Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 7.

Egymás Szemében (Szilvási Lajos) 1985 (foltmentes) 10kép+tartalom Termékkód: 1062291446

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 15 óra
2026. Jan. 24. 18:19

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13356)

Egymás Szemében (Szilvási Lajos) 1985

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1985 , 3.kiadás
Azonosító : ISBN 963 15 2921 5 , SZ 4204-H-8587
Oldalak száma : 456 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2.5 cm és 335gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (84.3120)
Eredeti ára : 72.- Ft

"Mondd, szeplős... ugye a mi gyerekünk nem lesz olyan magányos, mint mi voltunk, ameddig te nem voltál énnekem, és én nem voltam teneked?" - kérdi Tamara, e történet leány főszereplője a naplójában a fiútól, Attilától, aki mindenki másnál fontosabbá lett fiatal életében.
Mert voltaképpen két napló, két tizenhét esztendős diák - Attila és Tamara - naplója e Szilvási-regény: élmények és reflexiók, amelyeket elmúló évszázadunk negyedik negyedének kezdetén vetettek papírra mind a ketten, önkéntelenül és önmaguknak - s ezért kíméletlenül őszintén - vallva arról, milyenek is egymás szemében, és milyen a szemükben a világ, a szűkebb és tágabb társadalom, amely megannyi hatással, megannyi emberi erénnyel és bűnnel, a magán- és közerkölcs törvényei ellen elkövetett vétkekkel kényszeríti gondolkodásra - mérlegelésre és ítélkezésre - a serdülő fiú és serdülő lány szívét és elméjét. Alakuló - tehát kiforratlan és ellentmondásos - egyéniségükre alkalmasint élethossziglani érvényességgel hatnak azok a társadalmi összeütközések és fejlemények (a becsületes ember vereséggel végződő viaskodása a közéleti becstelenséggel), amelyek az olvasónak akár a saját életéből is származhattak volna e történet lapjaira. Rezonanciát - egymáshoz tartozást - kereső már-nem-gyerek és még-nem-felnőtt Attila is, Tamara is. Alig kibomló szerelmük válsága is ebből a küszöbhelyzetből adódik a bizalmatlansággal fertőzött társadalomban, amelynek napjainkra kialakult krízisét - ennek előjeleit ábrázolva - csaknem másfél évtizede is jelezte már e regény.

imgbox.com/g/9JgA7aRV44

Árverés kezdete: 2025. Dec. 25. 18:19
Árverés vége: 2026. Jan. 24. 18:19
Termék megtekintve: 358

LEGO Leírás 3178-1 (2010) (4584654)

National Geographic Magyarország 2005/1 Január (hiányos) 10kép+tartalo

Honthy Hanna (Gál György Sándor) 1974 (10kép+tartalo m)

Szám és Jelkártya I. osztály (új bontatlan)

Elektromos Húsdaráló (Tesco MGSS12) 400W (új, hiányos)

Az Élő Víz (Vaclav Deyl) 1967 (8kép+tartalom )

Baba Laptop (elem kifolyt) teszteletlen

Cateye Kerékpár Hátsó Villogó (TL-LD170) sérült de rendben működik

Samsung DDR1 266MHz 128MB RAM (Ver. 1) teszteletlen

Skina AW-220 Fényképezőgép újszerű

Édes Anna DVD (1958) 2006 (új bontatlan) jogtiszta

Szerelmes Éveink (Szalay Károly) 1986 (3kép+tartalom )

Aranyásók (Bret Harte) 1968 (szétesik) 6kép+tartalom

Solutions Pre-Intermediate Munkafüzet (2019)

Nat Turner Vallomásai (William Styron) 1974 (10kép+tartalo m)

RCA Kábel (Ver. 6) átalakító (teszteletlen& #41;

Plüss (Ver. 24) Kölyökkutya

Gyilkosság az Intézetben (1981) szétesik (7kép+tartalom )

Autó-Motor 2002/1 (10kép+tartalo m)

Tiffany 126. Menyasszonyt a Királynak! (Diana Palmer) 3kép+tartalom