Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Consuelo I-II. + Rudolstadt Grófné (George Sand) 1978 (20kép+tartalom) Termékkód: 1062299613

Fixár: 3.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 9 nap, 8 óra
2024. Máj. 04. 16:07

3.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10451)

Consuelo I-II. + Rudolstadt Grófné (George Sand) 1978

mind a három könyv szép állapotú és foltmentes
csak a grófő díszborítója foltos hátul

Kiadás Éve : 1978 , 3.kiadás , 61.800 példány
Eredeti címe : Consuelo / La comtesse de Rudolstadt
Nyelve : Magyar , fordította: Szávai Nándor
Azonosító : ISBN 963 07 1085 4 (I.) , ISBN 963 07 1093 5 (II.) , ISBN 963 07 1101 x (III.) , ISBN 963 07 1117 6 (össz)
Típus : Romantikus regény
Oldalak száma : 456+420+532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 13 x 9 cm és 1315gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (78.4557.66-14-1 / 78.4558.66-14-1 / 78.4559.66-14-1)
Eredeti ára : 130.- Ft

Nagy Izgalom, feszült várakozás tölti el a velencei zeneértő közönséget: a San Samuele színházban új énekesnő, a nevezetes Porpora énekmester legtehetségesebb tanítványa, Consuelo mutatkozik be egy még ismeretlen német muzsikus, Gluck első operájában. A bemutatón Consuelo fergeteges sikert arat, diadalmasan csengő, varázsos hangjával, de Corilla, a színház első énekesnője, sértett hiúságában bosszút esküszik ellene. A nagy esemény másnapján már megindul az intrika.
Consuelo, mestere biztatására, titokban elhagyja Velencét, és sok csalódás és szenvedés elől Mária Terézia birodalmába menekül. Az olvasó lankadatlan érdeklődéssel követi a fiatal énekesnő sorsát, sok színes kalandját, új és végzetes szerelmének bonyodalmait; megismerkedik az 1740-es évek Csehországával, majd később Mária Terézia udvarával, a forrongó bécsi zenei élettel, a kor nagy énekeseivel és zeneszerzőivel, többek között a fiatal Haydnnal, és a színpompás, ragyogó világ árnyoldalaival is.
George Sand 1842-ben megjelent műve igazi romantikus regény, "a műfaj minden divathoz kötött végletessége és cirádája nélkül, a korrajznak és a cselekmények, a drámának és az elemzésnek, a valóságnak és a poézisnek szerencsés egyensúlyában, könnyed, már-már súlytalan zenei szárnyalással". George Sand tanult és szenvedélyes muzsikus volt, és nem csupán Liszt és Chopin barátja, hanem a kor híres énekesnőjének, Pauline Garcia Viardot-nak is pártfogója és barátnője évtizedekig. Consuelóban nemcsak a nagy énekesnő alakját mintázza meg, hanem a jóság, a vigasz, a zene eleven jelképét is. A nagy lélegzetű regény a nagyoperák hatásos és tömörített szerkesztésmódjára emlékeztet: itt is egymást váltogatják a csoport- és magánjelenetek, itt is egymást érik a gyászos vagy diadalmas megjelenések, a hirtelen fordulatok és hangulatfestő epizódok, és ily módon a Consuelo, át- meg átszőve scherzókkal és adagiókkal, visszatérő témákkal a halk dallamokkal, végül is Sand korának "merész zenei és fantasztikus" egybefoglalása.
A kitűnő irónő hallatlan leleménnyel bonyolítja tovább a nagy énekesnő, Consuelo sorsát. Consuelo hűséget esküszik a haldokló Albert von Rudolstadt grófnak, majd búcsút vesz a ravatalon fekvő szerelmétől, de a temetést már nem tudja kivárni: Berlinhez köti a szerződése, Nagy Frigyes udvarában kell fellépnie. Hamarosan elveszti az uralkodó kegyét, és a spandaui várbörtön foglya lesz. Ott marad-e élete végéig, mint a kegyetlen zsarnok annyi más áldozata? Vagy kiszabadítják a titokzatos Láthatatlanok? És kicsoda Liverani, a szép termetű, álarcos útitárs, aki erős karjában hordozza Consuelót, úttalan utakon, megáradt folyókon, veszedelmes országhatárokon át? Lángoló szerelem támad a két fiatal között. Consuelo azonban úgy értesül, hogy férje él, és a fiatalasszony szívében heves csatát vív a szerelem és a kötelesség. Közben titokzatos föld alatti folyosókon, gyorsan sikló gondolákon ragadják tova Consuelót, félelmes sírboltokon, emberi csontvázak és az inkvizíció kínzóeszközei között kell végighaladnia, egyedül, sötétben, hogy tagja lehessen a Láthatatlanok szövetségének. A gyengéd és szép énekesnő törékeny alakja körül ott forrong az egész misztikus XVIII. század, az a sok szekta és politikai csoport, amely száz módon és száz eszközzel készül az emberiség nagy forradalmára, a szabadság, egyenlőség, testvériség megvalósítására. És az írónő, egy évszázad távlatából, a forradalom és a napóleoni császárság után, a mohó és más formában embertelen új gazdagok társadalmában bánatos nosztalgiával gondol azokra a kegyetlen és mégis szép időkre, amikor az európai országok legjobb elméi és legnagyobb hősei vallották: "rövidesen örökre ledőlnek a bitófák, és összeomlanak a börtönök, a kaszárnyák és a kolostorok, a pénz és a hatalom fellegvárai". A nagy lélegzetű, fordulatos, bonyodalmakkal teli regényciklus főszereplőjének, Consuelónak nemes magatartásában fejeződik ki az írónő romantikus lázadása, tiltakozása kora embertelen erkölcsei ellen.

20db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/RkvL9pinX8

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 04. 16:07
Árverés vége: 2024. Máj. 04. 16:07
Termék megtekintve: 242

Hogyan Született Robinson (Ilf-Petrov 1; 1958 (5kép+tartalom )

Nyár Végi Ködben (Alex la Guma) 1979 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Nyúlháj (John Updike) 1984 (5kép+tartalom )

Húszezer Rabló (Eric Lambert) 1968 (szétesik) 8kép+tartalom

Nokia 2630 (2007) Üres Doboz (Ver. 1) Pannon Black

Végzet Hídja (Mike Dunn) 1998 (3kép+tartalom )

Júlia 318. Otthonra Lelni (Diana Hamilton) 2004 (Romantikus 1;

Sony Ericsson T630 (2003) Üres Doboz (tojástartóval )

MOL Magazin 2000/11 November (4kép+tartalom )

Erdő (Andrej Bitov) 1978 (3kép+tartalom )

Fogyókúráskönyv (Fövényi József-Papp Rita) 1988 (8kép+tartalom )

Szép Házak 1997/3. szám (tartalomjegyz ékkel)

A Budai-hegység Turistatérképe (1988)

Samsung X510 (2006) Üres Doboz

Szívhang 215. Az Öbölparti Boszorkány (Helen Shelton) 2002 (Romantikus

Nokia 2610 (Ver. 2) 2006 (hibás)

Valami Történt (Joseph Heller) 1978 (sérült) regény (10kép+tartalo m)

Irodalmi Szöveggyűjtemény 9. (Mohácsy Károly) 2016 (6kép+tartalom )

Bevezetés a Kísértettanba (Magyar László András) 1989 (5kép+tartalom )

Finta és Társai Építész Stúdió 2001 Referenciakatalógu s