Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Júl 27.

Egymás Szemében (Szilvási Lajos) 1985 (foltmentes) 10kép+tartalom Termékkód: 1062291446

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 22 másodperc
2024. Aug. 01. 13:01

1.000 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10815)

Egymás Szemében (Szilvási Lajos) 1985

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1985 , 3.kiadás
Azonosító : ISBN 963 15 2921 5 , SZ 4204-H-8587
Típus : Szépirodalmi regény
Oldalak száma : 456 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2.5 cm és 335gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (84.3120)
Eredeti ára : 72.- Ft

"Mondd, szeplős... ugye a mi gyerekünk nem lesz olyan magányos, mint mi voltunk, ameddig te nem voltál énnekem, és én nem voltam teneked?" - kérdi Tamara, e történet leány főszereplője a naplójában a fiútól, Attilától, aki mindenki másnál fontosabbá lett fiatal életében.
Mert voltaképpen két napló, két tizenhét esztendős diák - Attila és Tamara - naplója e Szilvási-regény: élmények és reflexiók, amelyeket elmúló évszázadunk negyedik negyedének kezdetén vetettek papírra mind a ketten, önkéntelenül és önmaguknak - s ezért kíméletlenül őszintén - vallva arról, milyenek is egymás szemében, és milyen a szemükben a világ, a szűkebb és tágabb társadalom, amely megannyi hatással, megannyi emberi erénnyel és bűnnel, a magán- és közerkölcs törvényei ellen elkövetett vétkekkel kényszeríti gondolkodásra - mérlegelésre és ítélkezésre - a serdülő fiú és serdülő lány szívét és elméjét. Alakuló - tehát kiforratlan és ellentmondásos - egyéniségükre alkalmasint élethossziglani érvényességgel hatnak azok a társadalmi összeütközések és fejlemények (a becsületes ember vereséggel végződő viaskodása a közéleti becstelenséggel), amelyek az olvasónak akár a saját életéből is származhattak volna e történet lapjaira. Rezonanciát - egymáshoz tartozást - kereső már-nem-gyerek és még-nem-felnőtt Attila is, Tamara is. Alig kibomló szerelmük válsága is ebből a küszöbhelyzetből adódik a bizalmatlansággal fertőzött társadalomban, amelynek napjainkra kialakult krízisét - ennek előjeleit ábrázolva - csaknem másfél évtizede is jelezte már e regény.

imgbox.com/g/9JgA7aRV44

Árverés kezdete: 2024. Júl. 02. 13:01
Árverés vége: 2024. Aug. 01. 13:01
Termék megtekintve: 198

Bill Gates és a Microsoft Regénye (1996) Ver. 1 (foltmentes 1; 5kép+tarta

Ígéretek (Francine Pascal) 1991 (8kép+tartalom )

Romana 202. Egy Kis Melegség (Jackie Merritt) 1999 (6kép+tartalom )

A Központ (Tom Clancy-Steve Pieczenik) 1995 (5kép+tartalom )

Bragelonne Vicomte II. (Alexandre Dumas) 1972 (9kép+tartalom )

Sárkányok Barlangja (Popper Péter) 2010 (7kép+tartalom )

Napszemüveg Tok (Ver. 3) Szövet Fekete 18x8cm

Kisszótár Sorozat - Idegen Szavak Szótára (1978) 5. kiadás

Szép Lak 1999/4. szám Április (6kép+tartalom )

Női Retro Mini Karóra Zarja (Szovjet) sérült

Tisztes Úriház (Émile Zola) 1961 (5kép+tartalom )

Virágzó Élet (F. Panfjorov) 1949 (4kép+tartalom )

Romana 115. Ölelés a Dzungelben (Joanna Neil) 1996 (2kép+tartalom )

Újabb 12 Kedvenc Mese (Kovács Andrea) 2008 (újszerű foltmentes)

Spéci 1994/8. szám

Asztali Lámpa Alkatrészek (42TYZ-12 Szinkronmotorral&# 41;

Halálos Örökségek (Csengery Ervin) 1988 (szétesik) 8kép+tartalom

A Trükk (Lawrence Sanders) 1996 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

Júlia 62. Csak Egy Vacsorára (Tracy Sinclair) 1993 (Romantikus 1;

Vörös Lovas (Stephen Coonts) 1996 (5kép+tartalom )