Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

Édentől Keletre (John Steinbeck) 1972 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311015

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 15 óra
2026. Febr. 10. 12:08

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13600)

Édentől Keletre (John Steinbeck) 1972

belül két lap alsó sarka enyhén foltos, borító belül foltos, kötés megtört
kívül a borító foltos, lapélek enyhén foltosak, díszborító sérült-javított

Kiadó : Európa Könyvkiadó , Budapest / Újvidéki Forum Lap- és Könyvkiadó Vállalat (közös kiadás)
Kiadás Éve : 1972 , 150.000 példány
Eredeti címe : East of eden
Nyelve : Magyar , fordította: Szinnai Tivadar
Azonosító : EU 127-c-7172
Típus : filmregény
Oldalak száma : 680 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19.5 x 15 x 3 cm és 655gramm
Készítette : Szabadkai Minerva Könyvkiadó Vállalat Nyomdája
Eredeti ára : 63.- Ft

Ennek a hatalmas családregénynek színtere főként Kalifornia, s a kaliforniai Salinas városa. De a sokfelé ágazó és sokfelől egybefutó cselekményekből szinte határtalan körkép rajzolódik elő: a századeleji Amerika bonyolult társadalmi ellentmondásokkal zsúfolt, látványos freskója. Két család története bontakozik ki a regény lapjain, s a Trask fiúk sorsa szorosan egybefonódik az író, John Steinbeck családjának sorsával. A váltakozó nemzedékek sora, de elsősorban az író, John Steinbeck családjának sorsával. A váltakozó nemzedékek sora, de elsősorban az író nagyapja, az Írországból bevándorolt Samuel Hamilton életútja híven tükrözi az amerikai demokrácia illúziójának leépülési folyamatát. Át- meg átszövik a regényt a szerelem szálai: a bajt hozó, sötét erő testesül meg a gyalázatosan romlott Kate alakjában, s a történet végén egy erős, igaz érzés ragyog fel, két fiatal élet megváltó, boldog ígérete.
A népszerű regényből 1954-ben Elia Kazan készített filmet, James Dean főszereplésével. Az Édentől keletre filmváltozatát 1965-ben láthatta a hazai közönség.

imgbox.com/g/l7mwNWjOQ7

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 12:08
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 12:08
Termék megtekintve: 334

A Fehér Törzsfőnök (Thomas Mayne Reid) 1993 (5kép+tartalom )

Biológia Érettségi Feladatgyűjtemény (Emelt szint) 2017

Szívhang 64. Születésem Titka (Alice Grey) 1996 (2kép+tartalom )

A Bűnös Mindig Fél (James Hadley Chase) 1989 (8kép+tartalom )

National Geographic 1998/January (Angol)

Magnókazetta (Ver. 71) Sony CHF60 (teszteletlen& #41;

Epson Printer Software Photo R220 CD (2005) teszteletlen

Hűtőmágnes 12db-os Kerámia Új Erős (Horvát)

Szép Lak 1997/12. szám December (6kép+tartalom )

PC Ház HDD Tartója (2db 3. 5 colos HDD-nek)

Diéta és Fitness 1999/10 Október (42. szám) tartalomjegyzékkel

Állatok a Vadonban (Fecske Csaba) 2019 (9kép+tartalom )

Visszajövök, Flórikám (Balázs Anna) 1983 (10kép+tartalo m)

D'Herquancy Grófné (Daniel Lesueur) 1928 (szétesik, viseltes) 8kép+tart

A Nap és a Hold Jegyében - A Mérleg (1994) 8kép+tartalom

Autó Kettő 1998/7 Július (SK autó) 10kép+tartalom

A Gyilkos Lady (Clark Conelli) 1989 (Walker Felügyelő sorozat)

Panasonic Hálózati Táp 6. 5V 350mA (PQLV209CE) ; tesztelve

IDE HDD Kábel (Ver. 19) teszteletlen

A Szimfonikus Költemény (Jean Chantavoine) 1964 (6kép+tartalom )