Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Csendes Don I-II. (Mihail Solohov) 1966 (viseltes) 18kép+tartalom Termékkód: 1062314413

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 22 nap, 15 óra
2026. Febr. 21. 19:21

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13695)

Csendes Don I-II. (Mihail Solohov) 1966 (viseltes)
a teljes mű két kötetben

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok alja halványan foltos nagy foltokkal, a 2.kötetnél a lapok alul erősebben foltosak és hullámosak
kívül a borító foltos, díszborító foltos-sérült, lapélek enyhén foltosak

Kiadó : Európa Könyvkiadó , Budapest / Kárpáti Kiadó , Uzsgorod (Magyar / Szovjet közös kiadás)
Kiadás Éve : 1966 , 6.kiadás , 40.000 példány
Eredeti címe : Tihij Don
Nyelve : Magyar , fordította: Makai Imre , verseket fordította: Lator László
Azonosító : EU 88-i-6668
Oldalak száma : 964+1116 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 9 cm és 2025gramm
Készítette : az Ukrán SZSZSK-ban készült
Eredeti ára : 85.- Ft

Szélesen, lustán, fenségesen hömpölyög a kozákok kedves folyója, a csend Don. Büszke nyugalmával, kedves derűjével. sötét örvényeivel, szilaj áradásával mintha jelképe volna népének. Ennek a százados hagyományok, új vágyak és igazságok formálta népnek a fia Grigorij Melehov, Solohov nagy regényének hőse. A háború véres céltalanságában felébred benne a vágy emberibb világ után, de ezer szál köti a múlthoz, egy idejét múlta társadalmi rendhez. Az író nagy erővel ábrázolja töprengéseit, vívódásait, bukásait és győzelmeit, hányódását forradalom és ellenforradalom között. Világok vajúdása közben bontakozik ki mesterien megrajzolt szerelme egy kozák asszony, Akszinya iránt.

18db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/8JgsJDLFz6

Árverés kezdete: 2026. Jan. 22. 19:21
Árverés vége: 2026. Febr. 21. 19:21
Termék megtekintve: 291

Bianca 118. Új Fészek (Doreen Owens Malek) 2000 (romantikus 1;

Titokzatos Erők - Csodás Esetek (Kosutány István) 1990 (5kép+tartalom )

A Nyomorultak I. (Victor Hugo) 1987 (7kép+tartalom )

Ékszertartó Egérke (kb. 1966) hiányos

Garfield 2014/10 Október (295. szám) poszterrel

Elta 5808 Walkman (kb. 1996) hiányos, teszteletlen

Kerámia Szobor (Ver. 1) Síelő Gyerek (sérült) kb. 1972

Júlia 39. Jobb Később, mint (Anne Beaumont) 1992 (romantikus 1;

Telefonkártya 1994 - Barátka (sérült, viseltes)

Sony Vaio (PCG-41214M 1; Laptop (2012) Alaplap+CPU+GPU (teszteletlen& #41;

FÉG T9. 1 Gáztűzhely (1960-as évekből) sérült

Élet és Tudomány 2000/32 (8kép+tartalom )

Völgy a Világ Végén (Alexander Lenard) 1967 (6kép+tartalom )

Reader's Digest Válogatás 1995/8 Augusztus (5kép+tartalom )

Tiffany 92. Egy Kölcsönkért Nap (Cassie Miles) v1 (2kép+tartalom )

Samsung Galaxy Fame GT-S6810P (2013) Üres Doboz (Ver. 1)

Infra Táv (Ver. 3) hibásan működik

Samsung Star II GT-S5260 (2011) + T-Mobile Üres Dobozok

Tanksapka (Ver. 2) MZ Verseny 1963-67 (9cm sérült)

Sörgyári Capriccio (Bohumil Hrabal) 2005 (7kép+tartalom )