Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

Consuelo III. Rudolstadt Grófné (George Sand) 1972 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062313288

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 19 nap, 13 óra
2026. Jan. 29. 09:33

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

Consuelo III. Rudolstadt Grófné (George Sand) 1972
csak a III.kötet (a mű három kötetes)

foltokat belül az előzéklapokon, kívül a lapéleken és a díszborítón láttam
kötés az előzéklapnál megtört

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1972 , 39.000 példány
Eredeti címe : Consuelo - La Comtesse de Rudolstadt (1959)
Nyelve : Magyar , fordította: Szávai Nándor
Azonosító : EU 152-c-7273
Típus : romantikus regény
Oldalak száma : 576 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 595gramm
Készítette : Szikra Lapnyomda , Budapest (1828-72.)
Eredeti ára : 50.- Ft

A kitűnő írónő hallatlan leleménnyel bonyolítja tovább a nagy énekesnő, Consuelo sorsát. Consuelo hűséget esküszik a haldokló Albert von Rudolstadt grófnak, majd búcsút vesz a ravatalon fekvő szerelmétől, de a temetést már nem tudja kivárni: Berlinhez köti a szerződése, Nagy Frigyes udvarában kell fellépnie. Hamarosan elveszti az uralkodó kegyét, és a spandaui várbörtön foglya lesz. Ott marad-e élete végéig, mint a kegyetlen zsarnok annyi más áldozata? Vagy kiszabadítják a titokzatos Láthatatlanok? És kicsoda Liverani, a szép termetű, álarcos útitárs, aki erős karjában hordozza Consuelót, úttalan utakon, megáradt folyókon, veszedelmes országhatárokon át? Lángoló szerelem támad a két fiatal között. Consuelo azonban úgy értesül, hogy férje él, és a fiatalasszony szívében heves csatát vív a szerelem és a kötelesség. Közben titokzatos föld alatti folyosókon, gyorsan sikló gondolákon ragadják tova Consuelót, félelmes sírboltokon, emberi csontvázak és az inkvizíció kínzóeszközei között kell végighaladnia, egyedül, sötétben, hogy tagja lehessen a Láthatatlanok szövetségének. A gyengéd és szép énekesnő törékeny alakja körül ott forrong az egész misztikus XVIII. század, az a sok szekta és politikai csoport, amely száz módon és száz eszközzel készül az emberiség nagy forradalmára, a szabadság, egyenlőség, testvériség megvalósítására. És az írónő, egy évszázad távlatából, a forradalom és a napóleoni császárság után, a mohó és más formában embertelen új gazdagok társadalmában bánatos nosztalgiával gondol azokra a kegyetlen és mégis szép időkre, amikor az európai országok legjobb elméi és legnagyobb hősei vallották: "rövidesen örökre ledőlnek a bitófák, és összeomlanak a börtönök, a kaszárnyák és a kolostorok, a pénz és a hatalom fellegvárai". A nagy lélegzetű, fordulatos, bonyodalmakkal teli regényciklus főszereplőjének, Consuelónak nemes magatartásában fejeződik ki az írónő romantikus lázadása, tiltakozása kora embertelen erkölcsei ellen.

imgbox.com/g/IWR31BKIkZ

Árverés kezdete: 2025. Dec. 30. 09:33
Árverés vége: 2026. Jan. 29. 09:33
Termék megtekintve: 296

Képzelt Riport Egy Amerikai Pop-fesztiválról (Déry Tibor) 1977 (8kép+t

Gyalázat (Danielle Steel) 1996 (5kép+tartalom )

Szilvia Exkluzív 39. Álmodj Velem (Inga von Bernau) 1995 (romantikus 1;

A Boldog Élet Titka (György Edit) 2003 (8kép+tartalom )

Keresztapa Story (Hirsch Tibor) 1991 (8kép+tartalom )

Regények és Elbeszélések (Albert Camus) 1983 (10kép+tartalo m)

Kábel Vonalas Telefonhoz 4-eres (490cm) teszteletlen

Az Apokalipszis Űrhajói? (Hargitai Károly) 1990 (viseltes) 6kép+tartal

Keserédes (Danielle Steel) 1999 (megkímélt) ; 5kép+tartalom

Az Időjárás (minikönyv) ; 6kép+tartalom

Németóra (Siegfried Lenz) 1982 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Nokia 3120 (Ver. 6) 2004 (30-as)

McDonald's Játék (Ver. 5) Disneyland Paris (2001)

Utak a Boldogsághoz (Christine Arnothy) 1990 (foltmentes 1; 5kép+tartalo

Könyvtári Mérőke Thomas 60-130cm (2008) sérült

A Vadon Érverése (Hans Schomburgk) 1961 (8kép+tartalom )

Szép Lak 2001/4. szám Április (melléklettel& #41; 6kép+tartalom

Száz Új Ötlet, Száz Új Játék (1994) foltmentes (9kép+tartalom )

Panasonic RQ-L11 Walkman (kb. 1993) hibásan működik

Regal DVD Távirányító (rendben működik)