Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 24.

Édentől Keletre (John Steinbeck) 1972 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311015

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 16 nap, 11 óra
2026. Febr. 10. 12:08

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13631)

Édentől Keletre (John Steinbeck) 1972

belül két lap alsó sarka enyhén foltos, borító belül foltos, kötés megtört
kívül a borító foltos, lapélek enyhén foltosak, díszborító sérült-javított

Kiadó : Európa Könyvkiadó , Budapest / Újvidéki Forum Lap- és Könyvkiadó Vállalat (közös kiadás)
Kiadás Éve : 1972 , 150.000 példány
Eredeti címe : East of eden
Nyelve : Magyar , fordította: Szinnai Tivadar
Azonosító : EU 127-c-7172
Típus : filmregény
Oldalak száma : 680 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19.5 x 15 x 3 cm és 655gramm
Készítette : Szabadkai Minerva Könyvkiadó Vállalat Nyomdája
Eredeti ára : 63.- Ft

Ennek a hatalmas családregénynek színtere főként Kalifornia, s a kaliforniai Salinas városa. De a sokfelé ágazó és sokfelől egybefutó cselekményekből szinte határtalan körkép rajzolódik elő: a századeleji Amerika bonyolult társadalmi ellentmondásokkal zsúfolt, látványos freskója. Két család története bontakozik ki a regény lapjain, s a Trask fiúk sorsa szorosan egybefonódik az író, John Steinbeck családjának sorsával. A váltakozó nemzedékek sora, de elsősorban az író, John Steinbeck családjának sorsával. A váltakozó nemzedékek sora, de elsősorban az író nagyapja, az Írországból bevándorolt Samuel Hamilton életútja híven tükrözi az amerikai demokrácia illúziójának leépülési folyamatát. Át- meg átszövik a regényt a szerelem szálai: a bajt hozó, sötét erő testesül meg a gyalázatosan romlott Kate alakjában, s a történet végén egy erős, igaz érzés ragyog fel, két fiatal élet megváltó, boldog ígérete.
A népszerű regényből 1954-ben Elia Kazan készített filmet, James Dean főszereplésével. Az Édentől keletre filmváltozatát 1965-ben láthatta a hazai közönség.

imgbox.com/g/l7mwNWjOQ7

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 12:08
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 12:08
Termék megtekintve: 337

Casablanca Hordozható DVD Lejátszó CT30710 (hibás)

Röviditalos Pohár (Ver. 1) Gravírozott Aranyozott (kb. 1980)

Kémia 7. Tankönyv (2015)

Odüsszeusz Hazatér (Eyvind Johnson) 1976 (10kép+tartalo m)

Autó-Motor 2001/1 (poszter: Suzuki) Toyota Crown 1976 (10kép+tartalo m)

Ódon Erdély I. (Sas Péter) 1986 (8kép+tartalom )

National Geographic Magyarország 2007/2 Február (hiányos) 10kép+tartal

RCA Kábel (Ver. 28) RCA/3. 5 Jack 20cm (teszteletlen& #41;

Kerámia Kutya Pici 4cm

Sony Xperia Z1 Compact (2012) Üres Doboz (Ver. 1)

Szép Lak 2000/7. szám Július (6kép+tartalom )

Emberek az Űrben (John Heinerman) 1991 (viseltes) 5kép+tartalom

McDonald's Játék (Ver. 11) Majom (2000)

Mondd Mondatban! (Hernádi Sándor) 1991 (8kép+tartalom )

Disney Kifestőkönyv (No. 50 140/3)

Különös Kérő (Amanda Quick) 1998 (8kép+tartalom )

Muzica Bizantina III. (2002) CD (jogtiszta) ; egyházi zene

Öngyújtó Kengurus Australia (teszteletlen& #41;

Samsung Winner WQ-31R Video (hibás) táv nincs

Transformers - Első Optimus Megatron Ellen a Végső Ütközet (2004) DVD