Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 24.

Édentől Keletre (John Steinbeck) 1972 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311015

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 2 óra
2026. Febr. 10. 12:08

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13630)

Édentől Keletre (John Steinbeck) 1972

belül két lap alsó sarka enyhén foltos, borító belül foltos, kötés megtört
kívül a borító foltos, lapélek enyhén foltosak, díszborító sérült-javított

Kiadó : Európa Könyvkiadó , Budapest / Újvidéki Forum Lap- és Könyvkiadó Vállalat (közös kiadás)
Kiadás Éve : 1972 , 150.000 példány
Eredeti címe : East of eden
Nyelve : Magyar , fordította: Szinnai Tivadar
Azonosító : EU 127-c-7172
Típus : filmregény
Oldalak száma : 680 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19.5 x 15 x 3 cm és 655gramm
Készítette : Szabadkai Minerva Könyvkiadó Vállalat Nyomdája
Eredeti ára : 63.- Ft

Ennek a hatalmas családregénynek színtere főként Kalifornia, s a kaliforniai Salinas városa. De a sokfelé ágazó és sokfelől egybefutó cselekményekből szinte határtalan körkép rajzolódik elő: a századeleji Amerika bonyolult társadalmi ellentmondásokkal zsúfolt, látványos freskója. Két család története bontakozik ki a regény lapjain, s a Trask fiúk sorsa szorosan egybefonódik az író, John Steinbeck családjának sorsával. A váltakozó nemzedékek sora, de elsősorban az író, John Steinbeck családjának sorsával. A váltakozó nemzedékek sora, de elsősorban az író nagyapja, az Írországból bevándorolt Samuel Hamilton életútja híven tükrözi az amerikai demokrácia illúziójának leépülési folyamatát. Át- meg átszövik a regényt a szerelem szálai: a bajt hozó, sötét erő testesül meg a gyalázatosan romlott Kate alakjában, s a történet végén egy erős, igaz érzés ragyog fel, két fiatal élet megváltó, boldog ígérete.
A népszerű regényből 1954-ben Elia Kazan készített filmet, James Dean főszereplésével. Az Édentől keletre filmváltozatát 1965-ben láthatta a hazai közönség.

imgbox.com/g/l7mwNWjOQ7

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 12:08
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 12:08
Termék megtekintve: 335

Samsung Winner WQ-31R Video (hibás) táv nincs

Kyra Kyralina (4 regény) (Panait Istrati) 1981 (7kép+tartalom )

Top Gun 1996/4 (poszterral 1; 4kép+tartalom

Burda Mérőszalag (W. Germany) kb. 1984 (sérült)

Mi Micsoda Rejtvényes Barangoló - Dinoszauruszok (2010)

Szalvéta (Ver. 182) papír (retró)

Tiffany 9. Semmi Sem Állhat Közénk (Candace Schuler) romantikus

A Boldog Élet Titka (György Edit) 2003 (8kép+tartalom )

Éjszakai Ostrom (Hynek-Imbrogn o-Pratt) 1992 (6kép+tartalom )

RCA Kábel (Ver. 16) 120cm (teszteletlen& #41;

Hitler a Hadvezér (Földi Pál) 1999 (5kép+tartalom )

Bianca 50. Eget-földet Rengető (Rebecca Flanders) v1 (romantikus 1;

Grundig TV Táv (TP 710) kb. 1977 (kontakthibás& #41;

PC Guru 1994/3 (10kép+tartalo m)

Nyakpánt Karabínerrel (Ver. 17) Ökoindustria

Matematika 11. Tankönyv (2018) 6kép+tartalom

Orvosregények 1. Mona Nővér Esküvője (Katrin Kastell) 1990 (6kép+tarta

Fernsender F-200 (kb. 1985) teszteletlen

Autó-Motor 2000/20 (poszter: Toyota) Mercedes W124, BMW 2500 (10kép+ta

Légy Jó Mindhalálig (Móricz Zsigmond) 1961 (8kép+tartalom )