Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 28.

El Camino - Az Út (Tolvaly Ferenc) 2005 (foltmentes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062269992

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 12 nap, 8 óra
2024. Ápr. 10. 03:57

2.000 Ft Villámár

  zozozozo (38 ) starY.gif
  Minősítések száma: 38
Pozitív minősítés: 38 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10216)

El Camino - Az Út (Tolvaly Ferenc) 2005
kemény borítós (a díszborító is barna színű)

szép újszerű állapotú és foltmentes

Kiadó : Kortárs Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 2005
Azonosító : ISBN 963 9593 24 9
Oldalak száma : 312 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 13 x 2.5 cm és 345gramm
Készítette : Reálszisztéma Dabasi Nyomda Rt.
Eredeti ára : 2750.- Ft (forrás: http://nektar.oszk.hu/hu/manifestation/2576179)

Miféle útikönyv ez? S tényleg az-e? Hiszen csak egy XVI. századi térkép van benne, nincs benne jó vendéglők listája, s bizony fénykép sem.
Mert csak egy bizonyos értelemben beszél a Spanyolország északi részén végighúzódó majd 800 kilométeres útról, amelyet több száz éve emberek milliói tesznek meg, hogy elérjenek a középkor óta az európai zarándokhelyek leghíresebbjéhez, Santiago de Compostelába, Szent Jakab sírjához.
Tolvaly Ferenc főhőse a pénzfitogtató, pökhendi luxusszórakozások után, egy súlyos balesetből felgyógyulva méri meg önmagát, képes lesz-e gyalogszerrel megjárni a Santiago de Composelába vezető utat és ott újra találkozni egy alig ismert lánnyal. Nem csak fizikai kihívás ez. A Bibliát kevéssé ismerő, hihetetlen ember számára ez a testi tortúra látomásos, egyben megvilágosító belső úttá válik. A gyerekkora után már majdnem elfeledett nélkülözést, az egyszerűbb világot visszatanuló férfi nagy kalandja is mindez a rendkívül gazdag múltú spanyol földön. S mivel a középkor óta a Camino állomásait jelentő falucskák, kisvárosok képe szinte alig változott, számos legenda, történet elevenedik meg a napi tízenöt órás menetelések alatt egy inkvizíciótól megcsömörlött XVI. századi pap leírásai nyomán, helyenként szürreális elegyet alkotva az önmagát kutató férfi életének, emlékeinek mozaikdarabjaival. Egyedül az úton, amelyen régmúlt és jelen, valóság és fikció megrendítően összekeveredik, mégis közelebb visz az elfogadó nyugalomhoz, a fájdalom, a nehézségek megértéséhez.
Az író a valóságban is megtette ezt az utat, s filmesként is megörökítette. Amit azonban most olvasunk, az vérbeli regény, a megtalált nyugalomhoz és szabadsághoz vezető lelki útról, arról a titokról, amelytől a kor embere oly távol szakadt.

imgbox.com/g/vNPdhcx7tt

Árverés kezdete: 2024. Márc. 11. 02:57
Árverés vége: 2024. Ápr. 10. 03:57
Termék megtekintve: 272

Bianca 55. Tisztesség Ne Essék (Cathy Gillen Thacker) v1 (romantikus 1;

UFO Magazin 2009/2 Február (209. szám) 6kép+tartalom

Romana 67. Görög Játékok (Helen Brooks) 1994 (6kép+tartalom )

Dr. Anders 13. Cserbenhagyásos Gázolás (Alexa Alexandra) 1991 (6kép+ta

Janine 39. Kiérdemelt Szerelem (M. R. Heinze) 1994 (8kép+tartalom )

Népszava Évkönyv 1971 (foltos) 7képpel

Nokia 3120 (Ver. 12) 2004 (hibás) sérült

Szívhang 66. A Megvalósult Álom (Christine Adams) 1996 (Romantikus 1;

Autósoknak a Magyar Autóklubról (1974) 8kép+tartalom

Női Karóra (Ver. 17) LCD Quartz (hiányos, sérült, teszteletlen)

Vízválasztó (Szilvási Lajos) 1975 (dedikált) 10kép+tartalom

Autóvillamosság (Tömösy-Frank& #41; 1978 (szétesik) 10kép+tartalom

Nyuszi Elemes (kb. 1993) Korea (hiányos, hibás)

Szívhang 26. Rendkívüli Ügyelet (Jenny Ashe) 1994 (2kép+tartalom )

Négyen a Bunkerban (Tadeusz Holuj) 1962 (5kép+tartalom )

Praktika 2002/9. szám Szeptember (tartalomjegyz ékkel)

Júlia 2000/6 Különszám v2 3db Romantikus (2kép+tartalom )

T-Mobile Készülékkatalógus (2005)

Szilvia 42. Egy Nő Nem Adja Fel (Ilona Déry) 1994 (Romantikus 1;

Univerzum 1970/12 (166. kötet) A Föld Meghal a Fákkal