Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 26.

Egymás Szemében (Szilvási Lajos) 1985 (foltmentes) 10kép+tartalom Termékkód: 1062291446

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 5 óra
2026. Febr. 23. 18:19

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13625)

Egymás Szemében (Szilvási Lajos) 1985

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1985 , 3.kiadás
Azonosító : ISBN 963 15 2921 5 , SZ 4204-H-8587
Oldalak száma : 456 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2.5 cm és 335gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (84.3120)
Eredeti ára : 72.- Ft

"Mondd, szeplős... ugye a mi gyerekünk nem lesz olyan magányos, mint mi voltunk, ameddig te nem voltál énnekem, és én nem voltam teneked?" - kérdi Tamara, e történet leány főszereplője a naplójában a fiútól, Attilától, aki mindenki másnál fontosabbá lett fiatal életében.
Mert voltaképpen két napló, két tizenhét esztendős diák - Attila és Tamara - naplója e Szilvási-regény: élmények és reflexiók, amelyeket elmúló évszázadunk negyedik negyedének kezdetén vetettek papírra mind a ketten, önkéntelenül és önmaguknak - s ezért kíméletlenül őszintén - vallva arról, milyenek is egymás szemében, és milyen a szemükben a világ, a szűkebb és tágabb társadalom, amely megannyi hatással, megannyi emberi erénnyel és bűnnel, a magán- és közerkölcs törvényei ellen elkövetett vétkekkel kényszeríti gondolkodásra - mérlegelésre és ítélkezésre - a serdülő fiú és serdülő lány szívét és elméjét. Alakuló - tehát kiforratlan és ellentmondásos - egyéniségükre alkalmasint élethossziglani érvényességgel hatnak azok a társadalmi összeütközések és fejlemények (a becsületes ember vereséggel végződő viaskodása a közéleti becstelenséggel), amelyek az olvasónak akár a saját életéből is származhattak volna e történet lapjaira. Rezonanciát - egymáshoz tartozást - kereső már-nem-gyerek és még-nem-felnőtt Attila is, Tamara is. Alig kibomló szerelmük válsága is ebből a küszöbhelyzetből adódik a bizalmatlansággal fertőzött társadalomban, amelynek napjainkra kialakult krízisét - ennek előjeleit ábrázolva - csaknem másfél évtizede is jelezte már e regény.

imgbox.com/g/9JgA7aRV44

Árverés kezdete: 2026. Jan. 24. 18:19
Árverés vége: 2026. Febr. 23. 18:19
Termék megtekintve: 373

IDE Floppy Kábel (Ver. 6) teszteletlen

Otthon 2001/10. szám Október (melléklettel& #41;

TELMARK PC Ház Álló (bal oldala hiányzik)

Audi Ablakmosó Tartály 2. 8L (3BO 955 453M) 1997 (bontott)

Szívhang 68. Többé Nem Tévedek (Lilian Darcy) 1996 (2kép+tartalom )

Romana 35. Utazás Egy Idegennel (Joanna Mansell) v1 (romantikus 1;

Tanulj Szórakozva Pogóval - Ellentétek (2009)

A Legnagyobb Tét (Nemere István) 1990 (5kép+tartalom )

Sony Vaio (PGC-41214M 1; Laptop (2012) bontott Hűtés (teszteletlen& #41;

A Pöttyös Nyakörv (1984) VCD

Tamashi LX-1 Rádió (kb. 1994) sérült, hiányos

LEGO Leírás 662 (1976) (98342)

Júlia 219. Rivaldafény (Valerie Parv) 2000 (romantikus 1;

Egy Bűntény (1993) DVD (2004) jogtiszta

Számológép CD-402 (sérült, hiányos) teszteletlen

Halálra Várva (Bende Ibolya) 1987 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Egy Piszkos Háború (E. M. Nathanson) 1991 (8kép+tartalom )

Franco Solo 17. Gyilkosság Sacramentoban (1991) 6kép+tartalom

Bovaryné (Gustave Flaubert) 1965 (8kép+tartalom )

A Szebeni Fiúk (Lengyel Balázs) 1987 (foltmentes 1; 8kép+tartalom