Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 29.

Egy Rózsaszál Szebben Beszél... (Bókay János) 1978 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062319736

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 3 nap, 9 óra
2026. Febr. 02. 09:06

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13721)

Egy Rózsaszál Szebben Beszél... (Bókay János) 1978

belül foltokat nem láttam, első két üres lap hiányzik
kívül a borító és a lapélek enyhén foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1978 , 5.kiadás , 50.000 példány
Azonosító : ISBN 963 330 144 0 , Z 3140/5
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 372(-4!) oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2.5 cm és 340gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (78.5078.66-14-1)
Eredeti ára : 36.- Ft

Bókay János utolsó írása zenés színpadaink egyik legnépszerűbb repertoárdarabjának, Kacsoh Pongrác János vitézének regénye. Bókay vérbeli írói talentummal, számtalan szerteágazó szálból szövögeti sokrétű és mégis egységes képpé a mintegy fél évszázada változatlan sikerű daljáték keletkezésének történetét. Plasztikus portrét fest mindazokról, akik e történetben szerepet játszottak. Főhősei a zeneköltő mellett Heltai Jenő, Beöthy László és a szövegíró Bakonyi Károly.
A kortárs szeretetével felelevenített portrék, az ügyesen szőtt cselekmény háttereként pedig folyvást ott él, mozog a század elejének színházi világa, a kor társadalmának a szemtanú hitelt adó vonásaival megrajzolt hangulatos képe.

Előjáték 5
Egy daljáték születik 141
A siker 249
Epilógus 358
Néhány szó a regényem után 359
Kacsoh Pongrác művei 361
Forrásmunkák 362
Tartalom 363

imgbox.com/g/VsDc8Fz2oJ

Árverés kezdete: 2026. Jan. 03. 09:06
Árverés vége: 2026. Febr. 02. 09:06
Termék megtekintve: 238

Aleksander Rodczenko (German Karginow) 1981 (Lengyel nyelvű)

Autó Kettő 2001/5 Május (10kép+tartalo m)

Sokszínű Matematika 2. Első Félév (2011) 7kép+tartalom

Enyém, Tied, Övé (Jókai Mór) 1959 (8kép+tartalom )

Az Arany Ember (Jókai Mór) 1954 (8kép+tartalom )

LEGO Katalógus 1993 (Magyar) hiányos

Hálózati Adapter (BT-1010) 9V 300mA (sérült, teszteletlen)

The Blue Diamond (Sherlock Holmes) 2016 (8kép+tartalom )

Celladam-Kór (Kende Péter) 1987 (3kép+tartalom )

Pink Floyd - Dark Side of the Moon (kazetta) teszteletlen

Ray Sullivan Második Élete (Jean-Claude Heberle) 1988 (3kép+tartalom )

Dallasi Férfiak (Burt Hirschfeld) 1991 (4kép+tartalom )

Kristály Sooter's Óra (kb. 1993) Ver. 2 (működik)

Kerti Kalendárium 1993/10 Október

Romana 1993/2 Tavaszi Különszám (2kép+tartalom )

A Nagy Asszony Titka (1994) viseltes (9kép+tartalom )

Szalvéta (Ver. 231) papír (retró)

Tappancs 231. 2022/7 Szeptember (melléklettel& #41; 10kép+tartalom

Samsung TV Távirányító (hibás, hiányos)

ZTE Hálózati Töltő (STC-A22O50U8- A) Ver. 3 (5V 700mA) teszteletlen