Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Egy Jenki Arthur Király Udvarában (Mark Twain) 1980 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062314373

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 19 óra
2024. Ápr. 30. 13:06

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10467)

Egy Jenki Arthur Király Udvarában (Mark Twain) 1980
A Világirodalom Remekei 8.sorozat

belül szép állapotú, foltokat nem láttam, három lap teteje enyhén sérült
kívül a borító kopottas és foltos

Kiadás Éve : 1980 , 2.kiadás , 154.250 példány
Eredeti címe : A Connecticut Yankee in King Arthur's Court (1905)
Nyelve : Magyar , fordította: Réz Ádám , utószó: Török András
Azonosító : ISBN 963 07 1915 0 , ISSN 0133-395X
Típus : filmregény
Oldalak száma : 344 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 2 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (7978.66-14-1)
Eredeti ára : 30.- Ft

Ez a regény a XIX. század irodalmának egyik legmaróbb szatírája. Egy jenki az amerikai Connecticut államban egy verekedésnél súlyos ütést kap a fejére, és amikor magához tér, a VI. század Angliájában találja magát, a legendás Arthur király udvarában. Mark Twain felvonultatja a lovagregények ismert hőseit: Lancelotot, Keyt, Merlint, a varázslót meg a többieket - nem beszélve magáról Arthur királyról és a gyönyörű Guinevra királynéról. Mulatságos epizódok egész során át mutatja be a VI. és a XIX. század találkozását. Humora és iróniája azonban elsősorban nem a lovagvilágot teszi nevetségessé: saját korának társadalmát gúnyolja ki ebben a mulatságos, nagyszerű regényben.

Előszó 5
Néhány magyarázó szó 7
Az elveszett ország története
Camelot 15
Arthur király udvara 17
A kerek asztal lovagjai 22
Sir Dindan, a humorista 27
Egy ötlet 30
A napfogyatkozás 35
Merlin vára 41
A főnök 47
A lovagi torna 53
A civilizáció kezdetei 58
A jenki kalandokat keres 62
Lassú kínzás 70
Szabadok! 74
"Védd magad, uram!" 82
Sandy meséje 85
Morgan le Fay 93
Egy királyi lakoma 99
A királyné börtönében 107
A kóbor lovasság mint szakma 116
Az óriás kastélya 119
A zarándokok 126
A szent kút 138
A kút feltámasztása 148
Egy konkurrens varázsló 156
Egy felvételi vizsga 166
Az első hírlap 178
A jenki és a király inkognitóban utazik 188
Betanítom a királyt 196
A himlősök kunyhója 200
Az udvarház tragédiája 206
Marco 216
Dowley megaláztatása 223
Politikai gazdaságtan a hatodik században 229
A jenkit és a királyt eladják rabszolgának 241
Szomorú epizód 252
Harc a sötétben 259
Kutyaszorítóban 263
Sir Lancelot és a mentőlovagok 270
A jenki megvív a lovagokkal 273
Három év múlva 283
Egyházi átok 291
Háború! 295
A homoksáv csatája 307
Cralence utószava 319
A szerző utószava 323
Utószó / Török András 325
Tartalom 329

imgbox.com/g/75PChvwjqG

Árverés kezdete: 2024. Márc. 31. 13:06
Árverés vége: 2024. Ápr. 30. 13:06
Termék megtekintve: 139

Noé Bárkája (Surányi Miklós) 1927 (5kép+tartalom )

Romana 226. Meztelen Ajándék (Vicki Lewis Thompson) 2000 (Romantikus 1;

Univerzum 1975/5 (218. kötet) Az Ezer Isten Völgye (viseltes) 6kép+tart

Otthon 2001/4. szám Április (tartalomjegyz ékkel)

Polski Fiat 125p Hűtőrács Sárgaréz (1974) 1. 3 kilós

Űrlapkitöltő 98 (CD) jogtiszta (erősen karcos)

Italos Pohárka Készlet 5db-os Üveg

Három Értekezés a Szexualitásról (Sigmund Freud) 1995 (6kép+tartalom )

Aimex S-mini Hagyományos Fényképezőgép (kb. 1996) újszerű

IPM 1994/10 Október (6kép+tartalom )

MSZMP Filozófia Tanfolyama Számára III. Évfolyam 1-2. (1958-59)

Stetson Szemüveg Tok Acélbetétes (viseltes)

Mami 10. Itt, Ott Mindenütt (Susanne Svanberg) 1993 (romantikus 1;

Colas Breugnon (Romain Rolland) 1982 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

Autós Töltő miniUSB-s (sérült, teszteletlen)

Júlia 63. Hozzád Menekülök (Kate Walker) 1993 (Romantikus 1;

Viva Villa! (John Reed) 1982 (8kép+tartalom )

Elka 55 Kasszagép (Magyar Posta) kb. 1980 (sérült)

Coca Cola Carbonation Tester (Made in USA , Texas) 1991 (sérült)

A Párduc (Révay József) 1963 (Ifjúsági) 5kép+tartalom