Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 17.

Édentől Keletre (John Steinbeck) 1972 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311015

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 13 óra
2026. Febr. 10. 12:08

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13602)

Édentől Keletre (John Steinbeck) 1972

belül két lap alsó sarka enyhén foltos, borító belül foltos, kötés megtört
kívül a borító foltos, lapélek enyhén foltosak, díszborító sérült-javított

Kiadó : Európa Könyvkiadó , Budapest / Újvidéki Forum Lap- és Könyvkiadó Vállalat (közös kiadás)
Kiadás Éve : 1972 , 150.000 példány
Eredeti címe : East of eden
Nyelve : Magyar , fordította: Szinnai Tivadar
Azonosító : EU 127-c-7172
Típus : filmregény
Oldalak száma : 680 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19.5 x 15 x 3 cm és 655gramm
Készítette : Szabadkai Minerva Könyvkiadó Vállalat Nyomdája
Eredeti ára : 63.- Ft

Ennek a hatalmas családregénynek színtere főként Kalifornia, s a kaliforniai Salinas városa. De a sokfelé ágazó és sokfelől egybefutó cselekményekből szinte határtalan körkép rajzolódik elő: a századeleji Amerika bonyolult társadalmi ellentmondásokkal zsúfolt, látványos freskója. Két család története bontakozik ki a regény lapjain, s a Trask fiúk sorsa szorosan egybefonódik az író, John Steinbeck családjának sorsával. A váltakozó nemzedékek sora, de elsősorban az író, John Steinbeck családjának sorsával. A váltakozó nemzedékek sora, de elsősorban az író nagyapja, az Írországból bevándorolt Samuel Hamilton életútja híven tükrözi az amerikai demokrácia illúziójának leépülési folyamatát. Át- meg átszövik a regényt a szerelem szálai: a bajt hozó, sötét erő testesül meg a gyalázatosan romlott Kate alakjában, s a történet végén egy erős, igaz érzés ragyog fel, két fiatal élet megváltó, boldog ígérete.
A népszerű regényből 1954-ben Elia Kazan készített filmet, James Dean főszereplésével. Az Édentől keletre filmváltozatát 1965-ben láthatta a hazai közönség.

imgbox.com/g/l7mwNWjOQ7

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 12:08
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 12:08
Termék megtekintve: 332

Történelem 5. Tankönyv (2015) 6kép+tartalom

Ki(s)számo ló (2010) 11. kiadás (4kép+tartalom )

Tejút (Alekszandr Borscsagovszkij 1; 1971 (10kép+tartalo m)

Taksun TS-898 Számológép (sérült, teszteletlen)

Plüss (Ver. 22) Maci 12cm

Az Üvegbura (Sylvia Plath) 1981 (8kép+tartalom )

Romana 27. Új Fellobbanás (Leigh Michaels) v2 (romantikus 1;

Kerámia Bögre (Ver. 3) Star Wars MG23469

Map of Bangkok (1998) térkép

LEGO Katalógus 2003 (hiányos)

Nesquik Tolltartó Doboz Sárga (2016) új bontatlan

Playboy 2007/4 Április (poszterral 1; 9kép+tartalom

Floppy Lemezek (Ver. 1) 5. 25-ös 9db (teszteletlen& #41;

Mike Oldfield - The Best of (Part 2) kazetta (teszteletlen& #41;

Goldstar TV Táv (105-230A) hiányos (rendben működik)

CHIP Archívum 2005/01 - 2006/06 (CD) 2006 (jogtiszta) ;

Kórház a Város Szélén (Jaroslav Dietl) 1993 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Művészettörténet 1959 (4kép+tartalom )

Morajló Messzeség (Kovai Lőrinc) 1973 (7kép+tartalom )

Adatkábel USB-s (talán iPhone) teszteletlen (Ver. 2) Fehér