül való - így írt a századforduló idejének egyik legnagyobb novellistája és zenekritikusa, s csak napjainkban újra felfedezett Csáth Géza Pucciniról, a kortárs szemével.

imgbox.com/g/1B0uo19HGG

postán csak összevásárlás esetén éri meg

Árverés kezdete: 2025. Dec. 12. 12:06
Árverés vége: 2026. Jan. 11. 12:06
Termék megtekintve: 283

Autós Adapter 12V Direktben (Ver. 4) 130cm (teszteletlen& #41;

Órarend (Ver. 4) 1990-1991. Tanév (Magyar Honvédség)

Nokia 3120 (Ver. 14) 2004 (20-as)

A Viktor (Kende Péter) 2001 (megkímélt) ; 8kép+tartalom

Ellenforradalom Magyarországon 1956 (Tanulmányok I. ) 1958 (6kép+tartal

A Nagy Francia Forradalom (Fekete Sándor) 1975 (melléklettel& #41; 10kép+ta

Sony TV Táv (RM-689) Trinitron (hibásan működik, sérült, hiányos)

Omega Kísérlet (Patrick Lynch) 1998 (4kép+tartalom )

Tanulmányi Könyv (MSZMP Marxizmus-Leninizm us Esti Egyeteme) 1974-78

Bujkál a Hold (Szilvási Lajos) 1988 (7kép+tartalom )

Otthon 2001/5. szám Május (melléklettel& #41; 2kép+tartalom

A Hipofízis-ügy (Balogh Tamás-Dlusztus Imre) 1987 (5kép+tartalom )

Ultrahangos Párásító Pingvin (OK Baby) hiányos

A Madárasszony (Meggyes Mária) 1986 (sérült) 8kép+tartalom

Juan Amerikában I-III. (Eric Linklater) 1959 (7kép+tartalom )

A Vitéz Belizár (Robert Graves) 1967 (8kép+tartalom )

168 Óra 2002/4. szám (2kép+tartalom )

A Végső Leszámolás (Zane Grey) 1989 (8kép+tartalom )

Puzzle Time (Ver. 1) kb. 1988

Színes UFO 1997/4 Április (41. szám) 6kép+tartalom