Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Előtanulmányok a Szép Epikus Korszakunk című Regényhez (1982) Termékkód: 1062151646

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 17 óra
2026. Febr. 03. 20:52

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13712)

Előtanulmányok a Szép Epikus Korszakunk című Regényhez (Csaplár Vilmos) 1982

a könyv szép állapotú
díszborító sérült

Kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1982
Azonosító : ISBN 963 271 758 9 , MA 4150 , kiadványszám 4749
Típus : elbeszélések
Oldalak száma : 204 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 cm (240gramm)
Készítette : Széchenyi Nyomda , Győr (K-1115)
Eredeti ára : 25.-Ft

Az Árvízmentesítő Társulat volt zsilipőre, fél lábára béna, háborús rokkant, hanyatt dönti a feleségét a padlón, és egy faszenes vasalóval vasalni kezdi az asszony újabb gyerektől gömbölyödő hasát, Kiss mérnök dereka viszont tovább vastagodik. Egy biológia-földrajz-testnevelés szakos, "évszázados tapasztalattal" rendelkező tanár összegörnyed a szörpautomata előtt, mint egy szükségét végző kutya, egy XIV. századi templomszolga taligán tolja plébánosa tetemét a temetőbe. A város egyik ablakából véres húsdarabok, emberi végtagok hullnak, egy építkezésen dolgozó segédmunkás leesik a második emeleti állványról, és bordáit összetörik az utána repülő téglák: ez az esemény bizonyos mértékig mindenre kihatással van, akár évszázadokkal a baleset előtt történt, akár hónapokkal később C. községben, a Matsópuszta felé vezető út lejtőjén esténként és éjszakánként szokatlan száguldozás kezdődik.
"Amit látok, sokszor szinte megfogalmazhatatlan, ráadásul az az érzésem, hogy krónikaírásomat bármikor félbeszakíthatják, krónikám lapjait pedig szétfújja a szél"- mondja az író egy vele készült interjúban. E könyv lapjait azonban nem a szél fújta szét. Olvasva a töredékeknek látszó előtanulmányok-at és a közéjük csúsztatott szövegeket, az író által meghatározott sorrendben, egyre inkább az az érzésünk, hogy az előtanulmányok név az állandóan változó regény egyik legújabb álneve.

Kutatás: Hősök
Kiss 9
Szomszédok 43
Szomjúság 46
Tér és idő 48
Turizmus 53
Kocsmában 55
Bepillantás a folyamatba 58
Csölle nagymama 60
Képek egy állami tisztviselő gyerekkorából 64
Emlék 75
Képzeletünk titkos Hajnalkája 80
Háttérrajzok
Az író iskolái 99
Nemzeti életünkről 116
Hogyan születnek meg hőseink 132
Szociográfia 146
Tartalom 195

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/WJ0RhzCGwy

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 20:52
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 20:52
Termék megtekintve: 683

Az Érthető Matematika 12. Tankönyv (2020) Ver. 2 (6kép+tartalom )

Az Angyal - Az Elkeseredett Diplomata (1968) VCD (feliratos) ;

RacerX RC Táv 27MHz (sérült) működik (teszteletlen& #41;

Nokia Headset (HS-7) Ver. 2 (teszteletlen& #41;

Mitsubishi Trium Galaxy D2 (1999) teszteletlen

Ébredő Szenvedély (Monique Dubois) 1993 (8kép+tartalom )

Autó Motor 1993/16 (10kép+tartalo m) Jensen Healey

Univerzum 1975/5 (218. kötet) Az Ezer Isten Völgye (viseltes) 6kép+tart

Orvos a Családban I. (Tolnai) 1937 (9kép+tartalom )

Vodafone Kártya (SIMkártya nélkül) Ver. 5

Madarat Tolláról (Kapocsy György) 1970 (10kép+tartalo m)

Scart / 2xRCA Átalakító Kábel (Ver. 1) 150cm (teszteletlen& #41;

Hammer World 2012/11. szám November (No. 249) poszterrel

Samsung GT-S6310N Rövid Kezelési Útmutató (2013)

Észak Hajnala (Nyikolaj Nyikityin) 1953 (8kép+tartalom )

Ricky Martin - A Medio Vivir (kazetta) 1995 (teszteletlen& #41;

Magyar Tragédia: A Trianoni Békediktátum (Vécsey Aurél) 8kép+tartalom

Keresztutak (Danielle Steel) 1999 (megkímélt) ; 5kép+tartalom

Sötét Boltok Utcája (Patrick Modiano) 1980 (10kép+tartalo m)

Emberek az Űrben (John Heinerman) 1991 (viseltes) 5kép+tartalom